Märkmed Cleveland Cavaliersi kahemängulisest seeriast Miamis

Clevelandi kahemänguline mäng Miami Heati vastu tundus nagu play-off'i soojendus.v Cavsi 1:1 jagamisest paistis silma järgmine.

Mõlemad mängud olid playoffi õppetunnid, kuid erineval viisil

Esimeses mängus, kus Garland oli terve, võitis Cavs 1:104. Kumbki meeskond ei olnud rünnakul täpselt tugev, Cavsi rünnakureiting oli 100 ja Heat 113. (Mõlemad klaasi puhastamise kohta, olid alla liiga keskmise vs hooaja kokkuvõtted.)

Cavs leidis võimaluse võita kahel viisil. Esiteks kaitsevad nad kõrgel tasemel, piirates Miami poolväljakul 88.8 ründereitinguga. Samuti kogusid nad 29 pallikaotusest 22 punkti. Õhukeste marginaalide mängus oli erinevuseks käibe sundimine ja ärakasutamine. See oli liiga ülemises pooles oleva pallikaotusega meeskonna vastu, Klaasi puhastamise kohta. See on muljetavaldav.

Teiseks oli Darius Garland suurepärane ja tõenäoliselt Cavsi parim mängija. Donovan Mitchellil oli vaba õhtu — 18 punkti, väljakult 7-18, kolmest 1-7. Tema arvele jäi neljandal veerandajal vaid kaks punkti. Garland astus enam kui üles, suurendas oma agressiivsust ja otsis oma lööki viisil, milles ta mõnikord kõhkleb. Ta saavutas võistkondlikult kõrgeima 25 punktiga 8-16 laskmises, mis sisaldas 3-6 punkti kolmest. Tema arvele jäi ka 7 korvisöötu vs ainult 3 pallikaotust ja joonelt 6-6.

Cleveland on 12-7 hooajal, mil Garland viskab kuus või enam vabaviset. Hooaja jooksul viskas ta karjääri parimana 4.8 vabaviset mängu kohta. Kui ta suurendab oma agressiivsust ja soovib rohkem liinile pääseda, on Garland kõige tõhusam. See annab Cavsile veel ühe võimaluse skoori teha, kui punkte on raskem saada. See juhtub sagedamini kui järgmisel kuul algavad play-offid.

2. mängus aga nägi Cavs Garlandist mööda. Mitchellil oli 42 punkti ja näis, et ta võib tõugata 50. Ent tal sai jõud otsa, kuna mäng jätkus, temalt küsiti nii palju ja mängis 43 minutit. Pärast 9:12 esimest poolaega oli Mitchell teisel 6:18. Garland oleks seal võimaldanud Mitchellile veel ühe lühikese puhkuse, mida ta vajas.

Ka Clevelandi kaitse kõikus, Heati ründereiting oli 122.7 ja poolväljakul 104.7. Ka Cavsi rünnak oli hea (ründereiting 119.8, poolväljakul 104.5), kuid mitte piisavalt hea.

Nii Mitchell kui Isaac Okoro ütlesid pärast mängu, et Cavs oleks võinud olla füüsilisem. Nad ütlesid ka, et neil peaks olema Heati parimate mängijate elu raskem, olles füüsilised ja katsetades kohtunike kutsumise piire. See on õige idee – nii play-off’i kui ka Clevelandi mängustiiliga sobivaks.

Cavs on oma parimas vormis, kui nende kaitse on lukus ja söödab rünnakule. Reedel seda retsepti polnud.

Evan Mobley vead mõjutasid ka Cavsi kaitset, sest ta mängis vaid 31 minutit. Playoffides on ta üleval vahemikus 36-38 ja Cavsi kaitse on parem, kui ta on põrandal vs. Ta teeb ka harva viga, nii et Mobley pahandustesse sattumine ei ole suur probleem. Aga reedel oli.

Lamar Stevens on anastanud Dean Wade'i

Pärast Stevensi esitust Celticsi vastu on ta nüüd Cavsi rotatsioonis. Dean Wade ei ole.

Kui Stevens mängis Miami vastu kahes mängus 26 ja 24 minutit, siis Wade mängis nulli. Isegi teises mängus, kus Darius Garland oli väljas, nägi Wade'i asemel minuteid Cedi Osman.

