Tre Mann on juba Thunderi ajaloo parimate algajate hulgas

Kui 2021. aasta NBA draft sai Oklahoma City Thunderi jaoks lõpu, olid kõigi pilgud suunatud Josh Giddeyle. Kuna aga hooaeg 2021–22 läheneb lõpule, näib, et Tre Mann võis olla üks selle öö suurimaid vargusi.

Thunderi poolt üldarvestuses 18. kohale valitud Mann pidi liituma ülesehitava meeskonnaga, kus ta saaks üsna vähe võimalusi.

Florida ülikooli toode alustas oma uustulnukate hooaega aeglaselt, kuid see on järk-järgult muutunud paremaks, kui ta saab rohkem minuteid. Pärast hooaja alustamiseks NBA ja G-liiga vahel jagamist hakkas Mann viimase kahe kuu jooksul oma edu saavutama.

Kuna Thunderi nimekirjas on mitmesuguseid vigastusi, edutati plahvatusohtlik uustulnuk hiljuti stardirolliks, kellel oli suurem võimalus oma talenti näidata. Veebruari algusest on Mann kuulunud kogu liiga esinumbrite hulka.

Alates 1. veebruarist on kuue jala pikkune valvur toonud 6 punkti, mis on tema uustulnukate klassis hea neljas koht. Ta on selle aja jooksul kirja pannud kuus mängu vähemalt 5 punktiga ja kaks mängu vähemalt 330 punktiga.

"Ma suudan NBA kaitse vastu skoori teha kõigil kolmel tasemel," ütles Mann veebruaris, kui ta hakkas oma edu saavutama.

Enne veebruari oli Manni karjääri tipphetk vaid 19 punkti. Tema esimene 20-punktiline mäng toimus 2. veebruaril, millele järgnes esimene 30-punktiline mäng 14. veebruaril. Tema 30-punktiline esitus toimus suurimal etapil New York Knicksi vastu Madison Square Gardenis.

Viimasel ajal on Mann viinud oma mängu täiesti uuele tasemele. Viimasest kolmest võistlusest kahel on ta ühe veerandi jooksul kogunud 20 või enam punkti. Pühapäeva õhtul Orlando Magicu vastu lõi ta esimesel poolajal kaare tagant 7:7, viigistades Thunderi uustulnuka rekordi. See tõi ainuüksi teisel veerandajal 23 punkti, mis oli ühtlasi ka Oklahoma City uustulnukate rekord.

Lõpuks tõi ta selles mängus 35 punkti, mis on Thunderi uustulnuka poolt kunagi mängus kogutud enim punkte. Arvestades, et ta järgib selliseid mängijaid nagu Russell Westbrook ja James Harden, kes mängisid oma esimesed NBA hooajad Oklahoma Citys, on see veelgi muljetavaldavam.

"See on eriline, et näha, et tema töö tasub end ära. Nii lõbus vaadata, ”ütles meeskonnakaaslane Shai Gilgeous-Alexander pärast Manni ajaloolist ööd.

Veebruari algusest saadik kogub Mann nüüd keskmiselt 15.0 punkti, 4.0 lauapalli ja 2.7 resultatiivset söötu. Ta on suutnud teha kõike ründavalt, alates värava löömisest kõigil kolmel tasemel kuni meeskonnakaaslaste hõlbustamise ja seadistamiseni. Samuti kukutas ta 35.3% oma 6.8 katsest võistluse kohta sügavalt.

Tema karjääris on alles väga algusjärgus, kuid Mann näeb juba praegu välja nagu üks oma klassi viljakamaid skooritegijaid. Olenemata sellest, kas tegemist on alustaja või eliidi pingimängijaga, tundub juba üsna selge, et temast saab järgmiseks mitmeks aastaks tohutu osa Thunderi nimekirjast, kui nad jätkavad ülesehitamist.

Mann on veel üks näide sellest, kuidas Oklahoma City GM Sam Presti leidis talente kogu drafti jooksul.