Fännidel on kõige lihtsam süüdistada peatreenerit selles, kui meeskond on kehvem. See rambivalgus muutub aina kuumemaks, kui astute New Yorgi väljakule ja mõned maailma kirglikumad fännid teid iga päev grillivad.

Eelmisel aastal valiti aasta treeneriks Tom Thibodeau. Ta on ka seesama inimene, kes on sel hooajal tehtud töö eest kuumale toolile pandud. Uurime, mida ta lauale toob ja mida ta peatreenerina laualt ära võtab.

Hoidke Teda

Iga kehtiv analüüs nõuab heade ja halbade asjade valgusesse tõmbamist ning Thibodeau juhitud meeskonnaga kaasneb palju head.

Üks peamisi põhjusi on see, et kaitse oli endiselt 11. asetusega üksus liigas, kuigi sel hooajal mängisid nad kehvemat kaitsekoosseisu. Reggie Bullocki kaotamine ja suutmatus mängida Nerlens Noeli suure osa hooajast mõjutas üksuse efektiivsust. Üleastuja number üks võis olla hinnatud omandamine, mille meeskond tegi vahehooajal.

See hinnatud omandamine pärineb Kemba Walkeri nimel. Walker tuli hooajale nii palju lubadustega, kuid kukkus lõpuks läbi erinevatel põhjustel. Jonathan Macri Euroopa Knicksi filmikool oli suurepärane statistika meeskonna punktide erinevuse kohta Walkeriga ja ilma:

Ja lõpuks, minu lemmik omapärane statistika:

• Knicksi netoreiting ilma Kemba Walkerita sel hooajal väljakul: positiivne 2.4 3008 minutiga ehk 76 protsenti hooajast.
  • Knicksi netoreiting koos Kemba Walkeriga sel hooajal väljakul: negatiivne 9.1 948 minutiga.

See meenutab mulle palju eelmise aasta sisse- ja väljalülitusnumbreid, mis puudutasid Derrick Rose'i (pluss 10.6 937 minuti jooksul Rose'iga; miinus 0.3 1301 minuti jooksul ilma Rose'ita pärast tema omandamist; miinus 1.1 1200 minuti jooksul enne Rose'i saabumist).

Statistika kirjeldab suurepäraselt meeskonna ebaõnnestumist Walkeriga. Andmeid ekstrapoleerides võib mõnigi järeldada, et tema esitus oli meeskonnale kõige suurem kahju ja tema väljakul veedetud aeg oli ankur, millest ülejäänud Knicks välja ujuda ei suutnud.

Kaitsemõõdikud kipuvad seda toetama. Üksus asus NBA-s kaitses kuni tähtede mänguajani 19. kohal. Alates naasmisest Tähtede mängult Clevelandis on meeskond olnud number üks kaitsejärjekorras NBA-s, periood, mille jooksul Walker ei näinud minutitki tegevust.

See on sulg Thibsi mütsis ja näitab tema võimet meelitada oma meeskondadest maksimumi, kui tal pole rünnakupunktis täielikku turnikeed. Lisaks kasutas ta sel hooajal kohanemisvõimelisemat kaitseskeemi, sikutades aeg-ajalt Jericho Simsi pallikäsitlejate pihta, selle asemel, et tsentriga oma tavapärast kukkumisstiili mängida.

Meeskond arendas noori mängijaid ja praegu on tuumik, mille üle fännid võivad uhkust tunda. Immanuel Quickley, Jericho Sims, RJ Barrett, Obi Toppin, Mitchell Robinson, Quentin Grimes ja Miles McBride on Thibsiga eesotsas astunud samme õiges suunas. Barretti kohta kirjutatud lugu ümberkujundamine teisel aastal sisaldas näpunäidet, mis näis olevat sihikule võtnud David Fizdale'i ja tema laskemehaanikaga jamamise. Kevin Knox ei saavutanud oma potentsiaali ligilähedaseltki samade töötajatega, kes teda arendasid. Need mängijad võisid alati selle trajektoori läbida, kuid on õiglane küsida, kas töötajad ei suutnud neid maksimeerida. On aus öelda, et Thibs ja tema meeskond on teinud vastupidist.

