Warriors viigistas seeria 1:1 agressiivse kaitse ja rafineeritud pick-and-roll rünnakuga

Terve oma dünastia jooksul pole Golden State Warriors pärast üllatavat kaotust kordagi vastamata jätnud, kui nad on terved ja terved.

Bostoni neljanda veerandi pöörde olemuse põhjal võib 1. aasta NBA finaali 2022. mängu pidada isegi Steve Kerri ajastu kõige šokeerivamaks lüüasaamiseks. Üheksa korda 10-st ei raiska nad lõppkaadrisse sisenedes kahekohalist eduseisu.

2. mäng tuli mängida Warriorsi tingimustel. Kui see nii ei olnud, seisid nad silmitsi enneolematu olukorraga. Kuna nad polnud play-off’i seerias kordagi 2:0 alla jäänud, avaldas neile surve hüppest. Kombineerides seda koduväljaku eelise äravõtmisega ja sellega, kui vastumeelne nende kaitsepüüdlus välja nägi, pidi vastus olema.

Dünamiidi taga kolmas veerand ja Cleaning The Glassi järgi, mis on nende hooaja teine ​​närune kaitseesitus, hoidis Warriors 2. mängus ära suure Interneti-kaose. Nad viigistasid seeria 1:1 ja vastasid igale paar päeva varem tehtud veale.

1. mäng oli kahtlemata äratuskell Golden State'i kaitsele, mille üle nad tunnevad uhkust samavõrra kui nende kuulsusrikka rünnaku ja ennastsalgava identiteedi üle.

Pärast vigastusterohkel hooajal 2021. aastal kaitsereitingus viiendat kohta tõusid nad tänavu teiseks. Hoides meeskondi 106.6 punkti 100 valdava palli kohta, andis Golden State tegelikult Curry-Green-Thompsoni ajastu parima suhtelise kaitsereitingu. See oli 5.1 punkti 100 kohta madalam liiga keskmisest – sellega, et nad on frantsiisiajaloo üldkokkuvõttes teisel kohal, 1963–64 San Francisco Warriorsi järel. Juhuslikult kaotasid need Wilt Chamberlaini juhitud Warriors finaalietapil … Boston Celticsile.

Väljaspool 12. mängu 1 minutit on Dubs kogu aasta alla löönud ja kaitses töö lõpetanud. Kuid 1. mängu neljas veerand oli lihtsalt ebatavaliselt kohutav. Mängijad tunnistasid seda. Kerr ei lasknud kellelgi unustada finaalmängus nõutavat “jõu” taset.

Kõik teadsid seda.

Siiski pidi rühm seda oma häälejuhilt kuulma. Draymond Green, Warriorsi tulevane kuulsuste halli meister, pöördus meeskonna poole nõrga kaitse teemal.

"Umbes viis minutit pärast esimest mängu," ütles Curry Greeni meeleoluka vastuse kohta. "See on kõik, mida ma pidin temalt nägema ja kuulma, just selles osas, mida me pidime tegema."

Warriorsi kalduvus reageerida nii selgelt on põhjus, miks nad on tõstnud kolm 2015. aasta meistritiitlit. Iga kord, kui nad häbenevad või vaikivad, on kättemaks garanteeritud. Samuti pole see kunagi lihtsalt kerge torkimine vastasele. Parem olge valmis mitmeks heinategijaks, sest see on Golden State'i isiklik viis hoogu tagasi saada.

Kui Boston sai kolmandal veerandajal 14 pallivalda saanud mängust vaid 23 punkti, muutis Golden State kahepunktilise eduseisu 23-punktiliseks lööki, mis läks neljandaks. Nende kaitsereiting oli ainuüksi kolmandas kvartalis 60.9, järgides retsepti, mille nad lõid kaheksa aastat tagasi, kui see operatsioon algas.

Kui kolmandaks oli jäänud vaid 4:25, oli seis siiski 68:62. Warriors püsis kuuepunktilises eduseisus pärast seda, kui Boston lõi vastaste kolmesed.

Sellest hetkest alates oli veerandi lõpetamiseks orkaan 19:2. Eliidi kaitseteadlikkuse, kehalisuse ja ründeviisi lihtsustamise kombinatsiooniga andis Golden State löögi löögi järel. Seejärel püstitas Jordan Poole'i ​​39-jalane hüppaja sumisti juures tõenäoliselt Chase Centeri rahvahulga rekordi.

