Luka Doncici ja Kyrie Irvingi paaritamine võib olla Mavericksi rünnaku jaoks surmav

Dallas Mavericks naaseb pärast sündmusterohket viiemängulist lääneranniku väljasõitu koju, et pidada oma viimast mängu American Airlinesi keskuses enne NBA tähtede pausi. Dallas lõpetas reisi kaotustega, kuid võitis kolm keskmist mängu. Kuid reis sisaldas palju enamat kui võite ja kaotusi.

Dallas vahetati kaheksakordse tähtede mängija Kyrie Irvingu vastu nädal tagasi. Meeskond mitte ainult ei lisanud Irvingit, vaid nägi ka Luka Doncici naasmist rivistusse pärast nelja mängu vahelejätmist parema kanna vigastusega. Meeskond ja fännid loodavad, et Doncici ja Irvingu paaritamine toob järelhooajal kasu.

"See on alles meie esimene mäng koos, kuid ma arvan, et selle mehega on nii lõbus mängida," ütles Doncic Irvingiga mängimisest pärast seda, kui Mavericks langes laupäeva õhtul lisaajal Sacramento Kingsi vastu 133:128. "Ta on hämmastav korvpallur. Ma arvan, et see saab olema väga lõbus. Täna, esimene mäng, oli ka väga lõbus.

Doncic viskas 27% kaotusseisust 55 punkti. Samuti võttis ta 41 minutiga üheksa lauapalli ja andis viis resultatiivset söötu. Irving tõi Mavericksi skoorides 28 punkti 52.4% tabamustest ning võttis 42 minutiga seitse lauapalli ja andis seitse resultatiivset söötu.

Oma kolmes mängus Mavericksiga viskas Irving 25.7 minutiga keskmiselt 48.1 punkti, tabades 4.7%, 7.3 lauapalli, 38 korvisöötu ja vaheltlõiget.

"Mul on hea meel, et saime asja ära," ütles Irving esimest korda Donciciga sõna jagamise kohta. "Aga sel ajal, kui ma seal väljas olin, tundus see tõesti eriline just nende võimaluste poolest, mis meil mõlemas korruse otsas olid, et üksteiselt õppida ja lihtsalt enesekindlust juurde saada."

Dallase uuel dünaamilisel duol on veel kaks mängu – kodus Minnesota Timberwolvesiga ja võõrsil Denver Nuggetsi vastu –, et luua rohkem usaldust, enne kui mõlemad sel nädalavahetusel Tähtede mänguks lähevad. Pärast seda on käes põhihooaja viimane etapp.

Mavericks on praegu pidevalt muutuvas läänekonverentsi edetabelis neljandal kohal seisuga 31-27. Dallas on Kingsist kolmanda koha eest kahe mänguga taga ja Oklahoma City Thunderist 2.5 mänguga ees, kes on kümnes ja hoiab viimast sissepääsukohta. Hetkel play-off’i pildist väljas olev Utah Jazz on Mavericksist kolme mänguga tagapool.

Mõnevõrra eraldumiseks peab Dallas hakkama võitu koguma. Peatreener Jason Kiddile meeldis see, mida ta oma uuelt tagaväljakult esimeses mängus nägi. Ta loodab, et Doncic ja Irving suudavad koos areneda ning meeskonna rünnakule uue ründejõu kihi lisada.

“See oli sujuv; see on korvpall,” ütles Kidd. "Ma arvasin, et need kaks tegid uskumatut tööd – mõlemad tõid palli üles, mõlemad mängisid ilma pallita. Nüüd on vaja vaid minuteid hankida ja näha, millised kohad neile meeldivad või kus on väga mugav mängida. Ma arvan, et pick-and-roll nende kahega tuleb meile väga hea.

Irvingu lisandumine taasalustas tõhusalt Mavericksi hooaega. Dallasel on nüüd oma superstaari kõrval ka teine ​​All-Star ja ta võib endiselt otsida väljaostuturult täiendavat abi. Nende ümbertegemispüüdlused on pannud meeskonna potentsiaalselt valmis uueks sügavaks play-off’i jooksuks.

"See on ikka veel õppimisprotsess, kuid ma arvan, et see võib meie jaoks tõesti surmav olla," rääkis Doncic Irvingiga kahemehemängust. "Ma arvan, et meid mõlemaid on raske valvata. Seega on duubleid vähem ja hakkame lihtsalt tööle.