Mida me õppisime Wayne Rooney vapustavast DC Unitedi juhtdebüüdist

PESEMINEGT
GTO
ON – Kui teil see kuidagi kahe silma vahele jäi, tuli uskuda Wayne Rooney debüüti DC Unitediga – nagu suurt osa endise Inglise superstaari mängijakarjäärist.

Esimese 45 minuti jooksul nägi MLS-i meeskond, kelle eest Rooney varem mängis 2018. ja 2019. aastal, vägagi samasugune, nagu nad on olnud neljal eelmisel võiduta mängul.

Ja isegi parem teise poolaja sooritus ei paistnud, et punktide kogumiseks piisaks enne, kui kell lööb 90 ja algab seisakuaeg.

Siis kõik muutus

Esiteks lõi Chris Durkin oma esimese profiliiga värava pärast Belgia Juliperi liigahooaega 2020–2021, purustades kodus Ola Kamara tsenderduse, mille esimene tabamus oli metsik vasakusse ülanurka minut enne vaheaega.

Seejärel lõi Taxi Fountas, hooaja senise positiivseim ilmutus, viie minuti pärast lisaaega veelgi ebatõenäolisema 11. värava, et anda mustadele ja punastele kõik kolm punkti.

Rooney ei pruukinud platsil olla. Kuid tema meeskond valmistas sama maagilist DC-fänni, mida ootasid tema poolteist aastat siin pärast pikka Premieri.PINC
Liigakarjäär Manchester Unitedis ja Evertonis.

Mida täpselt see metsik kohtumine meile Washingtoni uue Rooney ajastu kohta rääkis, on raskem välja selgitada. Aga võtame asja kallal.

Immateriaalne usk naaseb

Kuigi Rooney treeneridebüüdil, kui ta mängis Audi Fieldi avaringis, tuli Audi Fieldile palju vähem fänne, ei saanud eksida maapinnas leiduvast energiast, millest viimastel kuudel puudus oli.

Kodumeeskonna poolehoidjatel polnud enne poolaega praktiliselt midagi rõõmustada. Kuid pärast üheksandal minutil löömist ootasid nad innukalt poolvõimalust, et aidata oma meeskonda reageerida. Ja alates 61. minutist, kui Fountas kohtus Durkini suurepärase tsenderdusega paremalt, kuid nägi tema ühekordset tabamust Pedro Gallese poolt, reageeris publik peaaegu igale vahetusele väljakul kuni viimase hilise draamani.

See ootusärevus oli imeline vaatepilt klubis, mis on tundnud end sel hooajal pärast rasket 2020. aastat ja paljutõotavat, kuid ebaõnnestunud 2021. aastat mõnevõrra kaotanuna. Ja seda on raske mitte omistada otseselt treeneriboksis olevale mehele, kas sellel on palju mõtet. loogiliselt või mitte.

Loomine Külgedest

Kuigi DC söötmiskaart tundus tunduvalt kitsam kui Orlando oma, tekkisid nende kolm parimat võimalust ja mitmed muud paljutõotavad rünnakud äärealadelt tehtud tsenderdustest. Unitedi spordidirektor Dave Kasper kirjeldas kunagi Rooneyt kui mängijat kui "natuke tagasiviskamist" ja vähemalt sel päeval oli tema taktikas veidi vanema ingliskeelse "get it wide, get it in the box" tunne.

United lõi Lionsi vastu kokku 22 tsenderdust, mis on kõige rohkem pärast juuni keskel toimunud õnnetut 1:0 kaotust Chicago Fire'is. Ja kuigi sellel võis olla midagi pistmist Orlando sügavama joonega pärast skoori löömist, oleks see kooskõlas ka Rooney lähenemisega Derby maakonnas enne DC-d.

Lisaks ei tundu DC tõenäoline, et lisab mängijat loomingulisele keskväljale nr 10. Martin Rodriguez on ääreründaja. Taxi Fountas on kas nr 9 või teine ​​ründaja. Endine Derby mees Ravel Morrison ja sissetulev Islandi koondislane Victor Palssen on pigem kaitsvad või kastist-kasti poolkaitsjad.

Kui stress laia mängu pärast jätkub, tasub imestada, miks nad vähemalt ei proovinud näha, kuidas Julian Gressell võiks sobida laia keskkaitsja või tavalise tagamängijana Rooney tagamängija süsteemis. Selle asemel vahetati DC esimese poolaja parim tsenderdus Vancouverisse, sest ta ei sobinud selgelt Rooney eelistatud nelja tagamängija välimusega.

Improvisatsioon sisendiga

Rooney DC-s mängimise päevil oli aegu, mil ta tundus olevat konservatiivsem kui tollane mänedžer Ben Olsen. Näiteks jada, mis viis tema vaieldamatult kuulsaima hetkeni DC-särgis: tema sprint, tackle ja tsenderdus, et muuta potentsiaalne matši kaotushetk matši võiduks, avaldas ta segadust, et Olsen saatis oma väravavahi 2:2 mängus nurgalööki ette.

Kuid sel päeval, kui DC oli selja taga ja otsis päästerõngast, improviseeris ta assistent Chad Ashtoni nõuandel, libistades äärekaitsja Kimarni Smithi vasakkaitsja rolli.

See tasus end hästi ära. Smith abistas mõlemat DC väravat, sealhulgas ühekordset tsenderdust, mis viis Fountase võitjani.

Pole sama loosimine

Rooney Derby ametiaeg võeti enamasti hästi vastu. Rams langes pärast hooaega 2021–2022 lõpuks liiga meistriliigast välja, kuid ainult seetõttu, et neid karistati 21 punktiga platsiväliste finantsvigade tõttu.

Nii et tema kvalifikatsioonis pole enam küsimusi, kuna ta on DC-st lahkumisest saadik 2019. aastal juhtinud või olnud abitreener. Aga kui DC loodab, et ta on taas kassaloos, peaks neil parem uuesti läbi mõtlema.

Rooney DC debüüt oli selle suve üks linna suurimaid spordisündmusi. Tema debüüt juhina ei olnud isegi pühapäeva suurim sündmus naabruskonnas, kuna varasemast Washington Nationalsi pesapallimängust tingitud liiklus raskendas paljude inimeste reise Audisse hilise pärastlõuna löögile.

Ametlik osalejate arv 15,805 20,000 oli päeval helde, 60 XNUMX istekohaga saal näib olevat XNUMX% täis. Veelgi murettekitavam on see, et see suhe oli sarnane ka toetajate sektsioonis, keda oleks oodanud sündmuse ajalugu teades suuremat hulka.