Rafael Nadal võitis 5 setis, et pääseda Austraalia lahtiste poolfinaali, nüüd on 2 võitu rekord, 21. suur tiitel

Rafael Nadal ületas ärritunud kõhu ja jõhkratest tingimustest, et pääseda Austraalia lahtiste poolfinaali, ning on nüüd kahe matši võidu kaugusel rekordilise 21. Suure Slämmi üksikmängu tiitlist.

35-aastane hispaanlane võitis enam kui neli tundi kestnud viiesetteris 14. asetust ja vasakukäelist Denis Šapovalovi 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3. , et pääseda nelja finaali alla Down Under. Ta on vanuselt neljas mees jõuda Ken Rosewalli, Roger Federeri ja Mal Andersoni järel üritusel poolfinaali.

Nadal on nüüd kaks vaba päeva enne reedet, kui ta kohtub võitjaga Wimbledoni teise koha 7. asetuse Matteo Berrettini ja 17-aastase prantslase Gael Monfilsi 35. vahel.

Nadal paranes viiesetise tulemusega 23-13-le oma korruselise karjääriga.

"Väga karm päev, väga soe," ütles ta kohtulikus intervjuus Jim Courierile. "Ma ei harjutanud selleks."

"Minu jaoks on poolfinaali pääsemine hämmastav," lisas ta.

Nadal, kelle ainuke Austraalia lahtiste tiitel tuli 2009. aastal, jagab 20 põhiturniiril rivaalide Federeri ja Novak Djokoviciga, ehkki hiljuti ütles ta, et ta ei muretse GOAT staatuse pärast. Djokovic saadeti muidugi enne turniiri, mille ta on võitnud üheksa korda, kodumaalt, kuna ta ei suutnud end Covid-19 vastu vaktsineerida.

Nadal, kes on mitmel varasemal Austraalia lahtiste reisil vigastustega võidelnud, paranes Australian Openi veerandfinaalis tulemuseks 7-7, mis on tema neljast suurturniirist vaieldamatult halvim rekord. Ta on finaalis neli korda kaotanud (2012, '14, '17, '19).

Hispaanlane on ka üks võit jäi neljandaks meheks Open Eral võitis 500 kõvaväljakul peetud matši, liitudes Federeri, Djokovici ja Andre Agassiga. Nadal on juba praegu ainuke mees Open Eral, kes on võitnud 400 või rohkem matši nii kõval kui ka savil (464 turnee tasemel matši võitu savil).

Kui Nadal kaotas kolmandas mängus seisul 4:5 topeltmurdepalli, silitas Šapovalov ilusat ühe käega tagakäe võitjat ja pumpas rusikat, kui sundis neljandat setti.

Šapovalov teenis neljandas mängus 3:1 seisuks murrangu tänu Nadali topeltveale, mis juhtus just siis, kui fänn karjus tema servi keskel. Järgmises geimis puudutas Nadal mängu ajal kõhtu ja tegi grimassi. Ta kutsus füsio pärast 1-4 mahajäämist ja võttis mõned tabletid.

Neljanda seti seisul 5:3 servides ületas Šapovalov topeltmurdepalli, et see lõpetada ja otsustav viiendik sundida.

Nadal lahkus väljakult pärast neljandat kohtumist seitse minutit kestnud arstlikule hinnangule ja tualettpausile.

"Ma hakkasin end kõhus halvasti tundma, nii et küsisin lihtsalt, kas nad saavad midagi teha," ütles Nadal. "Nad lihtsalt kontrollisid, kas mu kehas on kõik korras, ja siis ma võtan mõned tabletid, et proovida leevendada kõhuprobleemi."

Otsustavas viiendiks oli Nadal veidi rohkem hoogu ja teenis 2:0 seisul puhkepausi, kui Šapovalov lõi tagakäe Nadali eeskäest joonel. Ta läks enne mängu sulgemist 3:0 ette, kui kanadalane tabas löögi laiali ja purustas seejärel oma reketi vastu maad.

"See reket on röstsai," ütles ESPNi Brad Gilbert saates.

Nadal astus 2022. aastasse, mängides viimase kuue kuu jooksul vaid kaks matši pärast jalavigastust, mille tõttu ta ei pääsenud Wimbledonist ja US Openist. Detsembris andis ta positiivse tulemuse ka Covid-19 suhtes.

"Tegelik tõde on see, et kaks kuud tagasi me ei teadnud, kas saame üldse tuurile tagasi tulla," ütles ta. "See on lihtsalt elu kingitus, et olen taas siin tennist mängimas ja lihtsalt naudin."

Šapovalov häiris olümpiakulla võitnud Sascha Zverevi neljandas ringis Margaret Court Arenal, võttes veerandajal välja ühe tiitlivõidu favoriidi ja võimaliku ohu Nadalile.

"Alati on au minna vastu sellisele mehele nagu Rafa," ütles Šapovalov kohtumise eel. “See on alati lõbus. Alati tuleb lahing tema vastu."

Šapovalov pidi Austraaliasse saabudes Covidi positiivse testi tulemusel isoleerima, kuid taastus kiiresti, aidates Kanadal Sydneys ATP karika võita ja nüüd kolmandat korda suure slämmi veerandfinaali jõuda.

Loosimise alumisel poolel toimuvates veerandfinaalkohtumistes läheb 4. Stefanos Tsitsipas vastamisi 11. numbriga 20-aastase itaallase Jannik Sinneriga ja US Openi meister Daniil Medvedev 2. Felixiga. Auger-Aliassime, Shapovalovi kaaslane kanadalane.

Bookmaker.eu andmetel oli turniirile pääsenud favoriit Medvedev (+180), järgnesid Zverev (+335) ja 6 Nadal (+950).