Gavin Bottger võitis esimese Dew Touri võidu, hoiab meestepargi finaalis olümpiakulda Keegan Palmeri

Ta võis olla selle ala noorim uisutaja, kuid 15-aastane Gavin Bottger tõestas, et oskused loevad rohkem kui kogemus, kui ta võitis laupäeval toimunud Dew Touri meeste rulapargi finaalis.

Bottgeri rekord 88 püstitati kohe esimesel sõidul ja ülejäänud 11 rulluisutajat pidid selle tipu ületama.

Bottgeri jooksu tipphetkedeks olid tagumine 360 ​​kraadi võrra üle kasti hüppamine sügavas otsas McTwisti (mis võitis talle võistluse parima triki auhinna), kickflip Indy üle puusa, kickflip jalajalg MTN DEW-l.DEW
võib sisaldada pleksiklaasist Toyota pikendust esiküljel asuvat lörtsi, ühe jalaga tagumist 360, Cab heelflip 360 Indy ja allee-oop kerega 360.

Bottgeril oli pärast võitu raske oma emotsioone sõnadesse panna. "Ma ei oska seda tunnet praegu seletada," ütles ta mulle oma trofee käes hoides. “See on hull. See on nii haige."

Teise koha saavutas brasiillane Luiz Francisco ja kolmanda austraallane Keegan Palmer.

Francisco, kes oli stardijärjekorras kaheksas, kuulus algselt edetabeli esikohale tänu oma jooksule, mis hõlmas variaalflip Indy, hardflip Indy üle puusa, topelt kickflip melon üle kasti ja kickflip 50-50 peale. MTN DEW saab kasutada.

Kuid Bottger ületas teda oma esimese jooksuga ega loovutanud liidrikohta.

Bottger ja Palmer said 11 rulluisutaja finaalis 12. ja 12. koha ning võistluse viis andis kaasa haarava süžee, kuna Palmeril oli võistluse viimases etapis võimalus võita.

Palmer tegi kohtunike elu keeruliseks jooksuga, mis hõlmas alley-oop Indy õhku, Toyota pikendust, Madonnat, alley-oop kickflip Indyt fakie'le ja kahte 540-d. Pärast pingelist kaalutlusperioodi jäi Bottger siiski tippu, saavutades oma esimese Dew Touri võidu ja teise poodiumikoha.

„See oli mu parim jooks; see oli kõik, mida ma plaanisin, ”ütles Bottger pärast võistlust. Vaadates, kuidas Palmer oma viimasele jooksule langes, ilma et ta saaks vastata, oli ülimalt närvesööv.

"Ta saaks sellega hõlpsalt hakkama," ütles Bottger. "Ta on tõesti hea."

19-aastane Palmer võitis kulla eelmisel suvel Tokyo olümpiamängudel, kus rula debüüdi tegi. Eelmise nädala X Gamesil lõpetas ta napilt poodiumilt, kus Bottger võitis hõbeda.

"Mul on hea meel, et mul oli võistlus selja taga ja ma ei tulnud otse olümpialt [Dew Tourile]," ütles Palmer pärast oma laupäevast kolmandat kohta.

Olümpiakuld kiitis palju ka oma Dew Touri kaasvõistlejaid, sealhulgas oma semu “Gavo” (Bottger).

„Seda on raske isegi kirjeldada, kutt; kõik need tüübid siin rebivad,” ütles Palmer. "Gavo, Luiz, Cory [Juneau], [Alex] Sorgente ... uisutamise tase on praegu rokkarist madalam."

Eelmise aasta Dew Touril oli Palmeri positsioonil Bottger, kellel oli võimalus Red Bulli meeskonnakaaslane Zion Wright, kes tõusis esikohale esikohale – mida ta polnud isegi praktikas proovinud –, et jõuda esikohale. koht. Tema tagumine külg 540 üle vulkaani oma esimesel tabamusel – trikk, mida keegi teine ​​polnud proovinud – pani sündmuskoha hulluks.

Koht oli ikka veel sumin, kui Red Bulli meeskonnakaaslane Bottger oma võimalust vastata soovis. Bottgeri jooks, mis lõppes Cab heelflip Indy haaramisega tagasaba shuvitile, oli piisavalt tehniline ja puhas, et tekitada tõsist pinget, kui kohtunikud arutlesid, kuid lõpuks ei suutnud ta Wrighti edestada ja lõpetas kolmandana rootslase Oskariga. Rozenberg lõpetas teisena.

Wrighti võit tõi talle koha USA olümpiamängude meeste pargirula meeskonnas, kuna Dew Tour oli mängude eel viimane kvalifikatsioon.

Bottger kuulus Tokyo mängude eel USA suuremasse rula rahvusmeeskonda, kuid Wrighti üllatuslik Dew Touri võit tähendas, et Bottger ei suutnud teenida piisavalt punkte, et kvalifitseeruda neljaliikmelisse olümpiapargi meeskonda.

Bottger on taas nimetatud 2024. aasta USA rulameeskonda ja ütles, et 2024. aasta Pariisi mängud on tema eesmärk "kindlasti".

Algselt South Lake Tahoest pärit Bottgeri vanemad Renee ja Scott kolisid pere San Diego piirkonda, et Bottger saaks keskenduda oma kasvavale rulakarjäärile. Ta võitis tiitli 2018. aastal Dew Touri amatöörpargi finaalis, kus ta oli 11-aastaselt ka ala noorim.

Bottger kuulus varem Powell-Peralta meeskonda, kuid lahkus 2019. aastal. Tobedajalgset uisutajat sponsoreerivad ka tööstuse raskekaallased Volcom, Spitfire, Independent ja loomulikult Red Bull.

Kuigi Bottgeri esimene profivõistlus toimus 2018. aastal, pole ta veel Real Skateboardsi professionaaliks saanud. See ei pruugi enam kaua nii olla.