USA Basketball kindlustas veerandfinaali koha FIBA ​​maailmameistrivõistlustel

USA on 77:63 võiduga Hiina üle kindlustanud koha FIBA ​​naiste MM-i veerandfinaalis. Võit teeb neist ka ainsa kaotuseta meeskonna A-alagrupis. Laupäeval peetud matš Hiinaga oli esimene kord, kui USA-l oli täiskoosseis, kuna 2022. aasta WNBA hooaja lõpu ja maailmale jõudmise vahel oli pingeline rada. Cup Sydneys, Austraalias.

ROHKEM KONKURSIDESTUSA korvpallis oli FIBA ​​maailmameistrivõistluste avamängu ees kiirmäng

Viimasena saabunud mängija A'ja Wilson viskas meeskonnaliidri 20 punkti ja kogus pingilt kaheksa lauapalli. Wilsoni Las Vegas Acesi meeskonnakaaslane ja 2022. aasta WBA tšempion Chelsea Gray võttis oma esimeses stardis 12 punkti, kuus lauapalli ja kolm resultatiivset söötu.

"Tunne oli suurepärane," ütles Gray mängujärgsel pressikonverentsil võidu kohta. "See oli nagu hetk nagu "Aaah," USA Jerseys tagasi olemine tundub hea. Selle selga panemisel on veel üks tase ja tuttavate nägude nägemine ja nüüd mitte nende vastu mängimine ja neile palli söötmine on imeline. Nii et see oli hea, see oli hea. Ma armastasin sellest iga sekundit, ”lisas Gray.

Alyssa Thomas, Connecticut Suni ründaja, kes saavutas WNBA finaalis kaks vastastikku kolmikduublit, oli üks neist mängijatest. Thomas oli kolmas USA mängija, kes tabas oma meeskonnaliidri 12 minuti jooksul kahekohalise arvu (32 punkti) ning lisas kaheksa lauapalli ja viis resultatiivset söötu.

Kuna sellised mängijad nagu Wilson, Gray ja Thomas olid rahvusmeeskonnas tagasi, pidid teised mängijad oma minutite jaoks teed tegema. Näiteks New York Liberty valvur Sabrina Ionescu ei näinud oma esimese USA korvpalli koondise turniiri kolmandas mängus väljakut. Lisaks Brionna Jones (Connecticut Sun) ja Shakira Austin (Washington Mystics) ei mänginud koos Wilsoniga tagasi.

Vaevalt on üllatav, et USA Basketball keskendub oma veteranmängijatele. Siiski on oluline, et mängijad, keda oodatakse väljalangemisetapis, integreeritakse rotatsiooni turniiri edenedes. Reeve hindab jätkuvalt väga oma nimekirja ja mängijate kogumit, kes võistlesid MMi eel Las Vegases peetud USA korvpalli treeninglaagris.

"Selle lõpliku nimekirja täielik kokkupanek oli meie jaoks ilmselt suurem väljakutse. Ja ma ei saa piisavalt öelda grupi kohta, mis viis meid starti – grupp tagasi Vegases, tead, suurem bassein. Kõik on olnud nii pühendunud selle tagamisele, et see oleks meie jaoks edukas, ”ütles Reeve.

"Kõigi mängijate siia toomine tähendab, et loodetavasti ei pea te minutitega üle pingutama, eriti nii raske kui see arv mänge piiratud arvu päevade jooksul (tuleb olema). Ja nii me püüdsime seda täna meeles pidada ja leidsime erinevaid koosseise, mis meile meeldisid ja lihtsalt katsetasime… me muutume selles järjest paremaks, pöörates ringi ja veendudes, et minutid jaotuvad, “ lisas Reeve.

Kuigi USA on võitmatu, on ta pidanud kolm füüsilist mängu Belgia, Puerto Rico ja Hiinaga. Kuna USA on veerandfinaalis saavutanud neljast kohast esimese, on huvitav näha, kuidas Reeve ja tema kaaskond kahele järgmisele eelmängule lähenevad.

FIBA.korvpallUSA–Hiina kastitulemused – FIBA ​​naiste korvpalli maailmameistrivõistlused 2022 – 24. september – FIBA.basketball

Kuigi Hiina kaotas USA-le kahekohalise arvuga, on nad endiselt A-alagrupi tippmeeskond. Laupäevases mängus viigistas Hiina USA jalgpalli MM-i mängus nelja punktiga. Esimeses kahes kohtumises Lõuna-Korea ning Bosnia ja Hertsegoviinaga viskasid nad keskmiselt üle 100 punkti mängu kohta.

Alguskaitsja Meng Li juhtis Hiina 21 punktiga kaotust USA-le. New York Liberty tsenter Han Xu lisas 12 punkti ja kuus lauapalli.

Treener Reeve'il paluti mõtiskleda Hiina edusammude üle ja ta naljatas, et ei taha, et need palju rohkem paraneksid.

"Ma ei ole nende poolel ja ma ei ole iga päev nende praktikas kohal ja ma ei taha, et nad nii palju paremaks läheksid," ironiseeris ta, enne kui lisas: "Meil on kogu maailmas lugupidamine Hiina, oleme näinud nende kasvamist… see on naiste rahvuskoondise jaoks suurepärane aeg. See on suurepärane aeg. See on väga-väga hea meeskond.»

Ameerika Ühendriigid, Hiina ja Belgia on tõenäoliselt kolm parimat meeskonda, kes A-alagrupist edasi pääsevad. See jätab vaba koha Puerto Rico, Lõuna-Korea või Bosnia ja Hertsegoviina on neljas ja viimane meeskond, kes pääseb veerandfinaali.