Vaadates tagasi sellele, kuidas Warriors 2. mängus tooni andis, jääb lindile kohe silma see, kui valvsad, agressiivsed ja õigeaegsed olid nende kaitserotatsioonid. Kuigi poolajal oli edu vaid kahepunktiline, ei lasknud Warriors Bostonil voolu dikteerida.

Kerri seisukohalt ei nõudnud need strateegilise poole pealt suuri korrigeerimisi. Suurem osa nende probleemidest 1. mängus taandus kehvale pingutusele, hilinenud või olematutele lõpetamistele ja lihtsalt Bostoni rollimängijate mitteaustamisele väljaspool kaare.

Sarja avamiseks tulistasid Al Horford, Derrick White ja Marcus Smart kokku 15/23 kolmest. Nendest 23 katsest loeti 16 sekundi spektri jälgimisandmete jaoks "laialt avatud". See annab vähemalt kuus jalga ruumi rohkem kui võimekatele väljast laskuritele (Horfordi puhul suurepärane playoffi laskur).

Teises mängus tabasid need kolm kokku vaid 2/2 – Boston ei visanud Horfordile pärast karjääriõhtut 7. mängus isegi mitte ühtegi kolmepunktiviset.

Pärast pühapäevast võitu mainis Curry vahetut erinevust, mida ta märkas nende kaitsepõhimõtetes.

"Mängu alustamiseks keskendumise tase," vastas ta, kui talt küsiti Celticsi jahutamise kohta. "Vaatasime tagasi esimesele mängule ja Marcuse, Al Horfordi ja Derrick White'i vahel oli esimesel poolajal neli-viis lööki, mis olid vastuvõetavad. Nad on professionaalid. Nad mängivad seda mängu täpselt nagu meie. Saate aru, kui king on teisel jalal ja oleme seda tüüpi löökide saamine … mis kandub üle ülejäänud mängule. Hakkate otsima (võtteid) veidi rohkem. Sa hakkad end mugavamalt tundma."

Gary Payton II tagasivõtmine oli Golden State'i kaitsestrateegia jaoks oluline. Pärast kuu aega vahelejäämist küünarnuki murruga mängis ta oma esimeses mängus 25 minutit.

See avas Warriorsi võimaluse välja töötada üks oma surmavamaid rivistusi, ümbritsedes Curryt ja Greeni Paytoni, Andrew Wigginsi ja Otto Porter juuniori kolmikuga. Lähtudes sellest, kuidas Klay Thompson on näinud vaeva finaali alustamiseks tulistamisega ja Poole'i ​​kaitsepiirangutega, see viieliikmeline rühm annab neile tõhusa kombinatsiooni kaitsesurvest ja vahetatavatest tükkidest, säilitades samal ajal pädeva löögi (Curry, Porter ja Wiggins).

See on suurepärane näide A) kaitseprobleemide tüübist, mida konkreetne koosseis võib esineda, ja B) sellest, kuidas Greeni valiti mängu jooksul:

Kuna Payton valvab ülaltoodud klipis Tatumit, kutsub ta Robert Williamsi standardsele 1-5 pick-and-rollile. Kuid see tähendab, et Draymond vahetab välja. Green sunnib Tatumi sisuliselt poolväljakule taanduma ja palli taastama. Kui ta ründab Greeni sisemist jalga, pöörleb Warriors juba tagumises otsas. Otto Porter libiseb värvi kaitsmiseks alla, samal ajal kui Curry "aitab abistajat" ja lõikab Tatumi möödasõiduraja ära.

Golden State'i pühendumus põranda kokkutõmbamisele, sobivates kohtades abi osutamisele ja möödumisradadel aktiivne püsimisele muutis Celticsi lohakaks. Boston pööras teises mängus 18 korda, mis tõi Warriorsile 2 punkti.

Neist 18 pallikaotusest XNUMX tehti esimesel poolajal. On ime, et Boston leidis end alles poolajal kahepunktilisest august, kuid see rääkis Jayson Tatumi väravast väljalöömise särast.

"Ma arvan, et käibed on sageli kehalisuse ja intensiivsuse kõrvalsaadus," ütles Kerr. "Arvasin, et me tõime selle algusest peale. Draymondil oli sellega palju pistmist, nii (Payton) ka (Wigginsil). Arvasin, et kogu meie meeskond on füüsiline ja intensiivne, ja tead, me tegime head tööd, püüdes nende jaoks asju keeruliseks teha.

