Xavi Hernandez demonstreeris selle muudatusega taas FC Barcelona mängusisest juhtimist

Xavi Hernandez demonstreeris taas suurepärast mängusisest juhtimist muudatustega, mille ta tegi pühapäeva õhtul La Ligas Levantes võõrsil võidetud 3:2 võidu ajal.

Hoolimata kolme penalti loovutamisest, tähendas Luuk de Jongi viimase hingetõmbega pealöögi lõppu, et Blaugrana suutis Ernesto Valverde juhtimisel oma esimese triumfi Estadi Ciutat de Valencial alates 2018. aastast.

Ka Barcal on sellest ajast alates olnud neli treenerit, kuid see oli taas terav muudatus Xavi Hernandezist, kes oli tema nelja päeva jooksul teine ​​​​mängija, mis pööras mängu tasakaalu pea peale, kui žetoonid olid langenud.

Neljapäeval jäid katalaanid tulihingelises Deutsche Bank Parkis Frankfurdi Eintrachti vastu 1:0 kaotusse ka oma Euroopa liiga veerandfinaali esimese liiga kohtumises.

Teisel poolajal tõi Xavi seejärel mängu Ousmane Dembele ja Frenkie de Jongi, kes pöörasid Blaugrana seisu ümber ja alustasid liikumist, mille tulemusel Ferran Torres viigistas. Seetõttu läheb Barca nüüd sel nädalal Camp Nou tagasimängule tasase tasakaaluga ja täiesti teistsuguse meelelaadiga, kui ta oli ikka veel maha jäänud.

Sellest kameest piisas, et paar eile õhtul alustaks. Kuid taas, kui Barca oli 1:0 taga ja Levante tulistamas teist penaltit, mis mööda lasti, mõõtis Xavi, kuidas ta suudab Barca 14-mängulise kaotuseta seeria pikendada 15-le ning tutvustas Pedrit ja Gavit.

Lühikese ajaga leidsid paarid Dembele, kes andis oma hooaja 11. resultatiivse söödu matsid Karim Benzema ja Lionel Messi kui Pierre-Emerick Aubameyang oma tsenderduse kodu poole suundus.

Vaid neli minutit hiljem läks Gavi Dembele paremal äärel sensatsioonilisele slaalomijooksule ja valis Pedri välja, et lüüa oma kolmas värav viie mängu jooksul, kui Barca lõpetas tagasituleku.

Paraku tähendas Levante kolmas penalti seda, et võõrustajad tegid mängu seisu, kuid Luuk de Jongi kuuli pealöögi surmajuhtum tähendas, et Barca läks koju kolme punktiga.

"Pingutasime tohutult, kuid esimesel poolajal me ei mänginud hästi," märkis Xavi pärast. "Peame olema enesekriitilised. Teisel poolajal olime paremad ning Luuk ja [Marc Andre] ter Stegen teevad vahet."

"[Need on] kolm kuldset punkti võitluses püsimiseks, oleme endiselt teised ja me ei saa libiseda. Ilma hästi mängimata võitsime,” võttis treener kokku.

Kuid just tänu tema nutikale mängusisesele juhtimisele on Barcal endiselt La Ligas löögivõimalus ja ta jääb kontinendi favoriidiks.