USA meeste koondis langes MM-ilt välja 3:1 kaotusega Hollandile

Topline

USA meeste jalgpallikoondis langes MM-ilt välja pärast põnevat 3:1 kaotust Hollandile laupäeval, millega lõppes meeskonna lootus kaheksandikfinaalist edasi pääseda, kuna meeskond jätkab aastakümneid kestnud otsinguid oma esimesele MM-ile. Karikavõit.

Peamised faktid

Hollandi paremkaitsja Denzel Dumfriesi värav 80. minutil kinnitas Hollandi koondise võidu – USA koondis pole veerandfinaali jõudnud alates 2002. aastast.

Meeste koondis, kes ei suutnud 2018. aastal turniiril viimast osa teha, oli enamuse kohtumisest tagaplaanil, kuigi rünnak suutis palli säilitada, takistades Hollandi koondisel löögiga põgenemast. välja.

Türgi meeskonnas Antalyaspor mängiv Haji Wright lõikas 76. minuti väravaga Hollandi eduseisu pooleks, kuigi Holland tõmbas nelja minuti pärast kiiresti kolmanda väravaga ära.

USA pääses kaheksandikfinaali pärast Iraani 16:1 alistamist teisipäeval pärast 0:0 viiki Inglismaa koondisega ja 0:1 viiki Walesiga.

Tangent

USA staarründaja Christian Pulisic, kes sai vigastada USA meeste koondise 1:0 võidumängus Iraani vastu selle nädala alguses, naasis koondisesse laupäeval pärast seda, kui ta viidi edasiseks hindamiseks haiglasse. Pulisic oli vabastatud haiglast pärast kõhuvigastuse saamist, kui ta mängu võiduvärava ajal Iraani väravavahiga kokku põrkas, mida kuulutati üheks USA meeste jalgpalliajaloo suurimaks väravaks. Hollandi meeskond oli vahepeal hädas puhkemine gripp enne matši USA Hollandi mänedžeri Louis van Gaaliga ütles, et mitmel meeskonna 26 mängijast olid sümptomid ilmnenud, kuigi ta ei täpsustanud, kui paljudel oli sümptomeid.

Suur arv

$ 440 miljonit. Just nii palju jagab MM-i juhtorgan FIFA turniiri 32 meeskonnale, sealhulgas 9 miljonit dollarit 16 meeskonnale, kes ei pääsenud grupifaasist edasi, 13 miljonit dollarit meeskondadele, kes pääsevad kaheksandikfinaali. , 16 miljonit dollarit teiseks ja 30 miljonit dollarit võitjaks. USA meestekoondise 42 liikmest saavad kõik Kataris peetud nelja mängu eest 23 10,000 dollari suuruse stipendiumi, kusjuures 90% FIFA boonusest jagatakse meeste ja naiste rahvuskoondise 46 liikme vahel. kollektiivläbirääkimiste leping.

Üllatav fakt

Vastuvõtva riigi Katari- keset vaidlusi väidetavate inimõiguste rikkumiste ning LGBTQ ja naiste õiguste piirangute üle riigis - oli esimene riik, mis kõrvaldati, muutes sellega MM-i ajalukku.

Mida vaadata

Holland on laupäeval kell 2 vastamisi Argentina vs Austraalia mängu võitjaga. See kaheksandikmäng on kavas reedel, 9. detsembril.

Lisalugemist

Siit saate teada, kui palju teenivad USA jalgpallurid MM-ilt selle põhjal, kui kaugele nad lähevad (Forbes)

USA jalgpalli maailmameistrivõistluste kangelane Christian Pulisic viidi vigastuse tõttu haiglasse, kuid lubab, et mängib laupäeval (Forbes)

Esimene naissoost kohtunike meeskond on kavandatud maailmameistrivõistlustele – siin on Kataris püstitatud teised rekordid (Forbes)

Katar teeb jalgpalli maailmameistrivõistluste ajalukku, kuna see on välja kukkunud – lahknevad võidulootused ja vastuolud (Forbes)