Sacramento Kingsi valvuri Malik Monki ülestõusmine karjääris

Kui Malik Monk valiti 11. aasta NBA draftis üldarvestuses 2017. kohale, olid ootused kõrged. Kentuckys oli Monk üles näidanud oskust palli lüüa, visates keskmiselt 19.8 punkti mängu kohta, demonstreerides samal ajal eliitsportlikkust ja usaldusväärset kolmepunktiviset, millel oli täiendavat kasvuruumi.

Ütlematagi selge, et Charlotte Hornetsil oli võimalus lüüa nii seest kui ka väljast väravaid ja hüppevõimega võlu, et Charlotte Hornets näis olevat ideaalne sihtkoht, arvestades nende üldist kvaliteetsete mängijate puudumist sel ajal. Monk täidaks kindlasti kohese rolli ja aitaks Hornetsil oma rünnakut parandada.

Selle asemel vastas Monk, tabades oma esimesel hooajal vaid 36% löökidest. Tõsi, talle ei antud erilist võimalust mingit tüüpi rütmi leida, sest peatreener Steve Clifford andis talle vaid 13.6 öist mänguminutit. Selle asemel mängis Clifford Monki asemel Michael Carter-Williamsi ja Treveon Grahami, keskendudes selle asemel veteranide kogemustele õppimiskogemuse asemel.

Palju paremaks ei läinud ka 2. aastal, kui Monk mängis uue peatreeneri James Borrego käe all 17.2 mänguga 73 minutit, visates keskmiselt 8.9 punkti, kuid tabas vaid 38.7% oma visetest.

Pärast selle hooaja lõppu langesid ootused endisele loteriivalikule märkimisväärselt, osaliselt seetõttu, et organisatsioon ei uskunud noorukesse, mida näitas piiratud mänguaeg ja tagasihoidlik roll rünnakul.

Pärast seda, kui Monk oli oma kolmandal hooajal lõpuks murdnud nii 20-minutilise kui ka 40%-lise tulistamistõkke, sai Monk NBA-st mängukeelu. rikkudes nende uimastivastast programmi. Ta lõpetaks kampaania pärast 55 mängu mängimist ja kannatlikkust.

Viimasel aastal Hornetsis leidis Monk lõpuks kolmepunktiviske, mis näiliselt oli ta pärast profiks saamist hüljanud. Ta tabas hooajal 40.1% tabamust, visates kaks kolmepunktiviset mängu kohta.

Siiski ei olnud Hornetsid selles veendunud. Nad ei laiendanud Monkile kvalifitseeruvat pakkumist, võimaldades nende varasemal loteriivalikul jõuda piiranguteta vabaagentuurini.

Seejärel sõlmis Monk Lakersiga üheaastase minimaalse lepingu, mis alustas tema karjääri pööret. Lakerina viskas Monk keskmiselt 13.8 punkti, mängis üle 28 minuti ja tabas kauglöögist üle 39%, mis rõhutab tõsiasja, et tema viimane hooaeg Hornetsi meeskonnas ei olnud juhus.

Lõpuks, eelmisel suvel sõlmis Monk Sacramento Kingsiga kaheaastase lepingu, mille kogusumma on 19 miljonit dollarit, võimaldades tal taastada ühenduse endise Kentucky meeskonnakaaslase De'Aaron Foxiga.

Sacramentos on Monk õitsenud. 25-aastane mees on võtnud omaks kuuenda mehe rolli ja kogub karjääri tipptasemel 14.0 punkti mängu kohta vaid 22.9 minutiga. Ta on teinud tohutuid edusamme nii mängujuhina kui ka sõitjana, kahekordistades oma 36-minutiste vabaviskekatsete arvu 2.0-lt 4.3-le ja suurendades oma resultatiivseid söötu mulluselt 2.9-lt 3.9-le tänavu, 5.2 minutiga vähem mängu kohta.

Monk on aidanud kaasa Sacramento muljetavaldavale hooajale, kaotades isegi 45 punktiga Sacramento muljetavaldava 176:175 kahekordse lisaaja võiduga võõrsil Los Angeles Clippersi üle.

6'3 valvur tundub märgatavalt mugavam, kui pall on käes, purustades kaitsed, ning tema kannatlikkuse tase – eriti pick and roll’ide puhul – on hüppeliselt parem kui igas teises punktis tema NBA karjääris.

Veelgi olulisem on see, et Monk näib olevat leidnud endale kodu. Peatreener Mike Brown usaldab Monki mängude hilisõhtul, samuti teevad seda tema meeskonnakaaslased ning Monkis on praegu väljakul mugavus, mis ilmnes Kentuckyst saadik. Ta on Foxiga lähedal ja need kaks mängivad teineteisele väga hästi välja. Monk on Foxi jaoks oluline vaheelement, mis omakorda avaldab veljele tohutut survet, mis variseb kaitse kokku ja avaneb perimeetrilöökide jaoks.

Kuna Kings on esimest korda 17 aasta jooksul järjest lähemale play-offidele, tekitab Monki olukord küsimusi ka teistes meeskondades, kes oma mängijatega sarnaseid varaseid võitlusi läbivad.

Hornets tegi vaieldamatult vea, lastes Monkil asjata minna, kuna vaid aasta hiljem mängib ta otsustavat rolli läänekonverentsi ühes paremas meeskonnas. Lõppkokkuvõttes on siin õppimise elemendiks anda noortele mängijatele võimalus edu saavutamiseks enne, kui nad otsustavad oma tuleviku. Monk alustas Charlotte'is nelja aasta jooksul vaid ühte mängu, hoolimata sellest, et ta oli üldvalikus 11. kohal. Tal polnud kunagi ühtegi 40-minutilist mängu ja ta ületas 35-minutilise tõkke vaid korra.

Nelja Hornetsiga mängitud aasta jooksul mängis Monk kokku 4,159 minutit ehk vaevalt üle tuhande minuti aastas.

See pole mitte ainult keeruline valimi suurus, millest midagi võtta, vaid ka igal mängijal on äärmiselt raske end kindlas rollis mugavalt tunda, kuna parameetrid muutuvad pidevalt.

Monki õnneks on ta aga nüüd kohas, kus ootuste tase näib olevat tasakaalus, kus nii tema kui ka Kings on ühise eesmärgi nimel kokku tulnud.