Steph Curry on optimistlik, et ta on valmis Warriorsi NBA playoffi avamänguks, kuid teda ähvardab minutiline piirang

Steph Curry pole 16. märtsil tekkinud vasaku jala venituse tõttu mänginud rohkem kui kuu aega, kuid ta loodab naasmist Golden State Warriorsi esimesele playoffi mängule laupäeva õhtul Denver Nuggetsiga.

"Eesmärk on alati olnud mäng esimene, värav jääb ikkagi mänguks üheks," ütles Curry meeskonnakaaslasele Draymond rohelinekasutaja taskuhäälingusaade.

"Väga optimistlik, et see saab olema esimene mäng. Ja me teame, mis aastaaeg on. Me pole kaks aastat play-off’is olnud, selle peale on kuidagi imelik mõelda. Ma olen nii hullult mahlane, sest tean, kui väga ma seda keskkonda armastan. Ma ei taha sellest millestki ilma jääda.»

Curry osales täielikult neljapäeval Warriorsi treeningul ja ESPNi Kendra Andrewsi sõnul hinnatakse reedel enne otsuse tegemist uuesti. Kui ta naaseb, kehtib talle minutiline piirang, Andrews teatatud.

"Steph tegi võitluse, kolm kuueminutilist lõiku," ütles Warriorsi treener Steve Kerr. "Ta tundis end hästi ja ta on nii hoolas töötaja, et ta on viimase paari nädala jooksul oma tingimuste ja rütmi kallal kõvasti tööd teinud. Võtame lihtsalt päev korraga ja vaatame, kuhu see kõik läheb.

Curry on vähemalt 100 mängu pidanud mängijate seas jagamas NBA järelhooaja ajaloos kolmandal võiduprotsendil. Ta on seisul 77-35 (.688), jäädes alla vaid meeskonnakaaslastele Greenile ja Klay Thompsonile (86-37/.699).

Curry viskas põhihooajal 25.5 mänguga keskmiselt 6.3 punkti, andis 5.2 korvisöötu ja võttis 64 lauapalli. Ilma temata saavutas Warriors märtsi lõpus 1:6, kuid lõpetas hooaja viiemängulise võiduseeriaga ja teenis läänekonverentsi 3. positsiooni.

Warriors võitis kolm NBA tiitlit aastatel 2015, 17 ja 18, kuid Kerr ütles ajakirjanikele Neljapäeval ei ole tal eelmiste aastatega võrreldes tänavusele järelhooajale mingeid ootusi.

"See teeb selle tõeliselt lõbusaks," ütles ta. "... See on täiesti erinev väljakutse ja ainulaadne."