Dallas Mavericksil on raskusi mängude lõpetamisega

Dallas Mavericks ei saa mänge lõpetada. Laupäeva õhtul nägi Dallas 16-punktilist edu Oklahoma City Thunderi ees 5:41 ning neljandal veerandajal haihtus nende silme all. Mavericks kaotas lisaajal 117:111

Sarnane stsenaarium on sel hooajal toimunud Dallase kolme kaotuse puhul. Nad ehitavad juhtpositsiooni, võtavad jala gaasilt ja leiavad viisi, kuidas mänge välja köhida. Kui Mavericksil ei õnnestu peagi sulgemisinstinkti välja arendada, jätkavad nad võimaluste raiskamist.

"Vaadake lihtsalt, [kuidas] meil suurepärased võimalused tekkisid, kuid meil on lihtsalt löökidest puudu," ütles Mavericksi peatreener Jason Kidd pärast Thunderi kaotust. "Me ei mängi kaitses ja see on suur osa meie probleemist. Pole tähtis, kes mängu lõpetab, kui sa ei peata või kui lased pallil lihtsalt sõita ja kui sa ei kaitse värvi, on selles liigas raske.

Neljanda veerandi lõppseisuks 3:42 mängis Kidd koos Luka Doncici, Spencer Dinwiddie, Reggie Bullocki, Dorian Finney-Smithi ja Christian Woodiga. Mängu tulles oli Wood, keda Kidd on otsustanud hoida kuuenda mehe rollis, selles grupis mänginud vaid kaheksa minutit.

Vaatamata valimi väikesele suurusele oli selle kaheksa minuti jooksul rivistuse ründereiting 138.9 ja kaitsereiting 100. Need numbrid ei tähendanud Oklahoma Cityt, kuna Thunder lõpetas neljanda veerandi viimase minuti 17-ga. 2. Kidd ei olnud tulemusest vaimustuses.

"Me ei läinud täna õhtul Timmyga [Hardaway Jr.]. Jätsime C-Woodi selle grupiga välja ja see ei läinud hästi kummaski otsas ja see on asi, milles me peame paremad olema. Arvan, et muretseme rünnakute pärast, kuid võtsime selle mängu enda kätte ja kuue minuti pärast hakkas asi teistpidi minema. Me lihtsalt ei lõpetanud."

Mängu lõpetanud koosseis on sel hooajal koos mänginud 12 minutit ning ründereiting on 103.8 ja kaitsereiting 134.8. Kidd märkis kiiresti, et Woodi mängimine kaotajate rivistuses ei toiminud, kuid Wood polnud Dallase jaoks ainus probleem.

Vaatamata sellele, et Luka Doncic mängis oma teise järjestikuse kolmikduubliga, visates 31 punkti, 16 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu, mängis ta kehvasti. Pärast seda, kui Doncic oli sel hooajal mänginud kvaliteetseid kaitsemänge, näis ta väljakutsutuna sellelt pallipoolelt.

Tal oli siiski võimalus mäng reeglina võita, kuid ta jättis 17-jalase hüppaja vahele. Ta lõpetas öö, tehes lisaajal vea, pluss-miinus miinus-25. Ta oli põrandal terve Thunderi jooksu, et viigistada mängu neljandana ja asuda lisaajal juhtima.

"See on minu teha," ütles Doncic. "Ma ei juhtinud meeskonda. Ma ei teinud lööki. See mäng on minu peal. Ma ei teinud seda, mida võitmiseks oli vaja.

Lähimängude kaotamine nii varakult on muutumas häirivaks trendiks. Thunder ei ole tõukajad, olles võitnud Los Angeles Clippersit kaks korda nädalas, kuid nad ei ole kandidaat. Samuti pole seda New Orleans Pelicans, kui Zion Williamson, Brandon Ingram ja Herb Jones. Sellegipoolest lõi alamehitatud Pelicans samamoodi maha Mavericksi.

Isegi kaotus hooaja avamisel Phoenix Sunsi vastu oli kohutav. Kuigi Suns näib olevat valmis naasma järelhooajale, juhtis Mavericks 41 minutit ja vähendas 22-punktilist edu.

Kui Dallas võib hilises mängus oodata üht edu, on see nende 129:125 lisaajavõit Brooklyn Netsi vastu. Kuigi Mavericks ei oleks tohtinud lasta mängul lisaajale jõuda, suutis nad end lisaraamis maksma panna ja leida võimaluse võita.

Hooaeg on veel noor ja on selge, et Kidd nokitseb endiselt koosseisude kallal, töötades oma stsenaariumi järgi, et näha, mis töötab ja mis mitte. Kuid pigem varem kui hiljem peab ta põrandale kokku panema toote, mis suudab ehitada ja hoida juhtmeid, mitte neid järjekindlalt ära visata.

"Kui vaadata hooaja algust, on meil olnud neljandas eduseisus ja me anname need ära," sõnas Kidd. "See on midagi, mida me peame vaatama. Vaatame mängu lõpetades teistsugust koosseisu; see lihtsalt ei läinud hästi."