Miks Hispaania 2022. aasta Katari pikkadest kurnavatest matšidest kasu saab?

FIFA kohtunikubossi Pierluigi Collina sõnul ei olnud Katari 2022. aasta maailmameistrivõistluste mängudele lisatud tohutu ajaarv "midagi uut".

"[Eelmisel MM-il] Venemaal [2018] muutus täiesti normaalseks, et neljas kohtunik näitas seitsme, kaheksa, üheksa minutiga tahvlit," ütles ta meediale, "soovitasime oma kohtunikel olla väga iga poole lõpus lisatava aja arvutamisel täpne, et kompenseerida konkreetset tüüpi intsidendi tõttu kaotatud aega.

"Me tahame vältida 42, 43, 44, 45 minutit aktiivset mängu. See ei ole vastuvõetav. Kui juhtub mõni vahejuhtum, nagu vigastusravi, vahetusmäng, penalti, punane kaart või värava tähistamine – tahan seda rõhutada, sest see on ühe meeskonna jaoks rõõmuhetk, teisele võib-olla mitte – aga võib-olla kestab üks või poolteist minutit.

"Nii et kujutage ette, et poolajal lüüakse kaks või kolm väravat ja viis-kuus minutit on lihtne kaotada ja see meeskond tuleb lõpus kompenseerida."

Kas oli tegemist ebatavaliselt suure arvu seisakutega mängude avavoorudes või täideti lihtsalt Collina juhiseid suurema täpsusega, selle aasta alagrupimängudes on kell jäetud käima kauem kui kunagi varem.

Kella 100 minuti nägemine juhtus ainult siis, kui mäng läks lisaajale.

Kuid 2022. aasta Kataris oli esimese seitsme mängu keskmine aeg üle sajandi.

Mängud Inglismaa vs Iraan ja Argentina vs Saudi Araabia olid lähemal kahele tunnile.

Raske on vaielda, et jõupingutused tegeliku jalgpalli mängimiseks ei ole parimad ja Collina käskkirja on aplodeerinud sellised asjatundjad nagu CBS Spordi Jamie Carragher.

"Naudides aega, mida ametnikud Katari MM-il 2022 lisavad," kirjutas ta Twitteris, "jalgpallis raisatakse liiga palju aega."

Kui aga valisite selle proovimiseks turniiri, tundub see FIFA esindusürituse väljaanne olevat kummaline.

Võistluste talvine ajakava tähendab, et mängud on juba tihendatud ja mängijatel on mängude vahel lühemad taastumisajad.

Vähe sellest, paljud mängijad tulevad turniirile ilma, et kodustest hooaegadest, mis on turniiri tõttu ka tavapärasest raskem, olnud.

Enne maailmameistrivõistluste algust hoiatas rahvusvaheline mängijate liit FIFPRO, mis esindab 65,000 XNUMX professionaalset jalgpallurit kogu maailmas, mõju eest mängijate heaolule.

Arutades aruannet pealkirjaga FIFA World Cup 2022: The Player Workload Journey, mis hoiatas paljude mängijate vigastuste võimalikkuse eest, ütles asepeasekretär Simon Colosimo: „Andmed rõhutavad vaimset ja füüsilist pinget, millega paljud rahvuskoondise mängijad silmitsi seisavad. ülekoormatud mängukalender, mis ei võta korralikult arvesse nende tervist ja sooritust.

"Ma ei kahtle, et iga meeskond teeb maailmameistrivõistlustel vaatamata keerulistele oludele suurepärase etenduse. Kõik profijalgpalli sidusrühmad peavad aga oma prioriteedid ümber keskenduma, et mängijad saaksid kasu tasakaalustatumast kalendrist ja saaksid oma karjääri võtmehetkedel tipptasemel esineda.

Kuna direktiivil on vähe märke kadumisest, tekib küsimus, kes sellest kasu võiks saada?

Hispaania võit

Kui peate hakkama saama 100 minutiga, mitte 90 minutiga, väheneb poole talutav füüsiline koormus oluliselt.

Selle pika aja jooksul on raskem suruda vastaseid sama intensiivsusega palli valdama ning on märgata, et kuigi mõned meeskonnad on püüdnud meeskonda palliga tülitada, on see kaldunud kontrollitud löökide poole.

Kommentaatorid, kes analüüsisid nii Inglismaa kui ka Walesi pettumust valmistavaid teisi mänge, nimetasid teguriks "väsimust".

Siiski paistab üks pool silma, kes saab kasu pikemate mängude trendist; Hispaania.

Luis Enrique juhtimisel on pool mänginud stiili, mis põhineb pallivaldamisel ja vastaste unustuse hõlma jätmisel.

Seda näitas suurepäraselt 7:0 võit Costa Rica üle, kus see saavutas 81.3%, mis on kõrgeim MM-mängus alates 1966. aastast.

Söötude arv oli veelgi naeruväärsem, Hispaania sooritas 976 söötu, mis oli ligi kümme korda rohkem kui vastastel.

Costa Ricast kõvemate meeskondade vastu võiks ette kujutada, et statistika on vähem ühekülgne, kuid arvate siiski, et nad monopoliseerivad palli.

Turniiri edenedes annab teise meeskonna rohkem palli tagaajamine oluliseks eeliseks, eriti kui nad on juba kulutanud rohkem energiat kui tavaliselt.

Tuleb märkida, et viimati võitis Hispaania, üle kümne aasta tagasi Lõuna-Aafrikas, samadel põhimõtetel triumf.

Meeskond valdas teel võiduni keskmiselt 64.5%, kuigi vaid kaheksat väravat võrreldakse sageli teiste tšempionidega vähem soodsalt.

Kuid vaieldamatu on see, kui tõhus oli Tiki Taka söötmisfilosoofia, mis võimaldas hispaanlastel mänge domineerida.

See võib olla kriitiline tegur, et nad Kataris uuesti teeksid.