FC Barcelona on AS Roma naiste esimene vastane Stadio Olimpicol

Hispaania meister FC Barcelona on Itaalia koondise AS Roma Women vastaseks, kui nad mängivad legendaarsel Stadio Olimpicol oma esimest seeniormatši pärast tänast UEFA naiste Meistrite liiga loosimist, mis pani kaks meeskonda võistluse veerandfinaalis paari. peetakse märtsis.

Oma debüüthooajal konkurentsis on AS Roma ainuke seltskond viimase kaheksa hulgas, kes pole kunagi UEFA naiste Meistrite liiga sellesse etappi jõudnud. Neist saab 55. erinev meeskond, kes on mänginud võistluse kaheksa parema hulka. Alles 2018. aastal asutatud ja eelmisel hooajal Itaalia liigas teiseks tulnud Roma pidi isegi alagrupiturniirile pääsemiseks läbima kaks kvalifikatsiooniringi. Seal võideti neli mängu kuuest ja viigistati Saksamaa meistri VfL Wolfsburgiga, et kvalifitseeruda muljetavaldava 13 punktiga võimalikust 18-st.

Roma mängib kõik oma Serie A kodumängud linna piires 4,000 inimest mahutaval Stadio dello Tre Fontel. Prožektorite puudumise tõttu kolisid nad UEFA naiste Meistrite liiga alagrupifaasis oma kolm kodumängu üle 9,398 miili lõuna pool asuvasse 40-kohalisesse Stadio Domenico Francioni, kus mängib meeste kolmanda järgu klubi US Latina Calcio. Itaalia pealinnast ida pool.

UEFA naiste Meistrite liiga väljalangemisetappides näeb Euroopa juhtorgan ette, et Video assistendid kohtunikud (VAR). See nõue ja võimalus maksimeerida piletimüügitulu kõrgetasemelise Euroopa opositsiooni vastu on veennud klubi mängima mängu oma 70,000 XNUMX-kohalises Stadio Olimpicos.

Eelmisel hooajal viis kaheksa viimase hulka jäänud meeskonda oma UEFA naiste Meistrite liiga veerandfinaalturniiri oma klubi peastaadionile. Ainus erand on Madridi Real, mille naiskond ei mängi veel Estadio Santiago Bernabéul mängu. Sealhulgas siis-maailmarekordi külastatavus 91,553 5 mängijast Camp Noul FC Barcelona 2:150,125 võidumängus Madridi Reali üle, neljal kohtumisel osales hämmastavalt 37,531 XNUMX fänni, keskmiselt XNUMX XNUMX mängu kohta.

Sel hooajal on lisaks AS Romale ka prantslased Olympique Lyonnais ja Paris Saint-Germain ning FC Barcelona võtnud taas kohustuse viia oma veerandfinaalmängud klubi põhiväljakule. Nüüd on väljalangemisetapi loosimine lõppenud, lähipäevil on oodata kõiki ülejäänud kaasatud meeskondi.

Stadio Olimpico, mis avati esmakordselt 1953. aastal, 1960. aasta Rooma olümpiamängude ootuses, on võõrustanud kõiki meeste jalgpalli suuremaid matše, sealhulgas 1968. ja 1980. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniire, 1990. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri ja nelja UEFA Meistrite liiga finaalturniiri meestele 1977., 1984. , 1996 ja 2009.

Eelmisel kuul, kui meeste võistkond võitis 1:0 Bologna üle 62,092 1-liikmelise publiku ees, tutvustati naiskonda Stadio Olimpico fännidele, kui nad läksid auringile mööda maad ja demonstreerisid Itaalia Supercoppa. võitis esimest korda novembris, kui alistas Parmas 1:XNUMX viigi järel penaltitega liigameistri Juventuse.

Järgmisel nädalal, kinnitas klubi nad mängiksid oma UEFA naiste Meistrite liiga veerandfinaali esimese mängu Stadio Olimpicol pärast seda, kui linnavolikogu ning spordi- ja tervishoiuministeerium olid neile andnud rohelise tule. Valitsev Coppa Italia võitja – esimene tiitel nende viieaastase ajaloo jooksul – on sel hooajal Serie A esikohal, edestades viie punktiga Juventust, kes on võitnud viimased viis liigatiitlit järjest.

Möödunud nädalal tegid liiga liidrid ka suure üleminekupöörde, sõlmides lühiajalise lepingu hooaja lõpuni endise Hispaania rahvuskoondise poolkaitsja Vicky Losadaga Manchester Cityst. Katalaani päritolu ja kasvanud Losada oli FC Barcelona klubi kapten, kes võitis 2021. aastal UEFA naiste Meistrite liiga, kuid ei saanud seal viibimise ajal kordagi Camp Noul mängida. Ta saab nüüd selle ambitsiooni täita teisel etapil, kandes opositsioonimeeskonna värve.

Pärast Losada lepingu sõlmimist Eelmisel nädalal ütles AS Roma naiste jalgpalli juht Betty Bavagnoli, et "tema kogemused, juhtimine ja kvaliteet palliga on suurepäraseks eeskujuks mõnele meie noormängijale ning mängib keskset rolli meie meeskonna jätkuvas kasvus."

Mujal loosimisel loositi Euroopa tiitlikaitsja Olympique Lyonnais ja Inglismaa meister Chelsea järjekordses suussulavas veerandfinaalis, kus võitjad mängivad sellega, kumb meeskond jõuab poolfinaalis AS Roma ja FC Barcelona viigist välja.

FC Bayern München mängib Arsenaliga selle viigi võitjatega ja mängib viimase nelja hulgas kas Paris Saint-Germaini või VfL Wolfsburgiga. Iga veerandfinaalmängu esimene mäng peetakse kas 21. või 22. märtsil ning kordusmängud 29. ja 30. märtsil.