Kuidas Indiana Pacers on kohanenud ilma Chris Duarteta

Novembri alguses kukkus Chris Durate Miami Heati vastu peetud mängus esimesel veerandajal põrandale. Ta veeretas vasaku pahkluu, maandudes Heati valvuri Kyle Lowryle ja lahkus kohe mängust.

Duarte pole pärast seda vigastust mänginud. Adrian Wojnarowski ESPN teatatud et kogenematu tiib jätaks 2. astme hüppeliigese nikastusega vahele neli kuni kuus nädalat ning vigastusest on nüüd möödas umbes kolm ja pool nädalat. Võimalik, et Duarte naaseb Pacersi käimasolevale maanteereisile, mis kestab 7. detsembrini. Väidetavalt sai LaMelo Ball 2. oktoobril hooajaeelse mängu ajal 10. astme hüppeliigese nikastust ja ta naasis 12. novembril Charlotte Hornetsi meeskonda – umbes kuuajaline eemalolek kokku. Sarnase ajakavaga võib Duarte järgmisel nädalal tagasi tulla.

"Poisid peavad valmis olema. Uued poisid peavad tõusma," ütles kaitsja Tyrese Haliburton vigastusele järgnenud päevadel. Peatreener Rick Carlisle lisas, et Duarte sai igapäevaselt ravi.

Pacersi tulemused on olnud head ka ilma Duarteta, jäädes pärast tema allajäämist üheksa mänguga 7:2. Kuid statistika ütleb siiski, et Indiana võis kasutada magusalt löövat tiiba, kes oli vahetult enne vigastust vormis – ta sai viimases väljasõidus enne hüppeliigese veeretamist karjääri tipptasemel 30 punkti.

Sinisel ja kullal on kaitseotsas kõige ilmsem Duarte puudu. 2021. aasta loterii valija on Indiana nimekirjas üks parimaid, kui mitte kõige parem äärekaitsjaid. Kui Aaron Nesmith ja Andrew Nembhard on sellel alal tõusnud, siis Duarte tunneb väga puudust tema võimetest põranda vähem glamuursel otsal ning Indiana kaitsereiting on Duarte platsil endiselt parem kui pingil.

Rünnakul on Pacers kaotanud Duarte löögi – ta on karjääri jooksul kukutanud 36.5% oma välisvisetest, hoolimata sellest, et sel hooajal oli ta raskustes. Ja tema vahekaugusel on endiselt positiivne mõju sinisele ja kullale - need on 2.5% parem veljel Duartega väljakul kui pingil. The 2022. aasta uustulnukate meeskond liige oleks võinud aasta avada, kuid siiski andis ta Pacersile rünnakul midagi väärtuslikku.

Pacers on leidnud viise, kuidas luua häid lööke ja kaitsta ilma Duarteta, nii et need uuendused võivad teise aasta tiiva naasmisel veelgi tugevamaks muutuda. Duarte ei olnud ise 2022.–23. aasta kampaaniat avama, kuid ta on Indiana jaoks siiski väärtuslik tükk ja rohkem valikuvõimalusi on parem kui vähem. Nad on pidanud leidma viise, kuidas ilma temata hakkama saada.

Nembhard ja Nesmith on olnud Carlisle'i jaoks võtmetähtsusega lahenduste leidmisel ilma Duarteta. Need kaks on alates Duarte langemisest alustanud väikeründajana ja mõlemad on leidnud meeskonnas oma rolli.

Nesmith on osutunud tugevaks kaitsjaks ja tema sportlikkus selles korruse otsas teeb temast ühe Pacersi parema valiku vastaste ründajate jaoks. Tänu tema oskustele ja mõnele suurele mängule on tema minutid viimase nädala jooksul märkimisväärselt hüpanud sinise ja kulla poole – pärast Duarte kukkumist on ta jõudnud kolmel korral kahekohalise arvu punktideni ja saavutas karjääri tipptasemel 19 punkti veidi enam kui nädal tagasi. .

