Rafael Nadal on Austraalia lahtistel rekordilise 21. tiitli nimel elus – ja veerandfinaalis läheb ta vastamisi Šapovalovi, mitte Zvereviga

Rafael Nadal on Austraalia lahtistel üksikmängu rekordilise 21. suure slämmi tiitli nimel elus – ja tema veerandfinaalivastane ei ole mees, kellega paljud loosimise ajal tema vastast ootasid.

Pärast 7:6 (14), 6:2, 6:2 neljanda vooru võitu pühapäeval vasakpoolse kaasmängija Adrian Mannarino üle läheb 6. asetusega Nadal vastamisi 14. Denis Šapovaloviga, mitte 3. Aleksandr Zvereviga. — veerandfinaalis. Nadal on 3:1 Shapovalovi vastu, kuid kanadalane võitis 2017. aasta Canadian Openil oma ainsa kohtumise välisväljakutel.

35-aastane Nadal on oma 14. Austraalia lahtiste veerandfinaalis ja on potentsiaalselt vaid kolme võidu kaugusel 21. suure slämmi tiitlist, mis edestaks tema rivaale Novak Djokovicit ja Roger Federerit. Djokovic saadeti muidugi enne turniiri, mille ta on üheksa korda võitnud, riigist välja, kuna ta ei suutnud end Covid-19 vastu vaktsineerida.

Nadal pääses Mannarinost mööda sirgetes settides, kuid alles pärast seda, kui päästis neli settpunkti ja jäi esimese seti mängus, mis kestis peaaegu 30 minutit, oma kuue esimesega vahele.

Hiljem mõtiskles ta viimsemängu üle, kus hoog kõikus metsikult; kus kõlavad laulud "Lähme Rafa, lähme!" helises; kus punkt otsustati 25-lasulisel rallil, kus mõlemad mängijad rabelesid täies pikkuses; ja see lõppes alles siis, kui Nadal lõi sügavalt väljakusse ja Mannarino refleksi vastus kaldus laiaks.

"Noh, teate, ma mängisin paari," ütles ta naeratades, viidates pikkadele mänguretkedele. "Aga, jah, (see oli) hull, võimalused mõlemal. Ja jah, vedas, et võitis selle tiebreaki lõpus, kas pole?

"Kahtlemata pool matšist tiebreakis."

22-aastane kanadalane Šapovalov võitis vähem kui tund hiljem Margaret Court Arenal olümpiakulla Zverevi üle 6:3, 7:6 (5), 6:3 ja jõudis Austraalias kaheksandik hulka. esimene kord.

"Alati on au minna vastu sellisele mehele nagu Rafa," ütles Šapovalov. “See on alati lõbus. Alati tuleb lahing tema vastu."

Shapovalov pidi pärast COVID-19 positiivse testi tulemust isoleerima, kui ta saabus Austraaliasse enne aasta esimest suurvõistlust, kuid taastus kiiresti, aidates Kanadal võita Sydneys ATP karika ja jõuda nüüd kolmandat korda suure slämmi veerandfinaali.

Vahepeal oli Zverev hiljuti öelnud, et Djokovici, Federeri ja Nadali klassikalise "Big 3" asemel on uus komplekt "Big 3". Sakslane soovitas Djokovicil, teisel kohal Daniil Medvedevil ja temal endil 2. aastal ja edaspidi meeste tennist domineerima hakata.

"Ma arvan, et järgmine aasta võib olla väga sarnane selle aasta viimase kuue kuuga," ütles Zverev Saksamaa Eurosporti Das Gelbe vom Balli taskuhäälingusaates.

"Varem räägiti alati Nadalist, Federerist ja Djokovicist – nüüd olid suured tiitlid olümpiamängud, US Open, Torino ja Wimbledon ning need kõik võitsime Medvedev, Djokovic ja mina.

"Ma ei oota, et see järgmisel aastal teisiti oleks."

Wimbledoni teiseks tulnud Matteo Berrettini lõpetas suure slämmi seti 7:5, 7:6 (4), 6:4 võiduga 19. asetusega Pablo Carreno Busta üle 7. mängupäeva viimases matšis.

Seitsmenda asetusega Berrettini on nüüdseks jõudnud kõigil neljal tenniseturniiril veerandfinaali ja järgmisena mängib 17. numbriga Gael Monfils, kes alistas Miomir Kecmanovici 7:5, 7:6 (4), 6:3. Kecmanovic pidi algselt mängima Djokoviciga turniiri esimeses ringis, kuid pärast neljandasse ringi minekut naaseb ta koju 237,000 XNUMX dollari suuruse auhinnarahaga.

35-aastane Monfils pääses 17 Melbourne Parki sõidu jooksul teist korda kaheksa parema hulka.

Bookmaker.eu andmetel oli turniirile pääsenud favoriit Medvedev (+180), järgnesid Zverev (+335) ja 6 Nadal (+950).