Tommy Paul ületab Ben Sheltoni, et saada 1 aasta pärast Austraalia lahtiste meistrivõistlustel esimeseks Ameerika poolfinalistiks

Tommy Pauli ema hüppas USA-s lennukisse ja lendas teisele poole maailma vaatama, kuidas tema poeg neljapäeval Melbourne'is tennist mängis.

Jill MacMillan lahkus New Jerseyst ja maandus õigel ajal, et näha, kuidas tema poeg alistas ameeriklase Ben Sheltoni 7:6, 6:3, 5:7, 6:4, saades esimeseks ameeriklaseks, kes on jõudnud Austraalia lahtiste poolfinaali pärast Andy Roddicki mängu. 2009.

"Mu ema läks töölt otse lennujaama, et jõuda siia ja vaadata minu tänast mängu," ütles Paul pärast võitu. "Ja ma ei saa mainimata jätta, homme on mu tüdruksõber Paige [Lorenze] sünnipäev, nii et kui te teda näete, siis soovige talle palju õnne."

Pauli jooks suurde poolfinaali saabub tema hea sõbra, ameeriklanna Frances Tiafoe kannul, jõuda US Openile poolfinaalid kus ta rabas Rafael Nadali teel.

Paul oli Voorhees, NJ, kes on maailma edetabelis 35. kohal, ja mängis oma esimeses suure slämmi veerandfinaalis ja mängib nüüd poolfinaalis üheksakordse meistri Novak Djokovici või Venemaa 5. asetusega Andrey Rubleviga.

"See on minu esimene kord sellel väljakul, ilmselt esimest korda slämmi veerandfinaalis," ütles Paul Rod Laver Arenal mängimise kohta. "See on tegelikult Ben Shelton esimene kord, kui lahkub osariikidest, nii et ma arvan, et tal oli ka päris hea reis….

"Slämmi turniiri teisele nädalavahetusele jõudmine on kõigi unistus, kui nad hakkavad tennist mängima, nii et ma ei suuda uskuda, et olen praegu siin," sõnas Paul.

Pauli, kelle emal on farm South Jerseys, on karjääritulu üksik- ja paarismängus umbes 3.7 miljonit dollarit. Poolfinaali jõudmise eest teenib ta 621,313 2 dollarit. Võimalik turniirimeister teenib ligi XNUMX miljonit dollarit.

20-aastane Shelton mängis alles oma teisel suurturniiril pärast US Openit ega olnud kunagi varem USA-st väljaspool reisinud. Ülevoolav vasakukäeline võitis mullu mais Florida ülikoolis NCAA üksikmängu meistritiitli ja tõusis seejärel profiks enne eelmisel suvel US Openit.

Tõusnud ATP edetabelis väljastpoolt 500 parimat, saavutas Shelton vaid ühe aastaga Top-100 ja tõusis veerandfinaali 43. kohale. Ta jääb pärast seda jooksu 20ndatesse. See on kõrgem kui tema isa Bryan, tema Florida treener, kes saavutas 56. aastal karjääri tipptasemel 1992.

Suure raami ja kogu väljaku mänguga vasakäär hoidis veerandfinaali 67 geimi järjest servi, kuid Paul murdis kolm korda. Ta lõi kaotusseisus ikkagi 23 ässa.

Pärast kahte esimest setti juhtis Paul kolmandas mängus 4:3, 30:0, kuid küpsetas eeskäe üle ja sai lõpuks murdunud, enne kui Shelton teenis matši esimese pausi, et sett välja lüüa.

Paul kannatas parema randme vigastuse tõttu, mis sundis teda suure osa 2018. aastast vahele jätma, kuid jätkab oma karjääri parimat tennist, kui jõuab 20. eluaastate poole. Eelmisel suvel jõudis ta US Openil kolmandasse ringi – alistades teises ringis kaasmaalase Sebastian Korda –, enne kui langes lõplikule finalistile Casper Ruudile.

Korda, Melbourne'i 29. asetus, oli veerandfinaalis kolmas ameeriklane, kuid lõpetas kolmandas setis randmevigastuse tõttu 18. numbri Karen Khachanovi vastu, kes läheb poolfinaalis vastamisi 3. numbriga Stefanos Tsitsipasega.

"See ei ole põnev ainult Ameerika fännidele, ma arvan, et see on põnev fännidele üle kogu maailma," ütles Paul kolme ameeriklase kohta. "Ja ka meie jaoks. Olen Beni pärast väga põnevil, olen põnevil kõigi tulevaste mängijate pärast. "Foe pääses US Openil poolfinaali ja nüüd olen siin poolfinaalis.

"Nii et meil on kindlasti tulemas hea saak ja ma olen meie kõigi pärast väga põnevil."

Serveerides seisuga 3:5, lõi Shelton löögi, kuid tabas selle laiali, et anda Paulile matšpalli. Shelton teenis teel servi hoidmise poole kaks järjestikust servivõitjat.

"Ben on raske mängija, kelle vastu mängida ja ta osaleb veel paljudes sellistes matšides, nii et ma arvan, et kõik peaksid selle lapse pärast põnevil olema," sõnas Paul.

Serveerides kohtumise eest lõi Paul servivõitja topeltmängu punktiga, karjus "Let's go" ja võttis seejärel Sheltoni võrku omaks. Ta võitis 86% oma esimese servi punktidest.

"Tal kulus aastaid, et sellest aru saada," ütles John McEnroe eetris. "Teel oli vigastustega probleeme, kuid ta on viimase paari aasta jooksul kokku tulnud ja nüüd on meeste mängus suurepärane mängija.

"Ja Ben Shelton, milline talent see poiss on. Tema peale on superstaar kirjutatud.