Rafael Nadal ületas veerandfinaalis Novak Djokovici, kui ta näeb 14. Prantsusmaa lahtiste ja 22. suure slämmi tiitli

Ainult aeg näitab, milline on viimase matši kahe kõigi aegade meeste tennise suurkuju vahel.

Kui Rafael Nadal võidab edaspidi uskumatu 14. Prantsusmaa lahtiste tiitli ja 22. Suure slämmi krooni, mis teeb ta kõigi aegade slämmiturniiride kategoorias Novak Djokovicist kahega ees, võib nende viimane kohtumine osutuda veelahkmeks.

Praeguseks on 5. asetusega Nadal tõusnud Roland Garrose poolfinaali tänu 6:2, 4:6, 6:2, 7:6(4) võidule maailma esinumbri üle 1. kestnud matšis. tundi, 4 minutit ja lõppes kolmapäeval kell 12:1 Pariisi aja järgi. See kestis ühe minuti kauem kui nende 15 tundi ja 4 minutit poolfinaali võitis Djokovic aasta tagasi neljas setis.

"See on minu jaoks olnud väga emotsionaalne õhtu. Mängin ikka selliseid öid nagu täna,” jaanuaris Austraalia lahtistel 21. suurmeistritiitli võitnud Nadal. ütles oma mängujärgsel pressikonverentsil. "Aga see on lihtsalt veerandfinaalmäng, kas pole? Nii et ma ei võitnud midagi. Nii et ma lihtsalt [pean] andma endale võimaluse olla kahe päeva pärast tagasi väljakul, mängida siin Roland Garrosil veel üks poolfinaal. [See tähendab mulle palju."

Nadal-Djokovic näib olevat sobivam finaaliks või ehk poolfinaaliks kui veerandajaks, kuid Roland Garrose ametnikud valisid 13-kordse tšempioni Nadali numbri 5 vastavalt tema edetabelile.

Hoolimata viigist, kroonilisest vasaku jala vigastusest või hiljutisest võimalikust pensionile jäämisest, jätkab Nadal veeremist Pariisis. "King of Clay" paranes Roland Garrosil 110:3 ja kohtub nr 3 Alexander Zverev oma 36. sünnipäeval reedeses poolfinaalis – mitte 19-aastane sensatsioon Carlos Alcaraz. Nadal on Zverevi vastu 6:3, saviväljakutel 4:1.

Pariisi tiitlikaitsja Djokovic polnud veerandfinaali pääsedes settigi kaotanud. Kuid nüüd on ta pärast võitu läbinud kolm slämmi tema 20. suurvõistlus eelmisel suvel Wimbledonis. Ta on kaotas US Openi finaalis Daniil Medvedevile kalendri Grand Slami otsides ja oli siis Austraalia lahtiste eel Austraaliast välja saadetud Covid-19 vastu vaktsineerimata jätmise eest.

"See võib olla pöördepunkti matš, mis määrab, keda peetakse kõigi aegade suurimaks mängijaks," ütles endine maailma esireket Jim Courier enne matši Tennis Channelis. "Kui Nadal kuidagi võidab ja võidab 1 ning Djokovic ei jõua kunagi, võib see olla otsustaja.

"Sa lihtsalt ei tea."

Kahe legendi 59. kohtumine oli täis ajalugu. See tähistas esimest mängu Open Era, kus osalesid kaks meest, kellel on üle 20 põhiturniiri, 1,000 matšivõitu ja 300 võitu suurturniiridel.

Djokovic juhib endiselt kõigi aegade vastamisi 30:29, kuid Nadal juhib suurturniiril 11:7 ja Roland Garrosil 8:2.

Otsustavas neljanda seti tiebreakis läks Nadal 3:0 juhtima, sai varajase minimurdmise ja lõi seejärel 3:0 võidu.

Kui Djokovic üritas võrku tabanud viskeviset, haaras Nadal murdja 6:1 eduseisu.

Djokovic päästis kolm matšpalli, kuid Nadali servil seisul 6:4 lõpetas hispaanlane ralli tagakäe võitjaga. Ta kohtus Djokoviciga võrgu ääres ja tõstis seejärel möirgava rahva poole tähistamiseks käed.

"Ta näitas, miks ta on suurepärane tšempion," sõnas Djokovic. "Sinna püsimine vaimselt raske ja matši lõpetamine nii, nagu ta tegi. Õnnitlused talle ja tema meeskonnale. Kahtlemata on ta selle ära teeninud."

Djokovic on tavaliselt see, kes kontrollib matši tempot, kuid ta oli algusest peale kaitses ja jäi igas esimeses kahes setis taha, kuna Nadal tuli nagu hiidlaine ja otsis eeskäe üles rebides varakult punktid. rida. Hispaanlane kasutas ära hulga murdepalli (7:17).

Djokovic näitas matši ajal pettumuse märke. Ühel hetkel karjus ta fännile "Pane vait" pärast seda, kui fänn ilmselt punkti ajal rääkis.

Hiljem lõi ta oma reketiga võrku, kui punkt ei läinud talle.

Nadal sisenes pärast seda, kui veetis väljakul rohkem kaks ja pool tundi ning märkis regulaarselt, et krooniline vasaku jala vigastus sunnib teda kõndima lonkamisega "paljudel päevadel minu elust". Ta ütles sel nädalal isegi, et "Iga matš võib olla minu viimane Roland Garrosil."

Siiski, pärast esimese seti 6:2 võitmist, suumis Nadal teises 3:0 ette, jälitades tilkviske ja lüües rahulikult tagakäe võitja avaväljakule.

Kuid Djokovic ületas teises setis topeltmurde ja kogunes selle võidule, kui Nadal lõi seisul 4:5 servides pikalt seest-välja eeskäelöögi.

Nadal asus kolmandal mängul 4:1 kaksikmurret juhtima, kui Djokovic purjetas ralli ajal tagakäe laiali.

Serveerides seisul 5:2, sai Nadal seti, kui Djokovic lõi põikväljaku eeslöögi laiali.

Neljandas setis lõi Djokovic varajase pausi, kui Nadal üritas sooritada põiklööki, mida ta arvas olevat sooritatud, kuid kohtunik kutsus ta välja.

Serblane teenis neljanda seti seisul 5:3, kuid Nadal rippus kõvasti ja teenis vaheaja tohutu seest-välja eeskäelöögi võitjaga, kui publik möirgas heakskiitvalt.

"Muidugi on meil palju ühist ajalugu," ütles Nadal. “Palju tähtsaid hetki üksteise vastu mängides. See on tõde. Sel juhul on [see] alati eriline matš, mängides Novaki vastu.

"Täna õhtul [oli] lihtsalt veerandfinaalmäng, mitte finaal... Aga ikkagi superklassikaline matš ja suures stsenaariumis. Novaki, Rogeri [Federeri] ja mina vahel – meil on koos hämmastav lugu, mis seisavad kõige olulisemates matšides nii pikka aega vastamisi. Nii et see muudab asjad erilisemaks ja emotsionaalsemaks.