Poiss, kas nad tegid selle keeruliseks.

Üks lihtsamini lindil nähtavaid kohandusi oli see, kui sageli otsustas Golden State jätta Greeni teises mängus Jaylen Brownile. Pärast seda, kui Green oli esimeses mängus Browni vastu põhikaitsjana kokku hoidnud vähem kui 2 palli, suurendas Green seda pühapäevases mängus enam kui kaks korda. võita. Ta veetis Celticsi parimal löögil 10 palli, hoides teda vaid 21/2 tabamustes nende minutite jooksul, mil ta tema külge jäi.

Kui Boston prooviks Draymondi väljalülitamiseks palliekraani toimingut käivitada, kasutaks Warriors oma näitamise ja taastamise tehnikat, et ümberlülitumist täielikult keelata. Siin tõmmatakse ülaosas mängu Nemanja Bjelica. Ta astub piisavalt välja ja lubab Greenil oma mehe juurde tagasi tulla:

Ükskõik mis, Green ja Warriors ei kavatsenud lubada Bostonil oma soovitud matšidega pidutseda.

Golden State pöördus tagasi oma kaitsejuurte juurde ja hoidis oma ülesandeid ees.

Green võib olla Warriorsi kaitsev tagamängija ja surmav relv oma võrratu IQ ja mootoriga, kuid keegi ei kirjelda seda, mida tähendab kaitseprobleemide vastuvõtmine – ja sisseostmise tähtsus – rohkem kui Curry.

Tavalises korvpalliuniversumis ei peaks Curry olema kvaliteetne kaitsja. Arvestades tema väiksemat suurust ja seda, kui palju kordi teda selle tõttu rünnatakse, peaksid kaitsetulemused olema keskmisest madalamad. Nii see NBA tasemel tavaliselt käib, kus tiivad juhitud rünnakud ei kõhkle piinamast väikseimat kaitsjat põrandal.

Karri on erand.

Ikka ja jälle üllatab ta vastasmeeskondi sellega, et mitte olles kehv kaitsja. Asi pole aga selles, et Curry mängib rahuldaval tasemel. Warriors ei lepi kunagi keskpäraste tulemustega põranda kummaski otsas. Nad püüavad teha kõike A-pluss intressimääraga – kui nad seda ei suuda, korvavad nad kvaliteedipuuduse järeleandmatu hiiglasliku jõupingutusega ja panustavad lihtsalt teie poole.

Curryl polnud 1. mängus kaitses midagi häbeneda, arvestades, et enamik rikkeid ei olnud tema enda kanda. Kuid see ei takistanud teda 2. mängus välja nägemast nagu masin, võttes vastu iga väljakutse, mida Boston talle esitas.

Ta suutis hoida kaitsmeid, hoida palli ees ja sundida löögikella eemale tiksuma. Kui oli lüliti ja ta leidis end vastu suuremat keha, nimelt Al Horfordi allpool, võitles ja võttis iga löögi vastu. Nendest Bostoni käivetest kaks hõlmasid meistrivõistluste tasemel kaitsmist ja Curry tunnustust:

Nagu Green pärast mängu viitas, ei saa Curry kunagi oma kaitsetöö eest peavoolu kiitust. Kuid Warriors ei kurda kindlasti, kui see radari alla läheb, sest meeskonnad jätkavad ründamist, mida nad peavad nõrgaks lüliks.

"Ta ei tee seda kunagi," ütles Green, et Curry sai oma kaitse eest tunnustuse. "Ma olen rääkinud sellest viimased paar aastat, sellest, kui palju ta on palli sellel poolel arenenud. Meeskonnad kutsusid teda igale tegevusele ja püüdsid teda lihtsalt tabada. See ei tööta enam. Ta istub maha ja valvab. Oleme kõik tema taga, kui ta abi vajab. Kuid ta pole seda sageli vajanud ja see on suurepärane.

Võib-olla 2016. aastal oli Curry sihtmärgiks peaaegu igas pick-and-rolli komplektis, sest ta oli tõepoolest palju keskmisest punktikaitsjast väiksem. Tänu erinevatele jõu- ja vormimisprogrammidele ning pidevale meeskonna jõutreeneritega töötamisele pole see enam täpne.

"Ma olen rääkinud, kui palju tugevam ta on," ütles Green. "Ta suudab oma seisukohta hoida, nii et te ei saa teda paigalt ära ajada. See on olnud meie jaoks tohutu. Ma ei ole šokeeritud, et ta seda tüüpi kaitset mängib.

