Napoli kaotus tõstab esile Max Allegri Juventuse kõik vead

Kaheksa järjestikuse mängu võitnud Juventus tõusis Serie A tabelis teisele kohale ja kasvas optimism, et nad on liiga liidri Napoliga kohtumise lähenedes pööranud nurga.

Ometi äratasid Bianconeri võõrustajad Stadio Diego Armando Maradonas ebaviisakalt, kuna kodumeeskond näitas etteastet, mis paljastas nende õnnetu vastase kõik ebaõnnestumised.

Tõepoolest, Napolil kulus vaid 13 minutit, et avada kaitse, mis oli hoidnud kaheksa järjestikust mängu puhtalt, kui Victor Osimhen nad juhtima viis. Ründaja muutus seejärel 20 minutit hiljem, kui valis välja Khvicha Kvaratskhelia, ja Gruusia koondislane lõi oma seitsmenda värava kampaanias.

Kuid Ángel Di María tõmbas Juvele ühe tagasi ja andis neile lootust, kui mäng läks poolajale. See tunne ei kestaks kaua.

Ükskõik, mida Luciano Spalletti vaheajal ütles ja tegi, näis see tema mängijaid inspireerivat, kuna Napoli tulistas teisel poolajal kõigi silindrite pihta, kui Amir Rrahmani lõi 55. minutil mängu.

Partenopei lööks Eljif Elmase ja Osimheni kaudu veel kaks väravat enne viimase vile kõlamist, võitsid lõpuks võistluse 5:1 ja avasid Serie A-s üheksapunktilise edumaa tagaajajate ees.

Nii kahandav kui Napoli ja nende liigarivaalide vaheline lõhe välja näeb, oli see mäng võib-olla veelgi suurem meeldetuletus lõhest Juventuse ja mis tahes poole vahel, millel on tõeline kvaliteet.

Nende eelmine võiduseeria oli kindlasti andnud toetajatele vale turvatunde, kuid iga hirm Max Allegri ja tema lähenemise ees sai 90 valusa minuti jooksul Napolis aru.

Itaalia ajakirjandus ei hoidnud tagasi oma kriitikat Bianconeri suhtes, Alberto Polverosi aga Corriere dello Sport rõhutades, et Juve " eksisteeris vaid 10 minutit" ja et nad "puhuti ära, nagu oleksid mängijad väljakul ainult juhuslikult".

Sellele seisukohale on võimatu vastu vaielda ja pole kahtlustki, et süüdi on Allegri. Kuna ta on pärast klubisse naasmist 2021. aasta mais, kasutas ta taas negatiivseid taktikaid, mis pädeva vastase vastu pidevalt ebaõnnestuvad.

Kuigi pooled, kes naudivad edu kogu Euroopas – sealhulgas Napoli – püüavad regulaarselt pallile vajutada, on Allegri selgelt juhendanud oma mängijaid eemale jääma ning aeg ja ruum, mis võimaldab, teeb igal korralikul poolel lihtsaks neist läbi mängida.

Vastaste vigadele lootmine võis Cremonese, Hellas Verona ja Lecce vastu töötada, kuid Napoli liitus AC Milani, Benfica (kaks korda) ja Paris Saint-Germainiga (kaks korda) nende meeskondade nimekirjas, kes on sel hooajal Juve lihtsalt lahku valinud.

Et rõhutada Allegri soovi näiliselt lihtsalt sügaval istuda ja loota valele söödule, kuna tema meeskond blokeerib ründekanaleid, statistika ametlik Serie A veebisait näitavad, et kui Juve kontrollis palli 21 minutit ja kolm sekundit, siis Napolil 31 minutit ja 34 sekundit.

Ometi vastavalt WhoScored.com, Bianconeri üritas vaid 34 tabamust võõrustaja 36 peale. Kui Napoli kaotas palli, läksid nad seda jahtima, kui Juve palli palli kaotas, langesid nad maha ja lasid Partenopeil – kellel oli 10 pealelööki Juve kahe peale – neist kergesti mööda lasta. .

Pärast lõpuvilet tuvastas Juve kaitsja Danilo kiiresti ka selle probleemina. "Tegime täna õhtul palju vigu ja see on midagi, mida peame parandama," sõnas brasiillane mängujärgne intervjuu DAZN-ile. "Napoli jooksis täna meist kiiremini, nii et me poleks pidanud neile nii palju ruumi jätma."

Kahtlemata süvendas neid tundeid ka Allegri meeskonna valik, kusjuures äärekaitsjaks oli Federico Chiesa. Klubi võimsaima loovuse allika ja ründetaju nägemine, mida palutakse kaitses mängida, on praeguse lähenemisviisi täiuslik mikrokosmos, eriti kuna see oli Itaalia staari esimene start enam kui aasta jooksul.

Rebenenud ACL-i järel rivistusse naasmine oleks piisavalt halb, kuid sellises rollis kõrge oktaanarvuga vastase vastu kasutamine ei olnud mõttekas ja polnud üllatus näha Chiesa võitlust.

See jättis ülejäänud kaitse paljastatud ja Napoli nautis kogu öö läbi aukliku tagaliini rebimist. Lisaks Chiesale on käimas probleem Manuel Locatelli – Juve parima poolkaitsja – kohta, kellel palutakse istuda kaitse ette ja seejärel tehakse otsus jätta maha muljetavaldav hulk noori, kes olid mänginud klubi hiljutises heade tulemuste sarjas.

21-aastane poolkaitsja Nicolò Fagioli oli alustanud kahes eelmisest kolmest mängust ja lõi novembris võidumängus Interi üle värava, kuid oli Napoli vastu kasutamata vahetusmees Weston McKennie ja Adrien Rabioti kasuks.

Sama kehtib ka Fabio Miretti (19) kohta, kes oli alustanud kahte eelmist mängu ja võitu Interi vastu, kuid nägi Stadio Armando Maradonas vaid 18 minutit, samas kui Samuel Iling-Junior ja Matias Soule (mõlemad 19) olid samuti marginaliseeritud. .

Arusaadavalt on ajakirjanduses olnud rasket kriitikat, alates Antonio Cassano nüri analüüs Juve endise ründaja Christian Vieri palju kaalutletumale ja läbinägelikumale vaatele.

"Juve peaks alustama oma mängustiili parandamisega," ütles ta La Gazzetta dello Sport. "Ma tahaksin näha, kuidas Bianconerid jalgpalli mängivad, kuid selle asemel on mulle jäänud mulje, et nad ei tea, mida väljakule astudes teha."

See on ideaalne kokkuvõte pärast sellist piinlikku lüüasaamist. Juventus peab oma mängustiili parandama, sest tundub, et nad ei tea, mida nad teevad.