Patrick Mahomes sai Kansas City Chiefsi play-offi võidus vigastuse

Kansas City Chiefsi 27:20 võit Jacksonville Jaguarsi vastu algas nagu nende võidud sageli – suure annuse Mahomes Magicuga.

Chiefsi tagamängija heitis erinevate kätenurkade alt, ühendades hüppe-, külgkäe- ja valikuväljal.

Kuid siis, kui divisjoni playoffi mängu esimesest veerandist oli jäänud 2:40, lähenesid Jaguarsi kaitsjad Arden Key ja Corey Peters Patrick Mahomesile. ja Mahomese parem pahkluu paindus kohmakalt.

"Ma ei tule playoffi mängust välja, kui nad mind välja ei võta," ütles Mahomes. "Ma armastan seda spordiala liiga palju. Ma armastan seda mängu. Mulle meeldib oma meeskonnakaaslastega mängida."

Mahomes jäi tõepoolest mängu, enne kui ta asendati tagamängijaga (ja endise Jaguarsi mängijaga) Chad Hennega, kes juhtis hiljem teisel veerandajal 98 jardi tabamust.

Ja Mahomesi mängust välja saamine isegi röntgeni jaoks polnud lihtne. Mahomes tahtis oodata poolajani, kuid Chiefsi peatreener Andy Reid nõudis, et ta teeks röntgenipildi, enne kui lubab tal mängu naasta.

"Ta on kõva pähkel," ütles Reid. "Ta on väga-väga konkurentsivõimeline."

Mahomes pani pahkluu kinni ja ütles treenerile, et tunneb end piisavalt hästi, et end edasiste vigastuste eest kaitsta.

Reid aga ütles, et hoidis teda "lühikese rihma otsas".

"Kui ma oleksin tundnud, et ta ei saa sellega hakkama," ütles ta, "oleks ta väljas olnud."

Kui Arrowheadi staadion laulis "MVP", naasis Mahomes kolmandal veerandajal palli esimesele pallile ja viskas neljandal veerandil isegi touchdowni osana oma 22/30, 195 jardi jardi kahe touchdowni esitusest.

Teda aitas tema kaasmängija Travis Kelce, kes sai 14 söötu – kõige rohkem NFL-i hooaja järelhooaja ajaloos.

"Iga kord, kui ma siin püsti tõusen," ütles Reid oma mängujärgse pressikonverentsi poodiumil, "ma tunnen, et ta purustab järjekordse rekordi."

Kelce ja Mahomes aitasid Chiefsil alistada Jaguarsi kolme punkti võrra vähem kui 10. nädalal.

Enne seda 27:17 võitu rääkis Chiefsi kaitseliinimees Chris Jones Jaguarsi vanemassistendi (ja endise Chiefsi kaitsekoordinaatori) Bob Suttoniga.

Jones ütles talle: "Võib-olla näeme teid taas play-offides. Teil on hea, noor meeskond.

Jonesi sõnad osutusid prohvetlikuks ja Sutton on üks paljudest sidemetest kahe meeskonna vahel.

Peatreeneri ründekoordinaator Eric Bieniemy ja Jaguarsi kaitsekoordinaator Mike Caldwell kuulusid Reidi esimesel peatreeneriaastal 1999. aastal samas Philadelphia Eaglesi meeskonnas, mida Reid juhendas, ning Caldwell juhendas ka hiljem Philadelphias Reidi käe all.

Jaguarsi peatreener Doug Pederson mängis Reidi käe all nii Green Bay Packersi kui ka Eaglesiga ning juhendas teda Philadelphias ja Kansas Citys, kus ta oli aastatel 2013–2015 ründekoordinaator.

Pederson lahkus, et saada Eaglesi peatreeneriks enne, kui Mahomes Chiefsiga liitus.

Mahomes võidab järgmistel aastatel tavahooaja ja Super Bowli MVP autasud.

Väidetavalt mängu parim mängija, Mahomes on ka kõige rohkem tasustatud. Tema ligi poole miljardi dollarine leping kestab 2031. aasta hooaja.

Ta on tõenäoliselt selle hooaja põhihooaja MVP, kuna on näidanud oma sära, juhtides NFL-i maandussöötudes ja söötudes.

Nüüd on ta ka oma sitkust tõestanud.

Hüppeliigese vigastusest üle saades on Chiefs teel oma viiendale järjestikusele AFC meistrivõistluste mängule.

"See on parem tunne, kui ma arvasin, et see nüüd saab olema," ütles Mahomes laupäeva õhtul. "Ilmselt on mul praegu palju adrenaliini. Niisiis, vaatame, mis tunne on. Aga ma lähen kohe täna õhtul ravile ja püüan teha kõik endast oleneva, et olla järgmiseks nädalaks 100% lähedal.