Serie A stiimulid Juventuse ja Roma poolel UEFA Euroopa liigas edasiliikumiseks

Täna võõrustas Šveitsis Nyonis asuv Euroopa Jalgpalli Maja UEFA Europa League viik, kus kaks Itaalia meeskonda Juventus ja Roma olid häälestatud, et avastada oma järgmine vastane turniiri kaheksandikfinaalis.

Juventus võitleb Bundesliga meeskonna Freiburgiga, Jose Mourinho mehed aga La Liga Real Sociedadiga.

Mõlemad Serie A pooled on tugevalt motiveeritud konkurentsis edasi liikuma ja koguma auhindu, mis kaasnevad Euroopa tähtsuselt teise hõbeeseme heiskamisega.

Neljapäeva õhtul saavutas Juventus koha UEFA Euroopa Liiga 16. finaalis tänu 3:0 võidule Ligue 1 meeskonna FC Nantes'i üle.

Stade de la Beaujoire'il tõusis tähelepanu keskpunkti Argentina ründaja Angel Di Maria, kes tegi kübaratriki, mis näitas vasaku jalaga lokimängijat, kes mängis kõigest neli minutit mängust.

Mõni minut hiljem lõi Di Maria napilt veel ühe klassikavärava seljalt kannalöögiga, kuid tema hiilgava katse päästis väravajoonel FC Nantes'i kaitsja käsipall. El Fideo, nagu teda on Argentina jalgpallikogukonnas alati tuntud, astus penaltipunktini, realiseeris 12 jardi ja viis oma meeskonnale topeltjuhti. Isikliku kübaratriki lõpetas ta teisel poolajal pealöögiga.

"Di Maria on tõeline meister," ütles Juventuse peatreener Massimiliano Allegri mängujärgses intervjuus. Sky Sport, väljendades kogu oma imetlust 2022. aasta maailmameistrivõistluste meistri vastu. "Ta näeb asju, mida teised ei näe."

Nyoni viik viis Juventuse vastamisi Saksamaa meeskonna Freiburgiga. Esimene etapp, mis toimub 9. märtsil, on kahe klubi esimene rahvusvaheline kokkupõrge.

Eile õhtul hiljem, Roma võitles RB Salzburgiga Stadio Olimpico, alustades seisuga 1:0 Austria Football Bundesliga valitseva tšempioni kasuks. Algusest peale näitas Giallorossi üles uskumatut sihikindlust üheväravalisest kaotusseisust tagasi tulla, määrates mängutempo ja lüües esimesel poolajal kaks korda värava.

Enim inspireeritud mängija oli ilmselt äärekaitsja Leonardo Spinazzola, kelle tempo osutus RB Salzburgi kaitseliini jaoks lihtsalt ülekaalukaks: kiirenduse ära kasutades suumis Itaalia koondislane kahel korral vastasest mööda, et seejärel sooritada tsenderdusi, mis suruti võrku Andrea Belotti pealöögist ja Paulo Dyabla vasaku jala löögist Roma esimese ja teise värava eest.

Peatreener Jose Mourinho, kes eelmisel aastal viis Roma kõigi aegade esimese võiduni UEFA Euroopa konverentsiliiga väljaanne, väljendas väga optimistlikke tundeid oma meeskonna 2:0 võidu ja hetkevormi suhtes.

"See oli ilus Roma pool, kes saavutas olulise tulemuse, kuid esines ka kõigil tasanditel," rääkis portugallasest mängujuht. Sky Sport pärast mängu.

Eelolevaks kaheksandikfinaaliks loositi Romale Real Sociedad, kes naudib praegu märkimisväärset vormi, sest asub La Liga tabelis Hispaania hiiglaste Barcelona ja Madridi Reali järel kolmandal kohal.

Nii Juventus kui Roma on motiveeritud jahtima UEFA Euroopa Liiga karikat, mis ainuüksi annab üle 15 miljoni dollari auhinnaraha. Sama oluline on see, et karikavõitjad saavad otsepääsu järgmise aasta UEFA Meistrite liigale, Euroopa jalgpalli lipulaevale ja kõige tasuvamale jalgpallivõistlusele.

Juventus, kes langes hiljuti Serie A-s seitsmendaks pärast a 15 punkti mahaarvamine, ei ületa tõenäoliselt 12-punktilist vahet, mis eraldab neid UEFA Meistrite liiga tsoonist. Samal ajal on Roma võitluses mõne Itaalia kõige paremini varustatud meeskonnaga – nimelt Interi Milani, AC Milani, Lazio ja Atalantaga –, et kindlustada üks kolmest allesjäänud UEFA Meistrite liiga kohast.

Arvestades Juventuse ja Roma siseriikliku konkurentsi kõrget taset, investeerivad mõlemad klubid tõenäoliselt suure osa oma energiast UEFA Euroopa liigasse, püüdes saavutada mainekat rahvusvahelist karikat ja sellega kaasnevaid eeliseid.