Meeste lumelaua olümpiamängude Big Airi finaal näeb enamiku 1800. aasta sõitjate maabumist, kuna sport edeneb kiiresti

Kui tolm või lumeprits oli meeste lumelaua suurlennuvõistluse teisipäeval finaalis settinud, olid seitse ratturit maandunud 1800, ülemiste piiride lumelauatriki, mis hõlmas viit täispööret.

Hiinlane Su Yiming, norralane Mons Roisland, kanadalane Max Parrot, jaapanlane Hiroaki Kunitake, ameeriklane Chris Corning, norralane Marcus Klevland ja jaapanlane Takeru Otsuka said kõik triki kolme sõidu finaalis, kus sõitjate kaks parimat jooksu. loetud (aga pidid olema erinevad nipid).

Üks sõitja, Corning, maandus isegi tabamatu quad cork 1800 (lisades neli teljevälist ümberpööramist), millega on võistlustel maandunud vähesed sõitjad.

Yiming, Roisland ja Parrot maandusid poodiumile vastavalt kulla, hõbeda ja pronksiga; Yiming ja Parrot täiendasid oma medalikollektsiooni pärast eelmisel nädalal meeste slopestyle'i finaalis vastavalt hõbeda ja kulla teenimist.

2022. aasta Pekingi slopestyle’i pronks Mark McMorris üritas finaalis 1800. jooksu teisel ja kolmandal jooksul, kuid ei suutnud ka puhtalt maanduda.

Meeste slopestyle'i üritus jõudis kohtunike poleemikaga uudistesse pärast seda, kui kohtunikud ei märganud, et Parrot jättis oma kõrgeima punktisummaga jooksus haaramata, haarates laua esiosa asemel põlvest. Arvestades, et Yiming ja McMorris lõpetasid temast kolme punkti kaugusel, oleks see tõenäoliselt poodiumit raputanud.

Kuid õnneks ei saanud kohtunikest meeste big air finaalis lugu.

See oli põnev võistlus, mille käigus jõuti järgmisse ajastusse – sarnaselt meeste ja naiste halfpipe’i ja slopestyle’iga varem nendel mängudel. Mõelge sellele: Pyeongchangi 2018. aasta olümpiamängudel võitis big air'i debüüdil kanadalane Sebastien Toutant kulla tagaküljega 1620, mis teenis 89.50.

Edasikerimine 2022. aastani ja tagumine külg 1620 oli lõpuks "ohutustrikk" nende sõitjate jaoks, kes poodiumit ohustasid – ja jah, see kõlab naeruväärselt. Kuid kui Corning tõi oma esimesel sõidul välja tagumise quad 1800 meloni – ja selle hetkeni alles kolmandal finaalis –, sai selgeks, et see ei saa olema tavaline lumelauavõistlus.

Parroti kahest madalaima punktisummaga trikk, mis arvesse läks, oli esikülje kolmekordne 1620 Weddle'i haarats. 76.25 oli see tegelikult kolmest poodiumiratturist kuuest läbitud jooksust madalaima punktisummaga trikk. Parrot teenis 94.00. jooksul oma kabiini (esikülje lüliti) kolmekordse 1800 Indy haarde eest 2.

Roislandi kahest nipist, mis tema skoori arvutamisel arvesse võeti, madalaim (82.50) oli 1620 meloni haaramine 3. jooksul. Tema esikülje 1800 Indy 1. jooksus teenis 89.25.

Vahepeal oli kuldmedalist Su terve tee 1800. eluaastates. Esimesel sõidul saavutas ta massiivse esikülje 1800 sabahaarde, saades tulemuseks 89.50. Teisel korral lõi ta oma kõrgeima tulemusega 1800 veelgi suurema tagumise kolmekordse 93.00 Indy.

17-aastane oli juba esimene rattur, kes on FIS-i võistlusel 1800-ndatel kahel viisil maandunud (tagune kolmikkork 1800 ja esikülg 1800), mida ta tegi detsembris. Ta läks edasi ja tegi seda olümpiamängudel, et teenida Hiina esimene olümpiakulla lumelauasõidus. Tegelikult oli Su esimene meeslumelaudur, kes maandus Hiina olümpiapoodiumile.

