Hispaania klubi võitis teist korda Euroopa kõrgeima naisklubide võistluse.

Suurepärase tagasituleku ja Patricia Guijarro teise poolaja mänguga alistas FC Barcelona Saksamaa Wolfsburgi 3:2 ja võitis teise naiste Meistrite liiga tiitli.

Lõpuks kallistati ja tantsiti ülimalt ekstaasi hetkel, mis kujutas endast pika hooaja kulminatsiooni ja Euroopa klubimängu kõrgpunkti. Kuid Barcelona ei teinud seda lihtsal viisil finaalis, mis oli põnev ja sageli järeleandmatu, kusjuures lõpuks võitsid hispaanlased.

Taaskord jäi Barcelona hetkega pärast kick-0ff maha. Eelmise hooaja finaalis alistus Hispaania klubi esimesel poolajal kolm korda, kui staarmängija Alexis Putellas nimetas "traumaatiliseks lüüasaamist" Lyoni Olympique vastu, kuid näis, et nad polnud õppetunnist õppinud. Neljandal minutil röövis võistluste resultatiivseim väravakütt Ewa Pajor Keira Walshilt palli ja realiseeris seisu 1:0.

Hullemaks läks 37. minutil. Alexandra Popi madal kuuli peaga löök jättis Barcelona väravavahi Sandra Panose seisu 2:0. Wolfsburg oli juhiistmel, kuigi sakslaste XI oli teinud väga vähe. Nad istusid tagasi ja võtsid pinget maha ning Popi värav sündis õpiku ülemineku lõpus.

Mälestused Lyoni finaalist tulid tagasi, viimane mäng, kus Putellas oma klubi eest mängis, kuid Barcelonal oli süüdi ainult iseennast. Pärast Pajori varajast lööki kallas Kataloonia klubi ette ja paljastas mitu korda sakslase tagakaitsja, enne kui Irene Paredes ei suutnud seletamatul kombel settpallist kaugelt posti tabanud vaba pealöögiga viigistada. Vahetult pärast pooletunnise piiri täitmist raiskas Barcelona veel ühe silmapaistva võimaluse, kui Graham Hansen mõne jardi kaugusel ühendust ei võtnud.

Hispaania meister oli raiskav, tema kolleeg halastamatu ja kliiniline. Pingil oli Putellas mõtlik, sest Salma Paralluelo ei leidnud taas enam teed Wolfsburgi väravavahist Merle Frohmsist ja Barcelona jäi poolajaks 2:0 alla.

Kuid nii hea, kui sakslaste esimene poolaeg oli meeldinud, nii halvaks kujunes nende teine ​​poolaeg. Barcelona enam ei jahmunud. Selle asemel, noorendatud, valsis Guijarro ja tema meeskond vastasest mööda kahe minuti jooksul kahe väravaga numbriga 12. Muutunud Barcelona mängis tempo ja täpsusega. Hispaanlased valitsesid täielikult ja oli raske näha, et meeskond ei võitnud finaali.

Wolfsburgi kaitse – nii usin suure osa mängust – kukkus lihtsalt kokku. Lynn Wilms ei suutnud palli tõrjuda, võimaldades teisel poolajal kõrgemal mänginud Fridolina Rolfol 3:2. See oli üks rüselus sakslaste väravasuu ees liiga palju. Lõpuks oli Wolfsburgi õnn otsa saanud ja Barcelona krooniti väärikalt uueks Euroopa meistriks.

Caroline Graham-Hansen ütles: "Selles mängus oli kõik, mis teil võimalik oli. Poolajal oli mul suur tagasivaade eelmise aasta finaalist (pärast poolajal Lyoni vastu kahe nulli jäämist). Ma ütlesin, et ei, see ei kordu. Lõime ühe, siis kaks ja siis plahvatas kogu staadion.