Prantslane Mbappé lõi kahe minuti jooksul kaks korda skoori ja viigistas Argentiinaga 2:2 mänguminutitega

Prantslane Kylian Mbappé lõi vähem kui kahe minutiga kaks väravat ja viigistas Argentiina 2:2, kui MM-finaalturniiril oli jäänud mängida vähem kui 10 minutit.

Peamised faktid

Prantslane Kylian Mbappé lõi Prantsusmaa esimese värava mängu 80. minutil ja järgnes sellele veel 82. minutil, rabades Katari staadioni.

Mängu domineeris peaaegu tervenisti Argentina: Messi sai Argentina mängulauale 23. minutil pärast penalti realiseerimist, kui prantslane Ousmane Dembélé komistas kastis meeskonnakaaslase Angel Di María.

36. minutil suurendas Di María Argentina eduseisu pärast kaht kiiret söötu keskväljalt, kui ta tabas kasti seest kliiniliselt.

Pärast seda, kui Argentina ründesära sundis Prantsusmaad tagajalgadele minema, oli Prantsusmaa sunnitud esimesel poolajal ise kaks varakult vahetust tegema – vahetas Dembélé ja Olivier Giroud Marcus Thurami ja Randal Kolo Muani vastu.

Uudised Peg

Messi, keda peetakse laialdaselt oma põlvkonna suurimaks, seisab silmitsi prantslaste rünnakuga, mida juhib 23-aastane Kylian Mbappé, keda paljud peavad Argentiina staari pärijaks, kes on maailma tippmängija. Messi ja Mbappé pääsesid finaali ühisliidritena turniiri väravalöömise edetabelites, kumbki lisaks kolmele ja kahele resultatiivsele söödule viis väravat. Argentiina fännid loodavad tugevat esitust Messilt, kes on võitnud mängu kõik teised tähtsamad karikad. Argentiina talisman soovib üle saada ka pettumusest, mis tulenes 1. aasta finaalis Saksamaale 0:2014 kaotusest, kus ta lasi napilt pärast poolaega värava lüüa. Ajalugu meelitab ka Prantsusmaa koondist ja Mbappét, kes soovivad saada kuue aastakümne jooksul esimeseks meeskonnaks, kes on võitnud omavahelised maailmameistrivõistlused – see saavutus on viimati saavutatud Pele Brasiilia poolt.

Forbesi hindamine

Tänavu 130 miljoni dollari suuruse sissetulekuga oli Messi edetabeli kõrgeim mängija Forbes nimekiri kõrgelt tasustatud sportlased kohta 2022.