Curry on oma mängu füüsilist olemust parandanud, laskmata sellel oma kiirust mõjutada. See oli ka oluline. Kuna suur osa tema ründevaldust tugines ilma pallita vabanemisele, poleks olnud mõistlik liiga palju koguda. Curry on 34-aastaselt leidnud oma keha juurest õnneliku keskmise.

See, mida me praegu kaitseotsas näeme, on muljetavaldav. NBA ringkondades kuulete alati, et mängija ei taha kaasaegses liigas ründavalt kohaneda. Curry jaoks võtab ta hea meelega kohanemise väljakutse vastu kaitsvalt, isegi kui tema kaitse taga olev narratiiv venis alati liiga kaugele.

Tema kaitsesurve ja tähelepanu detailidele ei olnud Steve Kerri ajastul kunagi kohustuseks. See ei pruukinud olla eliit, kuid mängijatel on palju keskteed. Nüüd, oma parimate aastate tagumises otsas, on ta kaitses lihtsalt hea.

"Minu karjääri jooksul on see olnud füüsiline areng, mis aja jooksul toimub," ütles Curry. "Ilmselt on selle nimel palju tööd tehtud. Kuid lõpuks, minu algaastast kuni praeguseni, on see alati olnud pingutus. Ja just hooldustegur – füüsiliste piirangute ületamine, kokkulangevus või mis iganes see on. Kui proovite kõvasti, juhtub häid asju ja saate jätkuvalt paremaks. See on alati olnud rõhuasetus. Nüüd olen selles lihtsalt parem."

Gary Payton II, kes võib olla korvpalli parim äärekaitsja, teab kaitse paigutusest üht-teist. Kui ta on Curryga samas rivis, ei pea ta kunagi muretsema selle pärast, et tema meeskonnakaaslasel mõni rotatsioon vahele jääb.

Peale kaitsmise meistriklassi, millega Golden State kõiki kostitas, oli 2. mängu teine ​​helge punkt see, kui sageli otsustasid Warriors palli Curry ja Poole'i ​​kätte anda ning ründetegevust kontrollida.

Kolmandal veerandajal nad liiga armsaks ei saanud ja usaldasid oma pallivälist liikumist avauste tekitamiseks. Lülituskaitse vastu on mõnikord vaja veidi kastet. Curry eeldas seda, tulles sellelt ekraanilt maha ja kasutades kiirust enda kasuks. Nii Horford kui ka Brown on tema läheduses, kuid tema tõmbekolmik on endiselt parim:

Selle valduse korral annab Kerr nii Greenile kui ka Paytonile ülesandeks seada Curryle järjestikused palliekraanid. See seab kaitsemängija kohutavasse olukorda, eriti kui Green kavatseb oma sisemist 49-d suunata ja takistada igal Bostoni kaitsjal end sulgemast:

Kolmanda veerandaja lõpuks sõitsid Warriors Poole'iga ja lasid tal palliekraanidel tegutseda. Pange tähele, kuidas Curry on peibutis ja seab Looneyle ristekraani. Nad tahavad rünnata Derrick White'i tilgutist ja pääseda värvi sisse. Täpselt nii juhtub, kui Poole tõmbab kaks kaitsjat ja viskab selle Looneyle:

Kahe esimese mängu lugu on Bostoni ebajärjekindel langus. 1. mängu esimesel poolel võib seda klassifitseerida kui halvimat kaitset, mida Curry ja Warriors on play-offides näinud. Ta astus sügavatest tilkadest otse laiale pilgule.

Esimese mängu teisel poolel Celtics kohanes, mängis perimeetril tihedamalt ja hoidis Curryt kahel viimasel veerandajal vaos.

2. mäng oli praktiliselt vastupidine. Alles teisel poolajal hakkas Curry end vabaks murdma ja leidis edu oma triblamata mänguga. Boston ei ole veel Curryl mänginud silmapaistvat kaitset.

Samas saavutas Celtics ikkagi selle, mida nad vajasid – San Franciscos toimunud lõhenemine oli nende prioriteetide nimekirjas sarja ees. Ime Udoka ülesanne on leida viis, kuidas nende kolmanda kvartali ründehädadest lahti saada ja tagada Curry pick-and-rollidel TD Gardenis suurem vastupanu.