Rafael Nadal ja Novak Djokovic kohtuvad French Openi veerandfinaalis 59. korda: numbrite järgi

Pikaaegsed rivaalid Rafael Nadal ja Novak Djokovic kohtuvad teisipäeval Roland Garrosi veerandfinaalis 59. korda.

Kes võidab, on pühapäeval tiitlivõitja favoriit.

Maailma esinumber ja tiitlikaitsja Djokovic pääses veeranditesse, hävitades 1. Diego Schwartzmani 6:1, 6:3, 6:3.

Nadal, 5. asetuse ja 13-kordse Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste tšempion, oli palju raskem tee, enne kui saavutas lõpuks 9. asetuse Felix Auger-Aliassime'i, 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6. -3, 4 tunni ja 21 minuti pärast. Nadal murdis viienda seti kaheksandas geimis ja serveeris selle pärast lühikest rallit eeskäe võitjaga avaväljakule.

Djokovic alistas eelmise aasta poolfinaalis Nadali neljas setis, mis lõpetas Nadali järel Nadali 35-mängulise võiduseeria Pariisis hävitas serblase 2020. aasta finaalis sirgetes oktoobril peetud.

"Muidugi tunneme üksteist hästi, meil on palju ühist ajalugu," ütles Nadal Djokovici kohta. "Muidugi tuli ta siia pärast Rooma võitmist. Minu jaoks pole see olnud ideaalne olukord siia jõudmiseks.

"Aga siin me oleme. Oleme Roland Garrosel, see on kahtlemata mu lemmikkoht. Ja ainus, mida võin teile öelda, on see, et olen alates [esmaspäevast] keskendunud ja annan endast parima, nagu alati. Ma ei tea, mis võib juhtuda. Ainus, mida võin garanteerida, on see, et ma võitlen lõpuni, suur tänu.

Sabi Djokovic: "[See on] oodatud matš paljude inimeste jaoks. Mul on hea meel, sest ma ei veetnud liiga palju aega väljakul, sest see saab olema füüsiline. Olen valmis, mulle meeldivad minu võimalused, kes iganes tuleb.

Siin on Nadali ja Djokovici rivaalitsemise jaotus numbrite järgi:

21: pärast jaanuaril toimuva Austraalia lahtiste võiduajamine, Nadal on meeste kõigi aegade liider, kellel on 21 suure slämmi üksikmängu tiitlit. Ta soovib oma rekordit pikendada 22. tiitliga, samal ajal kui Djokovic soovib ta viigistada 21. tiitliga. Djokovic ei mänginud Austraalia lahtistel pärast seda, kui ta oli saadeti välja pärast tema otsust mitte lasta end vaktsineerida Covid-19 vastu. Roger Federer, kes pole pärast eelmise aasta Wimbledoni mänginud, on 20 slämmi turniiril viigis Djokoviciga.

109: Nadal on nüüd Roland Garrosil 109:3.

13: Nadal on French Openi finaalis 13:0, mis pärineb tema esimesest tiitlist 2005. aastal.

70: Mõlemad mängijad on kokku 70-aastased, kuid Nadal saab 36. juunil 3-aastaseks, seega on nad kokku 71-aastased.

14: Mitu korda läksid John McEnroe ja Bjorn Borg oma karjääri jooksul vastamisi.

30: Djokovic juhib vastastikku 30:28.

19: Nadal juhib vastastikku savil 19:8.

10: Nadal juhib suure slämmi matšides 10:7

7: Nadal juhib ka Roland Garrosil 7:2.

25: Nadal on nüüd oma karjääri viiesetilises kohtumises 25:13.

3: Nadal on Roland Garrosil viiesetilistes matšides 3:0, olles alistanud John Isneri (1. ring, 2011), Djokovici (poolring, 2013) ja Auger-Aliassime (4. ring, 2022).

8:13: Djokovici aeg väljakul Prantsusmaa lahtistel.

0: Djokovic kaotas sellel turniiril setid.