Thunderi Tre Mann näeb väljamurdehooajal valmis

"Paar mängijat, keda ma otsin, on Steph Curry ja Damian Lillard," ütles Tre Mann eelmisel suvel oma uustulnukat tutvustaval pressikonverentsil. "Need tüübid suudavad tilguti maha tulistada. Püüan lihtsalt kõigi mängust natukene võtta ja lisada see minu omale.

Kuigi tõusev Thunderi valvur ei ole endiselt nende kahe mängija lähedal, on temast juba kujunemas surmav skooritegija.

Isegi kui eelmisel hooajal oli uustulnuk, tegi 6 jala pikkune mängujuht üsna märkimisväärseid etteasteid. Tegelikult kuulus 5. aasta NBA drafti üldvalik nr 18 üheks Oklahoma City ajaloo suurima skoori teinud uustulnukaks.

Veebruari algus oli see, kui Mannil hakkasid asjad käima, kuna ta hakkas üleriigilist tähelepanu pälvima. Ainuüksi selle kuu jooksul viskas ta neli korda vähemalt 20 punkti, sealhulgas Madison Square Gardenis New York Knicksi vastu 30 punkti.

Umbes kuu aega hiljem viis Mann asjad uuele tasemele, kui ta hakkas tootma 20-punktilisi veerande. Märtsis kestnud kolme mängu jooksul pani ta kokku kaks eraldi veerandaega, mille jooksul viskas ta ainuüksi selles kaadris 20 punkti.

Üks neist oli Orlando Magicu vastu, kus ta saavutas esimesel poolajal kaare tagant 7:7, viigistades Thunderi uustulnuka rekordi. See tõi ainuüksi teisel veerandajal 23 punkti, mis oli ühtlasi Oklahoma City uustulnukate rekord. Sealt edasi lõpetas ta mängu 35 punktiga, mis andis talle noogutuse kõige enam Thunderi uustulnuka mängus kogutud punkte.

Nii hea kui Mann eelmisel hooajal oli, hoidis teda tagasi ebajärjekindlus. Ükskõik, kas see oli pallivaldamise või mängu järel, ei suutnud ta pidevalt tõhusalt punkte toota.

Oma teisele hooajale sisenedes on endisel esimese ringi mängijal võimalus tõeliselt välja murda.

Eelmise kuu lõpus toimunud meediapäeval tundus Mann silmanähtavalt tugevam ja tal oli rohkem ehitatud raam. Ta mainis, et tal on söögiprogramm ümber tehtud, ta sööb puhtamalt ja teeb suve jooksul palju trenni. Jagades aega Miami ja Oklahoma City vahel, oli kõik tema keha kallal töötamine.

"See oli põhirõhk. Saage tugevamaks, suuremaks ja võtan rohkem kaalu," ütles Mann. "Kõige suurem asi oli õigete asjade söömine ja valgu tarbimine öösel."

Treeninglaagri alguses märkisid mitmed Manni meeskonnakaaslased teda kui kedagi, kes näis olevat sammu astunud. Isegi Thunderi treener Mark Daigneault vihjas, et ta näeb laagris suurepärane välja.

Kui Oklahoma City hooajaeelne turniir selle nädala alguses avalöögi sai, oli Mannil aeg seda kasvu näidata.

Esimeses hooajaeelses mängus Denver Nuggetsi vastu nägi Mann suurepärane välja. Algkoosseisu kuuludes viskas ta kõigest 17 tabamusega 11 punkti, sooritades 3/6.

Vaid paar päeva hiljem Dallas Mavericksi vastu peetud võistlusel ilmnes taas osa sellest ebakõlast. Mann ei mänginud halvasti, kuid ta ei näinud välja sama mängija nagu eelmine mäng. Ta lõpetas selle teise hooajaeelse mängu kõigest kaheksa punktiga, visates põrandalt 3/9.

Teise aasta valvur ei lasknud sellel end mõjutada, kui ta läks teisele õhtule, kui Thunder võõrustas Adelaide 36ersit. Selles kolmandas hooajaeelses mängus oli ta leekides. Mann lõpetas neljapäevase võistluse 26 punktiga silmapaistva 8-10 klipiga kaare tagant.

Jällegi, kõik on seotud järjepidevusega. Pole oodata, et Mann kogub igal õhtul 26 punkti, kuid madalad ei saa olla nii madalad. Kui tema löök ei lange, peab ta leidma ka muid viise mõju avaldamiseks.

Mann mängib sel hooajal üsna olulist rolli pingilt, olles tõenäoliselt Thunderi parim varuvärava lööja. Kui ta suudab seda paranemist jätkata ja muutuda järjepidevamaks, võib ta sel hooajal olla seaduslik väljamurdekandidaat.

See on veel vara, kuid Mann näib olevat tõepoolest Jordan Poole ja Anfernee Simonsi trajektooril. Ta on loomulik skooritegija, kes suudab isoleerijana punkte koguda.