Tundmatu staatus Kawhi Leonard paneb Clippers puhastustule

Praegu seisuga 10-7 on Los Angeles Clippersil käimas mõnevõrra jalakäijate hooaeg, mis 2022-2023 kampaania ootustele ei ole hea.

Kawhi Leonard, kes jäi kogu eelmisel aastal ACL-i vigastuse tõttu vahele, on sel hooajal osalenud vaid neljas mängus, toonud tagasihoidlikud 10.5 punkti ja 4.8 lauapalli, kui ta saavutab oma keha NBA hooaja normaalseks.

Isegi Leonardi naasmisel on aus küsida, kas Clippersit peetakse endiselt üheks favoriidiks, kes esindab järgmise aasta juunis toimuvas finaalis läänekonverentsi.

Viimastel aastatel on Clippers kahesuunaliste ääremängijate turu nurka surunud, lootes luua ühe kõige vahetatavama süsteemi kogu liigas. Kuigi see pole veel teoks saanud, polnud idee ise kunagi halb. Strateegiaga kaasnevad kehtivad eelised, kui mitu mängijat on võimelised mängima mitmel positsioonil, võimaldades Clippersil rünnakul hõlpsalt vahetada suure ja väikese palli vahel ning mängida sujuvat vahetust ja rasket kaitset põranda teises otsas.

Praktikas on see olnud veidi keerulisem.

Kuna nimekirjas on nii palju ründajaid, on peatreener Ty Lue sunnitud paljude omandatud mängijate mänguminuteid piirama. Nicolas Batum ja Robert Covington, kaks mängijat, kes enamikus meeskondades saaksid 20-25 minutit üsna lihtsalt, mängivad praegu vastavalt 17.9 ja 13.1 minutit, mis on kaugel sellest, kus nad varem olid.

Covington on viimase viie kohtumisaja jooksul mänginud vaid 8.9 minutit ja veteranründajal on ebastabiilse minutijaotuse juures olnud raskusi stabiilse toodangu leidmisega. 31-aastane mees tabab vaid 36.7% oma löökidest ja pöörab palli suure kiirusega ümber kellegi jaoks, keda kasutatakse peaaegu eranditult otselöökidena. Aasta TOV on 17.1.

Tõsi, see on väike valim, kuna ta on hooajal mänginud vaid 131 minutit, kuid sellel tasub silma peal hoida, sest Covington näeb oma uues rollis välja, et teda ei kasutata nii palju. Pidage meeles, et Covington on alustanud 460 mängus oma 547 karjäärist. Ta on harjunud mängima suuri ja olulisi minuteid.

Mis puutub staarründaja Paul George'i, siis tema ülesandeks on olla meeskonna juhtiv löökmees, nagu ka eelmisel aastal. George pole kunagi olnud 1. taseme superstaar, kuid on aastate jooksul teinud esimese valikuna üldiselt imetlusväärset tööd. 32-aastaselt pead aga mõtlema, mitu aastat tal on jäänud, enne kui mängulangus hakkab tema kohal rippuma.

Asja hea poole pealt on George näidanud sel hooajal paremat efektiivsust, kuna ta lõi oma löögiprofiilist maha oma keskmaa suundumusi. Ta on näinud ka vabaviskemäära tõusu, kolmepunktimäära tõusu ja võimaluste arvu tõusu, et servi pääseda. Tähtede mängus on 23.6 punkti, 6.0 lauapalli ja 4.3 korvisöötu.

Kollektiivse meeskonnana seisab Clippersil ees suur väljakutse, kui nad ihkavad lähiajal NBA meistriks saada. Nende rünnak on liigas surnult viimane ja ründe tagasilöökide protsendilt eelviimasel. See kahjustab nende löökide mahtu mängu jooksul, jättes neil võimaluse visata teise võimaluse punkte. Vastased löövad mängu kohta seitse lööki rohkem kui Clippers, mis on suur miinus.

Meeskond on ka palli küljes rippumise osas viimasel kohal ja seda vaatamata sellele, et ta tõi endise tähtede mängija John Walli, et tugevdada punktikaitsja kohta.

Niisiis, mis on Clippersi järgmine samm, arvestades nende püüdlusi?

Võib-olla oleks aeg kaaluda mõnest tükist loobumist. Covingtoni säästlik kasutamine on luksus, mida nad ei saa endale lubada, ja nad võiksid kasutada rohkem ruumi, kuna Ivica Zubac ja Moses Brown on nende kaks tõelist suurt meest.

Lisaks peavad nad leidma viisi, kuidas kiirendada rikkumist, mis tundub tavaliselt aeglane ja inspiratsioonita. Nad on tempos 22. kohal ja vastased teavad hästi, et nad ei pea neid üleminekuperioodil kartma, kuna see pole tavaline nähtus. Siin peaks nad Norman Powelli natuke rohkem valla päästma. Powell pole mitte ainult üks paremaid väravalööjaid, keda NBA-l pakkuda on, vaid ta on ka suure kolmepunktivise. Mängida teda vaid 24.9 minutit mängu kohta tundub raiskav.

Lõpuks peavad nad teadma, millise Leonardi versiooni nad pikemas perspektiivis saavad. Kui ta peab olema terve aasta rivistuses ja sellest väljas, muudab see kõik finaalikatsed praktiliselt mõttetuks.

Seda võib lugeda liigseks lihtsustamiseks, et nende järgmine samm taandub nende parima mängija tervisele, kuid see on kogu frantsiisi tuleviku jaoks ülioluline. Mitte ainult selleks aastaks, vaid pikaajaliseks.

Kui Leonardist ei saa endist mängijat või kui vajadus koormuse juhtimise järele suureneb veelgi, peavad Clippers esitama endale päris suured küsimused.

Kui pole märgitud teisiti, kogu statistika kaudu NBA.com, PBPStats, Klaasi puhastamine or Korvpall-viide. Kogu palgateave kaudu Spotrac. Kõik koefitsiendid kaudu FanDueli spordiraamat.