Saudi Araabia tekitas Argentinale seismilise MM-šoki

Saudi Araabia esindaja Saleh Al-Shehri tähistab koos oma meeskonnakaaslastega pärast 1. novembril 1 Kataris Lusail Citys peetava jalgpalli MM-i Qatar 2022. aasta C-alagrupi mängus Argentina ja Saudi Araabia vahelisel mängul 22:2022 värava löömist. .

James Williamson – Ama | Getty Images Sport | Getty Images

Saudi Araabia tekitas maailmameistrivõistluste ajaloo ühe suurima häire, sest Salem Al-Dawsari vapustav soolotöö tagas Lusaili ikoonilisel staadionil C-grupis 2:1 võidu Argentina üle.

Aeg seisis, kui Al-Dawsari palli taevast välja kiskus ja kahe Argentina kaitsja sisse keeras, enne kui ta lõpetas Aston Villa kaitsja Emiliano Martinezi käeulatusest kaugemale, tekitades ühe maailmameistrivõistluste finaalturniiri suurimaid hetki.

Lionel Messi oli pärast vaieldavat VAR-i otsust (10) penaltist juhtima viinud ühe turniirieelsest favoriidist, kuid Saleh Al-Shehri viigistas teisel poolajal vaid kolm minutit, et tekitada kõikvõimas pahandus.

Tulemus lõpetas Argentina 36-mängulise kaotuseta jaotuse, ulatudes kolme aasta taguse kaotuseni Brasiilia vastu, kuid see oli Saudi Araabia jalgpalliajaloo suurim päev.

"See teeb palju haiget. Unistasime MM-i võiduga alustamisest,” sõnas Messi löögipartner Lautaro Martinez. "Aga see on juhtunud ja nüüd peame treenima ja edasi mõtlema.

«Kaotasime selle mängu enda vigade tõttu, eelkõige teisel poolajal. On üksikasju, mis muudavad midagi ja me peame oma vead parandama.

Kui Argentina kaotas viimati oma MM-i avamängu 1990. aastal – Kameruni vastu –, pääses ta finaali, kus kaotas Saksamaale, kuid see ei lohuta lõuna-ameeriklasi praegu pärast kaotust 51. kohal olevale riigile. maailma jalgpall.