Miks peaksid MLS-i fännid Concacafi Meistrite liiga veerandfinaalide vastu võitlema

Concacafi meistriliiga on olnud Major League Soccer's White Whale alates selle loomisest 2008. aastal.

MLS-i kvaliteet, ulatus ja nähtavus on sellest ajast alates tohutult kasvanud. Ometi on liiga parimad meeskonnad korduvalt ebaõnnestunud oma püüdlustes häirida Mehhiko Liga MX-i meeskondade domineerimist kontinendi meistrivõistlustel.

Vaid neli MLS-i klubi on jõudnud isegi finaali, viimati aastal 2020, kui LAFC langes Covid-19 pandeemia tõttu detsembris peetud ühemängulises neutraalses mängus Tigresile.

Arvestades seda mõttetust, on desorienteeriv mõelda, et neljapäevased veerandfinaalmängud võivad lõppeda sellega, et MLS-i meeskonnad löövad oma seeria ära, muutes turniiri kaks viimast vooru liigasiseseks.

New York City FC astub teisipäeva õhtul Comunicaciones'is toimuvasse etappi 2. eduseisus 3:1. Seattle Sounders ja New England Revolution viivad 3. etapis Mehhiko 0:2 juhtima ning CF Montreal jääb koju suunduva Cruz Azuli vastu tagasihoidlikku 1:0 kaotusseisu.

Ja veel, MLS-i evangelistid, kes loodavad pühkimist, ilmselt ei peaks seda tegema. Sest nõudes esimest korda pärast 2000. aastat mandri praalimisõigust oleks Pürrhose võit ilma Mehhiko fooliumita, mis pakuks viimastes voorudes vastuseisu.

CCL-i atraktiivsus, niivõrd kui see eksisteerib, on sama USA (ja nüüd Kanada) ja Mehhiko rivaalitsemine, mis juhib rahvusvahelist mängu Concacafis.

See on põhjus, miks Liga MX ja MLS on võtnud endale kohustuse luua Liigakarika kui järjekordne võistlus, mis seab liigad igal aastal otsesesse konkurentsi. See võistlus 2023. aastal peaks see järsult laienema, kus võistlevad kõik klubid mõlemast liigast.

Sellisena teeb MLS-i ahvatlus, mis taotleb CCL-is mandri hooplemise õigusi, otse Liga MX-i vastu ja tõestab oma väärtust mitte ainult selle tippklubide seas, vaid ka liigas tervikuna.

Ja kui Club Leon, Cruz Azul ja Pumas UNAM kõik sel nädalal välja kukuvad, on lihtsam kogu turniiri juhuks nimetada. Vähemalt, kes iganes MLS-i tiitli võidab, ei jõua Mehhiko klubide vastu võistluse ajaloo parimale esitusele.

Õudusunenägu on see, kui New York City FC järgib oma 2021. aasta MLS Cupi võidukäiku 2022. aasta CCL-i krooniga, ilma et oleks isegi vastamisi Liga MX vaenlasega.

Seni on Cityzens Costa Rica Santos de Guapilesist mööda sõitnud ja on heas vormis, suundumas oma veerandfinaali teisele etapile Guatemalas. Kuid öelge, et nad jõuavad poolfinaali, siis tapavad Seattle'i ja siis lõpuks Uus-Inglismaa või Montreali, et võita kogu asi. Mida see täpselt tõestaks? Kas nad on võimelised MLS-is võitma mis tahes meeskonda? Nad tegid seda just eelmisel sügisel.

Seattle'il ja Uus-Inglismaal oleks vähemalt üks võit Liga MX vaenlaste üle ning Montrealil kaks. Aga kas saaksite tõesti võrrelda nende jookse Toronto FC 2018. aastal või LAFC 2020. aastal saavutatuga?

2018. aastal tappis Toronto UANL Tigresi ja Club America enne südantlõhestavat kaotust finaalis Guadalajara Chivasele penaltitega. Kaks aastat tagasi võitis LAFC kolme (!!!) Liga MX vaenlast, enne kui kaotas finaalis Tigresele pärast varakult juhtima asumist.

Hea uudis – kui soovite seda nii nimetada – on see, et ajalugu viitab sellele, et need sarjad pole veel kaugeltki lõppenud.

Alates praeguse formaadi rakendumisest 2018. aastal on Liga MX klubidel veerandfinaaletapil 12 võõrsilreisist neli võitu ja kaks viiki. Cruz Azuli võit või viik Montrealis saadab nad veerandfinaali.

Kodus on samad Mehhiko pooled veerandfinaalis halastamatu 10-1-0 (W/L/D). Neli neist võitudest on olnud 3:0 seiskamised, mis on see, mida Club Leon ja UNAM Pumas peavad oma seeriad vähemalt penaltisse saatma.

Ärge eksige, lihtsaim viis MLS-i jaoks CCL-i tiitli saamiseks oleks oma soodsat positsiooni kohe ära kasutada. Ja see on väga reaalne võimalus.

Kogu liigas oleks see kiiduväärt saavutus. Kuid kas see pakuks võitnud klubile sama palju rahuldust kui Mehhiko hiiglase tapmine finaalis? Isegi mitte lähedal.