Vallandage Teda

Üks põhjus, miks Kemba Walkeri eksperiment ebaõnnestus, on see, et Thibodeau rikkus tema mängimise täielikult. Ta ei rääkinud Walkerile selgituse kohta, miks ta võttis ta rotatsioonist täielikult välja, selle asemel et kasutada teda lihtsalt vähendatud rollis. Kui ta ta tagasi tõi, oli tal kalduvus teda üle kasutada, pannes ta olukorda, kus ta tõenäoliselt ebaõnnestus, mängides temaga pikki kordi, kui ta kaitses libisedes.

Walker polnud ainuke mängija, kes Knicksis kehvemini esines. Julius Randle on selle kategooria selge võitja ja palju on tehtud sellest, kas osa sellest vastutusest peaks langema Thibodeau õlgadele. Randle tundis end olevat võimeline mängima täpselt samas stiilis nagu eelmisel aastal, kuigi tulijõudu oli rohkem. Ta säilitas palli domineeriva stiili isegi siis, kui löök läks külmaks. Ta maksis nii vastastele kui ka fännidele kätte, isegi kui tundus, nagu oleks ta seda tegemas saarel. The numbrid Pressikonverentsil edasi lükatud Leon Rose on kattevarjuks asjadele, mille tunnistajaks said fännid kogu piirkonnas: mängija, kes tegi meeskonna korduvalt igas aspektis halvemaks.

Thibodeau ei paistnud prioriteediks tema teistsugust kasutamist ega tema rolli vähendamist mängudes, kus ta maksis meeskonnale võimalikke võite. Seda vastumeelsust oli tunda enamas kui lihtsalt Randle'i käsitlemises. Mõned tema kõige rängemad vead tulid tema jäikusest noorte mängimisel.

Knicksil oli a -2 netoreiting enne tähtede vaheaega rekordiga 25-34. Pärast tähtede pausi? See number tõsteti kuni a +3.4 näitaja rekordiga 12-11. Üks peamisi põhjusi peitub selles, et lõpuks mängime noori poisse.

Selle sunnitud meelemuutuse plakatilaps on Quickley. Ta alustas alles hooaja viimases mängus (tähtede mängu järgselt), kuid lõpuks kasvasid tema minutid ligi 28 minutile mängu kohta. Meeskond jätkas oma minutitega suurepäraseid tulemusi ja ta tegi mänge, mis andsid teile aimu potentsiaalsest NBA stardikaitsjast.

Probleem? Treener on andnud kõik vihjed, et ta ei lähe Quickleysse stardivalikuna, isegi kui praeguse ja tulevase New York Knicksi parimad huvid käivad käsikäes otsusega 22-aastase mängija alustamiseks.

Toppin satub samasugusesse leeri. Ta demonstreeris võimet lüüa hüppajaid tagasi põrgata, tabada kolmepunktiviskeid auväärsel klipil ja jätkata domineerimist üleminekuperioodil, kui minutikoormus on tõusnud. Taaskord seisneb probleem Toppinis, kes tõestab, et aasta viimastel nädalatel on esinduses raske neid numbreid täielikult usaldada. Suurem valimi suurus võis osutuda piisavaks, et õigustada Toppini järgmisel aastal alustamist ja Randle'i kolimist. Paraku, Thibodeau soov jahtida kättesaamatut sissemängimist seadis Knicksi sel suvel tema tõttu ebasoodsasse olukorda. põhjendus et meeskonna nooremad mängijad hoidsid neid võitmast. Miks peaks tema mõtlemine järgmisel aastal muutuma, kui meeskonnas on nii veterane kui ka noori?

Kujutlusvõimetu solvumine on üks Thibodeau mõrvaritest. Ta meenutab kaitsekoordinaatorit, kes võtab peatreenerina meeskonna kätte ja jätab rünnaku autopiloodile. Vähemalt peaks esindus volitama tulema täiendava assistendi, kes prooviks seda kohtuotsa kokku tõmmata.