Onus on nüüd Zion Williamsonil, et anda Pelicansile võimalus

Kui kuulujutud keerlesid, et Zion Williamsoni perekond tahtis, et ta mängiks konkurentsivõimelisemas meeskonnas, oli New Orleans Pelicans hoopis teistsugune iteratsioon kui see, mida näeme 2022. aasta NBA playoffides.

Pühapäevane võit liiga liider Phoenix Suns viigistas esimese ringi seerias 2:2, näidates taas, et Pelicansi tõus hooaja teisel poolel ei olnud juhus. Ja kuigi päikesed jäävad sõprade nimekirja, pole kahtlust, et Pelicans on selle esimese vooru jooksul midagi näidanud.

Meeskond, mille eesotsas on praegu Brandon Ingram, CJ McCollum ja Jonas Valanciunas, võidab omal jõul, ilma Williamsonita, mis tähendab nüüd, et 21-aastasel noormehel lasub kohustus uuendada oma või tema perekonna arusaama. klubist.

Kõrvalosatäitjad on nüüd paigas

Jalgade probleemi tõttu terve põhihooaja vahele jätnud Williamsonist jäi aasta jooksul ilmselgelt palju puudust, kuid tema puudumine võimaldas organisatsioonil anda võimalusi mängijatele, kes muidu poleks sarnaseid võimalusi saanud, kui Williamson oleks terve olnud. .

Rookie Herb Jones pole lihtsalt üks parimaid esimese aasta kaitsjaid. Ta on üks parimaid, mida liigal pakkuda on. Kuigi tema mäng oleks talle kahtlemata mõne minuti pakkunud, on luksus teenida järjekindlaid minuteid ja töötada NBA hooaja voolus omal moel, on teinud tema karjääriga imet nii praegu kui ka tulevikus.

Larry Nance juunior omandati Portlandi kaudu kauplemistähtajal koos McCollumiga, mängib ka üle 20 minuti mängu kohta Pelicansi eest play-offides, pakkudes mitmekülgset kaitset, mängujuhtimist ja oportunistlikke skoori.

Nii Jones kui ka Nance näevad Williamsoni naasmisel minutite arvu vähenemist, kuid see eesliini rotatsioon on nüüdseks muutunud. Veelgi olulisem on see, kuidas Pelicans on mujal end täiendanud, kusjuures McCollum on hooaja suurim omandamine.

Veterankaitsjat on New Orleansis rohkem pallimängus kasutatud kui Portlandis, olles aastaid mänginud superstaari Damian Lillardiga. Nüüd on McCollum esmane otsustaja, kes tasakaalustab mängujuhtimise ja löökide tegemise ning mängus üle 24 punkti Pelikaniks saamisest saadik.

McCollumi segu iseloomingust ja võimest pallilt eemale liikuda ei saaks paremini sobida, kui Williamson naaseb meeskonda, eriti kuna mõlema kõrval on Ingram, kes on endiselt väga lähedal ja praegu. kogudes Sunsi vastu keskmiselt ligi 30 punkti.

Ingram on mitmekülgne liim, mis teoreetiliselt peaks McCollumi ja Williamsoni tõhususe esiplaanile tooma, kui kõik on terved. Olles NBA üks mitmekülgsemaid ründajatest väravakütt, aitab Ingrami kohalolek luua ruumi McCollumile ja Williamsonile, et nad saaksid tegutseda pick and roll mängudes, kasutades selleks pööratud tähelepanu vastandlikele kaitsemehhanismidele, et lennata radari all.

Kui meeskonnad kaitsevad McCollumit kõvasti, on ta piisavalt tark söötja, et pall varakult käest ära saada, võimaldades eelkõige Ingramil jahtida lööke kas mööda perimeetrit liikudes või kõvasti korvi lõigates. Veelgi enam, Ingrami ja McCollumi duost peaks saama Williamsoni mööduv sihtmärk, kui Pelicans otsustab rünnakul lasta, mida ta oma teisel hooajal üsna vähe tegi, võttes isegi kasutusele hüüdnime "Point Zion".

Lõpuks pakub Valanciunas skoorimise mitmekülgsuse taset, mis raskendab mis tahes kaitsel Williamsoni petmist. Valanciunas pole mitte ainult servi lööv tsenter, vaid temast on saanud kolmepunktijoone tagant 36.1% viskemängija. See võimaldab Valanciunasel nii ekraanidel veereda kui ka hüpata, mida Williamson saab maha mängida. See ei olnud nii, kui Steven Adams oli peamine tsenter.

Solvumine, solvumine, solvumine

Nendel Pelicansil on vajalik alus, et saada üheks liiga plahvatusohtlikumaks ründeüksuseks. Kuigi Devonte' Graham on viimasel ajal soosingust välja langenud, järelhooajal keskmiselt vaid 10.8 minutit, tema võime sööta palli ja tabada kolmepunktiviset, oleks kindel viies võimalus, kui New Orleans otsustab välja visata Valanciunase, Williamsoni, Ingrami, McCollumi ja Grahami. Kuigi see ei pruugi olla Golden State'i Death Lineup, peaks see olema ründes ülihea, luues aluse väga mitmekülgsele rünnakule.

Lõpuks, kui Jones ründetegevuseks kasvab, peaks ta suutma sellistes koosseisudes sisse libiseda ja Grahami asendada, pakkudes suurust, kaitset ja mõjukamat kahesuunalist mängu. Õnneks on Jones alustanud korralikult, vaatamata oma tagasihoidlikule arvule 9.5 punkti veidi alla 30 minutiga. 23-aastane mees on alahinnatud söötja ja tema 2.1 resultatiivse söödu määr ei anna talle õiglust. Kuna ta lisab oma 33.7-protsendilisele täpsusele väljastpoolt mõned olulised protsendipunktid, võiks Jones toimida viienda skoorivõimalusena, eelistatavalt suure tõhususega rollis, mis sunnib kaitset mürki valima.

Loomulikult tuleb arvestada veel kolme noorte komponendiga: Jaxson Hayes, Kira Lewis ja Trey Murphy, kes kõik peavad leidma rollid järgmise aasta meeskonnas, mis peaks Williamsoni tõttu olema palju sügavam.

Ja see toob meid täis ringi ja tagasi Williamsoni juurde.

Konstruktsiooni järgi on Pelicansil superstaari kõrval tohutult talenti. Veelgi olulisem on see, et talent peaks tagasi tulles Williamsoniga stilistiliselt sobima.

Võrreldes sellise meeskonnaga nagu Dallas, kus Mavericks vajab ikka rohkem relvi Luka Dončići ümber on Williamsonil palju parem ja organisatsioon on saavutatud saavutustest isegi ees, kuna Williamson 2019.

Nüüd on Williamsoni kohustus anda sellele asjale võimalus. Mitte ühelgi hetkel eelseisval hooajal ei saa või tema pere sisendada Pelicansi talendiosakonna taha. See oleks lihtsalt liiga naeruväärne väide.

Muidugi ei tähenda see, et Williamsonil poleks õigust maastikku vahetada. Kui ta on otsustanud mujale minna, on see täiesti teine ​​​​arutelu. Kuid ühelgi hetkel ei tohiks vaidlus langeda Pelicansi nimekirja puudumisele. Mitte pärast seda, kui nad tegid sel aastal palju rohkem, et luua meeskond, mis peaks talle nii sujuvalt sobima.