Princeton häirib NC osariiki, Staley kiidab NSU-d

Kuusteist meeskonda pääsesid reedel pärast 2023. aasta NCAA naiste korvpalliturniiri esimese ringi võitu edasi. Senine esimene ring on olnud kriidist ehk garantiist, et kõrgem seeme edasi pääseb. Heitke pilk esimese vooru tulemustele, suurimatele lugudele ja eelseisvale naiste klasside ajakavale.

Princeton Stuns NC osariik

Suurim ärritus avaringi esimesest osast oli Princetoni 64:63 võit NC State'i üle. Vanemkaitsja Grace Stone kukutas mängu võitnud kolmepunktivise, kui neljandat veerandit oli jäänud viis sekundit.

"Oleme terve aasta olnud pingelistes mängudes ja see on mäng, mida me ikka ja jälle harjutame. See on löök, mille olen varem ühes mängus teinud,” ütles Stone mängujärgsel pressikonverentsil kergelt naerdes. "Ma arvan, et mu meeskonnakaaslased usaldavad mind kogu maailmas ja ma teadsin, et kui ma selle löögi vahele jätan, saavad nad ründelöögi."

Laudasid pole vaja, sest Stone võttis kolmiku tühjaks ja lõpetas oma õhtu 22 punktiga, viigistades Kaitlyn Cheniga. Princeton oli pärast esimest veerandaega ühepunktiline, kuid võttis teise ja juhtis poolajaks 41:35.

Eelmisel hooajal Elite Eight hulka tõusnud Wolfpack pääses NCAA turniirile seitsme turniiril, mis on nende madalaim tulemus alates hooajast 2016–17. NC State tegi mängus 20 pallikaotust ja vaid neli ründelauapalli.

"Ma arvasin, et meie lapsed mängisid kõvasti. Nad võitlesid ja ma pean ausalt öeldes tegema paremat tööd ja tegema paremaid otsuseid, et anda meile parem positsioon selle mängu lõpetamiseks," ütles NC State'i peatreener Wes Moore pärast mängu.

Princeton Tigers kohtub Utahiga pühapäeval kell 7 ET.

ROHKEM KONKURSIDESTKui märtsihullus algab, on naistel aeg raha peale mängida

Austa Norfolki osariiki

Reining NCAA tšempion South Carolina oli Virginia Techi ja Stanfordi kõrval üks kolmest edasipääsust. Gamecocksi peatreener Dawn Staley kiitis vastaseid ja turniiril üksikut Historically Black College või University (HBCU) meeskonda.

"Ma ütlen seda täna, et saaksime järgmiseks aastaks valmistuda," ütles Staley oma mängujärgsel pressikonverentsil. "Norfolki osariik ei ole 16-aastane. Lihtsalt tahan, et te teaksite, nad ei ole," ütles Staley. Korvpallilegend samuti külastas NSU riietusruumi tõsta üles teise kursuse ründaja Kierra Wheeler. Wheeler ja NSU hoidsid Aaliyah Bostonil seitse punkti ja üheksa lauapalli.

Gamecocks mängib pühapäeval South Floridaga (8), kes pääses edasi pärast 67:65 võitu Marquette'i (9) üle.

Clarki näitus

Iowa(2) alistas esimeses ringis Southeastern Louisiana (15) 95:43. Naismithi aasta mängija poolfinalist Caitlin Clark lõpetas võistluse 26 punkti, 12 korvisöötu ja kolme lauapalliga, kuid kolmikduublist jäi esimese kolme veerandajaga puudu. ESPN naiste korvpalli aruanne Alexa Phillipou teatas Clark on esimene mängija, kes on NCAA turniiril 20 aasta jooksul kogunud 10+ punkti ja 23+ resultatiivset söötu.

Üldkokkuvõttes pääses reedel teise ringi 16 meeskonda, siin on nimekiri kõigist punktidest:

South Carolina (1) Norfolk State'i üle – lõppskoor: 72:40

Lõuna-Florida (8) ületas Marquette'i (9) – lõpptulemus: 67:65

Virginia Tech (1) ja Chattanooga (16) – lõpptulemus: 58:33

Lõuna-Dakota osariik (9) ületas Lõuna-California (8) – lõpptulemus: 62:57

Notre Dame (3) Lõuna-Utah'st (14) – lõpptulemus: 82:56

Stanford (1) ületas Sacred Heart (16) – lõppskoor: 92:49

Ole Miss (8) ületas Gonzaga (9) – lõpptulemus: 71-48

Georgia (10) ületas Florida State'i (7) – lõpptulemus: 66:54