Su on vaid kaks kuud eemal oma karjääri esimesest suurest tiitlist pärast seda, kui ta võitis kulla detsembris toimunud aurulaevade maailmameistrivõistlustel, olles esimene Hiina lumelaudur, kes saavutas oma kolmanda MM-stardi käigus nii suures õhus kui ka slopestyle'is MM-poodiumi.

Nüüd saab ta oma CV-sse lisada olümpiakulla ja -hõbeda. Su esindab meeste slopestyle’i ja big air’i järgmist põlvkonda.

Olümpia suurlennufinaali järgne meeleolu oli juubeldav, nagu peab. See oli kolmest meeste vabastiili finaalist kõige vähem vaidlusi tekitanud ja demonstreeris spordiala uskumatut hiljutist arengut ja ülemaailmset talentide kogumit.

Kui üritusel on siiski üks ettevaatus, siis see, et 1800. aasta ümber käiv hüpe ei tohiks ületada sõitjate hindamise põhialuseid: amplituud, raskusaste ja maandumine.

Amplituudi saab sõna otseses mõttes kvantifitseerida ja tänu maandumisrampile maalitud sinistele joontele on maandumist lihtne märgata. Raskusaste on kriteeriumidest kõige subjektiivsem.

Lumelauasõidu "püha graal" seisneb selles, et saate pöörlema ​​kõigil neljal viisil: esikülg, tagakülg, kabiin ja tagakülg. Tagakülje vahetamist peetakse kõige keerulisemaks, kuna sõitjad peavad startima pimesi oma mittedomineeriva jalaga. FIS-i kohtunike käsiraamatus on sõnaselgelt kirjas, et "seljaga objektile lähenemine muudab manöövri keerulisemaks."

Suures õhufinaalis esines paar juhtumit, kus ratturid tegid lülitustrikke – näiteks McMorrise lüliti tagumine kolmik 1620 staefish 1. jooksul või kaaskanadalase Darcy Sharpe lüliti tagumine kolmik 1620 Indy jooksul 2 –, mis tundus olevat rõhutatud, eriti arvestades, et mõned 1620. aasta ratturite esikülje kolmik saavutas kõrgema tulemuse kui nende lüliti tagumised kolleegid.

Muidugi mõjutavad ka haarde tüüp, amplituud ja maandumine, kuid sõitjaid, kes teevad oma trikkide kõige tehnilisemaid versioone, ei tohiks allahinnata, kui keegi teine ​​lisab 180 kraadi pöörde.

Vaatajad märkavad ka rohkemate pöörlemiste ja edenemisega trikke, mida tavaliselt autasustatakse olümpiamängudel kõrgemalt, samas kui võistlused, nagu X Games, annavad stiilile ja pöörlemissuunale rohkem kaalu. Sõitjad saavad oma jooksuvalikut konkreetse võistluse järgi kohandada, kuid olümpiamängud – olenemata sellest, kas see meeldib lumelauaga sõitjatele või mitte – annavad tooni järgmiseks neljaks arenguaastaks.

Lõpuks oli Corningil võistluse ainuke quad 1800 – miski, mis finaali pääsedes tundus, et võib-olla on vaja kulda võita.

Billy Morgan saavutas 1800. aastal kõigi aegade esimese quad 2015. Klevland sai 1800. aastal X Games Aspenis võistlusel esimese tagakülje quad 2017. Otsuka võitis 1800. aastal X Gamesil esimese esikülje quad 2021.

Nende mängude meeste slopestyle'i finaalis sai Su aga taliolümpiamängudel esimesena kolmik 1800. Mängud jõudsid järele kõigele, mis viimase nelja aasta jooksul juhtus, ja seadsid seejärel järgmiseks uue standardi.

Latt on tõstetud lumelaua slopestyle'is ja big air'is. Ja järgmise nelja aasta jooksul näeme, kuidas Su saab uueks lipukandjaks – lõpuks võtab ta teatepulga üle oma lapsepõlvekangelaselt McMorriselt, kõigi aegade enim kaunistatud slopestyle’i sõitjalt.

Mis järgmiseks? Oktoobris 2021 langes Su Šveitsis Saas-Fee's treeninglaagris 1980. aastal tagaküljele. Soomlane Rene Rinnekangas sai jaanuaris X Gamesil esimesena maailmas. Keegi ei saanud seda nendel mängudel. Milano Cortina 2016 puhul see nii ei ole.