Skoor, mängijate reitingud ja see, mida me õppisime

FC Barcelona avas La Liga tipus 11-punktilise vahe, alistades pühapäeva õhtul võõrsil Villarreali 1:0. Siin on tulemus, mängijate hinnangud ja see, mida me õppisime.

Villarreal 0:1 FC Barcelona

Pedri, 18

Marc-Andre Ter Stegen

Sulges nurga Jose Luis Moralese hilise esimese poolaja löögi jaoks. Kuid nagu Sevilla vastu näha, ei olnud tal palju teha, kuna tema tagaliin üldiselt töötab. 7

Alejandro Balde

Mängis esimesel poolajal halva palli üle kasti, kuid oli mängus tugev. Algas teist poolaega armsa slaalomi driblaga Villarreali alal. Mitte nii muljetavaldav kui Jordi Alba eelmisel nädalal, kuid siiski stabiilne. 7

Andreas Christensen

Taanlasest soliidne nagu alati. Näis, et tal polnud suuri hetki, millest rääkida, kuid ta oli alati õigel ajal õiges kohas, et kustutada võimalikud ohud, nagu nähti tema 18-jardi kasti lähedal tehtud ähvardavast söödust saadud seiskamisaja blokis. 7

Ronald araujo

Movistari kommentaarimeeskond nimetas teda võitmatuks, kui ta jälitab Yeremy Pino liigutust ja selget ohtu 10 minuti jooksul. Võttis pehme käepalli eest kollase kaardi ja jätab järgmise matši vahele. Kuid kõik krediit, mille ta selle eest kaotas, lunastati järjekordse suurepärase kliirensiga, et Pino ei lööks tunni piiri ümber. Tal oli terve öö Hispaania koondise number. 9

Jules Konde

Kui poolajaks lähenes Jose Luis Morales, mängis ta löögi, kuigi Pedri sööt polnud just parim. Blokeeris ohtliku tsenderduse teise poolaja keskel ja teise surmahetkel. 7

Frenkie de Jong

20 minutit alustas vaikse avalöögiga ja võttis mängu järk-järgult üle. Alustas liikumist, mis viis Pedri väravani, ja pani Lewandowski üles ka armsa kühveldatud chipiga. Tema kuus vaheltlõiget ja tugevad tabamused tähendasid, et ta andis Barcale füüsilise südamelöögi ega määranud ainult mängutempot. Lõi esimesel poolajal kõige rohkem võimalusi ja lõpetas kõik oma tilgud. 9 – MATŠU MEES

Franck Kessie

Tal oli raske loominguliselt käima lükata, kuna ta oli Villarreali jõhkrate asjade vastuvõtvas pooles, kuna opositsiooni liikmed teesklesid sageli, et ta on neile viga teinud. Vahel oli lihtne unustada, et ta oli platsil ja oli parem Sevilla vastu, kuid tal oli siin vähem ründavat rolli. 6

pedri

Alustas suurepäraselt Lewandowski jaoks maitsva läbilöögiga ja läks ainult paremaks. Veel üks paremalt äärelt tehtud tsenderduse kuul ühendas Andreas Christenseniga, kuid sellest ei piisanud värava ohustamiseks. 17. minutil lõpetas ta suurepärase käigu 1:2 Lewandowskiga ja viis Barca ette. Raphinha vabastas hiljem esimesel poolajal, kuid brasiillane ei suutnud seda ära kasutada. Väike pliks oli Kounde kehv sööt, mida prantslasel ei õnnestunud täita, mis mängis poolajal sisse Jose Luis Moralesi. Teisel poolajal vaiksem, kuid tema avalöögist 45 oli rohkem kui piisav, et temast rääkida. 9

Gavi

Mängis mängu alguses kesksemalt ja Xavi sai Lewandowskit välja lüüa ebatäpse palli eest äärele. Oli raske õhtu juhtida, kuid nagu alati, ei andnud kunagi alla. Hakkasin rohkem tegelema veerandtunniga, et mängida parema jaotusega. 7

Robert Lewandowski

Veel üks segakott Poolast. Pedril jäi kasutamata võimalus väravale, kui Pedri söötis varajastest ustest ja tabas selle otse Pep Reina poole. Andis Pedrile resultatiivse 1:2 käigu, kuid lasi pärast armsat Frenkie chippi, mis ei olnud just kõige lihtsam, veel ühe võimaluse kasutamata. Raphinha oleks pidanud teisel poolajal sööduga paremini hakkama saama. 7

Raphinha

Sai tulla kesksemaks tänu Kounde paremale hõivamisele. Nagu Gavi, oli ka tema jaotus tiibadele pisut raske. Ehkki ta oli Pedri väravale ülesehitamisel oluline, ei suutnud ta ära kasutada kaht Pedri ja Lewandowski virsikupärast söötu. See oli Xavi esimene vahetus Ferran Torrese asemel 10 minutiga ja sai kollase kaardi; treener tundus temaga siiski rahul olevat. 6

Mida me õppisime:

Barca on nüüd 11 punkti kaugusel pärast seda, kui ta keeldus tugeva vastase kiusamisest ja võttis võõrsil järjekordse võidu, et püsida 16 matšis võitmatuna.

Sellised nagu Pedri, Ronald Araujo ja Frenkie de Jong näitasid end XI-s taas suurte mängumeestena ja puutumatutena. Kuid meeskonnas oli palju vähem hõivatud, kuid siiski kindlaid esitusi, seega oli 7-punktide rohkus.

Mõned ääremaa staarid, nagu Frenck Kessie ja Raphinha, ei kasutanud võimalust muljet avaldada, kuid pole Sergio Busquetsi ja Ousmane Dembele vigastuste tõttu praegu ohus.

Barca oli hea, kuid võib-olla peab ta neljapäeval Euroopa liigas Manchester Unitedi vastu parem olema.