“Suur aeg, mõlemal pool põrandat. Löösid suuri kolmeseid, valvasid oma parimaid mängijaid. See oli meie jaoks lihtsalt suur erinevus," ütles Nembhard Nesmithi kohta pärast seda mängu.

Nembhard ise on sinise ja kulla jaoks olnud tohutu. Tema võime mahtuda mis tahes koosseisu on Pacersit turgutanud ja tema perimeetrikaitset on paljud nimekirjas olnud kiitnud. Ta alustas esimest kuut mängu pärast Durate'i vigastust väikese ründaja kohal ja kaitses hästi, samal ajal kui Indiana läks 5:1. Ta tulistas selles vahemikus 53% sügavusest.

Need kaks mängijat, kes tõusid üles, oli Duarte väljalangemise korral Pacersi suurima kohandumise võtmeosa – nad mõtlesid välja, kuidas mitme kaitseväe koosseisuga edu saavutada. Viiemehelised üksused kolme, kohati isegi nelja valvuriga on viimasel ajal saanud rohkem võimalusi sini-kullaks ja need on löönud.

Koosseisud, kuhu kuuluvad kolm Haliburton, Nembhard, Bennedict Mathurin, Buddy Hield ja TJ McConnell, on sel hooajal Pacersi eest mänginud 432 minutit. Enne Duarte vigastust oli see arv vaid 170. Need üksused mängisid Indiana tänavuse hooaja esimese üheksa väljasõiduga keskmiselt 18.9 minutit mängu kohta; see number on viimase üheksa mänguga hüpanud 29.1-ni.

"Mulle tundub, et see on päris hea. Meil on võimalus kandideerida, ”ütles Mathurin nende kolme kaitseväe rivistuse kohta. "Mäng on natuke kiirem."

Pärast Duarte vigastust on tekkinud täiendav korts, kuna meeskond on pöördunud nelja pallikäsitlejaga üksuste poole. Need üksused on sel hooajal mänginud vaid 57 minutit, kuid nad on seda teinud purustas vastaseid 19 punktiga selles ajavahemikus. Enne mängu juhtus Duarte hüppeliigese vigastus, neil rühmadel oli kokku vaid kümme minutit.

"Ma arvan, et need üksused saavad hästi hakkama," täpsustas Nembhard. "Ma arvan, et need on seda tüüpi rühmad, me saame tulla ja tuua rohkem energiat. Me saame selle hüppama ründepoolel. Natuke agressiivsem, veidi sportlikum."

Duarte võib peagi naasta ja kui Pacersi uued rivistuse strateegiad räägivad mingit lugu, on see, et noor tiib võib oodata rohkem minutit neljakohalisel kohal. Tema löök ja kaitse võivad seal olla tõhusad seni, kuni ta ei lähe vastu ründemängijat ja tema lõpp peaks pärast aeglast algust stabiliseeruma. Lahendused, mille Carlisle ilma Duarteta leidis, võivad 25-aastasele naasmisel tegelikult kasu saada.

Muidugi on Pacersi kui teise aasta kasvav mängija suurim kaotus ilma Duarteta vähem väljakul mängimises, vaid rohkem kaotatud arenguvõimalustes. Noortele tiivaesindajatele ja uue välimusega meeskonnaga kasvamiseks aega andmine on olulisem kui see, et meeskond mõtleks välja täiusliku rotatsiooni novembris.

Kuid Indiana on nüüd paremini varustatud, et panna Chris Duarte võiduolukordadesse, kui ta naaseb tänu loomingulisele tööle, kui 2021. aasta 13. üldvalik on kõrvale jäänud. Kui ta naaseb, mis võib juhtuda peagi, peaks tal olema palju võimalusi oma tugevat viimast mängu enne hüppeliigese vigastust edasi arendada.