See, mida FC Barcelona treener Xavi Hernandez ütles, on üks ebaausamaid asju, mida eales näinud

FC Barcelona peatreener Xavi Hernandez on käsitlenud üht "kõige ebaausamat" asja, mida ta jalgpallis näinud on.

Legendaarne poolkaitsja meeskond võitis pühapäeval Camp Noul Cadizi üle 2:0, mis säilitas La Liga tippkohtumisel oma kaheksapunktilise edumaa kibeda konkurendi Real Madridi ees.

Võit sai võimalikuks Sergi Roberto värava ja resultatiivse söödu kaudu, kes lõi seejärel Robert Lewandowski poolajale lähenedes hiilgava paari minuti jooksul.

Täisaja vile järel kaitses Xavi oma kaaslast La Masia lõpetajat, kes asendas vigastatud Pedri neljapäevase Euroopa liiga playoffi esimese mängu ajal ja on valmis alustama sel nädalal Old Traffordi vahetusmängus.

"Sergi Roberto kriitika on üks ebaausamaid, mida ma näinud olen," ütles Xavi.

«Ta esineb alati hästi, kus iganes ta mängib, ta ei kurda kunagi, tal on suurejooneline suhtumine. Ta on suurepärane kapten, ta on omakasupüüdmatu ja läbi ja lõhki Barca," lisas Xavi.

Kuigi Xavi võis siin pisut liialdada, arvestades tema 30-aastast mänguaastat alates sellest, kui Barca ta teismelisena avastas, on võimatu mitte märgata vihkamist, mida Roberto teatud osa fännibaasi võrgus osaks saab.

Võit Cadizi üle muutis ilmselt raskeks vaatamise mõne Twitteri toetaja jaoks, kellel on Roberto ja 55 miljonit eurot (58 miljonit dollarit) lepingu sõlminud Ferran Torres.

Vaatamata Roberto kindlale statistikale valiti Torres mängu parimaks mängijaks ja tema arvates oli esimene poolaeg parim 45 minutit, mis ta Barca särgis mänginud on alates Manchester Cityst 2022. aasta jaanuaris liitumisest.

Erinevalt Ansu Fatist kasutas Torres oma võimalust särada haruldases stardis Raphinha ees, mida Xavi märkas.

"Ta on astunud sammu edasi enesekindluse saamiseks," tunnistas peatreener.

Torres eelistas aga oma mängujärgses intervjuus keskenduda meeskonnatööle, öeldes, et katalaanide mugav liider liigatabelis "peegeldab meie tööd".

"Oleme hooaja algusest peale väga kõvasti tööd teinud ja nüüd oleme suurepärases hetkes," väitis ta.