Wade pole pärast Kevin Love'i minutite võtmist hästi mänginud. Alla 20% jäämine kolmest pärast seda, kui Love taotles väljaostmist, ei ole piisavalt hea. See paneks Wade'i play-off'i pingile ja kuna Cleveland karmistab oma rotatsiooni nüüd, et valmistuda playoffideks, on see nüüd mõistlik.

Stevens, võrdluseks, teab kes ta on ja esineb. Ta ei ole see vahemäng, nagu Wade on (vähemalt siis, kui Wade lööb), kuid ta võistleb, lõikab ja tal on mõningane löögivõime keskmaa tõmbamises. Ta lööb ka lahtisi kolmepunktiviskeid – midagi, mida Wade enne pingile istumist ei teinud.

Stevens suudab ka kaitses suuremate tiibade vastu vastu pidada. Ta ei kavatse neid lukustada, kuid ta paneb nad tööle ja jääb nende ette, et panna nad tegema vaidlusaluse võtte. Wade on nendes kohtades korras, kuid Stevensil on tugevus, mis aitab. Märkimisväärne oli näha, kuidas ta Butleri vastu pidas. Ta ei viinud Butlerit mängust välja, kuid oli piisavalt suur, et takistada Butleril rasket tõmbumist tegemast selle asemel, et kontakti algatamiseks ja vea tegemiseks sisse sõita. Kui Wade oleks selles kohas, oleks Butler löönud.

Ricky Rubio on tõusmas

Rubio mängis Heat Friday vastu 25 minutit ja lõpetas mängu Clevelandi eest. See on märk sellest, et Cavs lisab tema taldrikule rohkem.

Kuid see on siiski märkimisväärne, kuna Cavs on Rubioga olnud ettevaatlik pärast tema debüteerimist 12. jaanuaril. Ta pole sel hooajal tagamängijat mänginud. (Clevelandi viimane on järgmisel nädalal ja pole selge, kas Rubio mängib mõlemas mängus.) Enne reedet oli tema hooaja tipphetk minutites kolmapäeval 22 minutit. Reede kaasa arvatud oli ta kogu hooaja jooksul vaid korra üle 20 minuti mänginud.

Rubio ei ole veel päris tagasi – ta liigub endiselt nagu 32-aastane, kes töötab pärast teist ACL-i mänguaastat täisjõus. Tema ründenumbrid pole head.

"Ta jõuab sinna," ütles Cavsi peatreener JB Bickerstaff selle nädala alguses. "Em, tead, jällegi, see on seotud võimalustega tema jaoks ja lihtsalt, teate, rütm ja ajastus ja kõik need asjad. Ma arvan, et ta läheb aina paremaks, mida rohkem minuteid ta saab, seda rohkem võimalusi oma meeskonnakaaslastega, seda rohkem on kordusi võrreldes vastastega ja seda tüüpi asjadega. Nii et ma arvan, et ta liigub õiges suunas, kuid ma ei usu, et ta on veel sada protsenti Ricky.

Kuid ta teab, kus kaitses olla, ja mängib suurelt – tema raam võimaldab tal draive vastu pidada ja tiivale jõudes lülitub. Rünnak peab ikka veel tulema, et temast saaks Rubio, mida Cavs vajab, et lüüa oma palli. Kuid pikemad minutid viitavad sellele, et Cavs tunneb, et ta on füüsiliselt jõudmas punkti, kus see on võimalik.

Cavs tunneb end olevat määratud neljandaks seemneks

Kui midagi ootamatut välja jätta, tunneb Cavs vs Knicks 4:5 mängus end lukustatuna.

Neljandal kohal on Cavs Knicksi ees 2.5 mänguga – mõistlik edumaa 13 mänguga. Cleveland jääb samuti 3.5 mänguga maha kolmanda asetusega Philadelphiast. Cavs on vahele jäänud.

See võib muutuda. Ajakava tugevuse põhjal on Cavsil NBA NBA-st järele jäänud kõige lihtsam ajakava. 76ersil on raskeim ajakava kolmas; tshe Knicksil on kõige lihtsam kaheksas. Cleveland võõrustab ka 15. märtsil Philadelphiat ja 31. märtsil Knicksi. Mõlemad mängud võivad mõjutada tabeliseisu.

Kuid see oleks metsik kõikumine, et see juhtuks. Kui Cavs kaotas 10. märtsil Heatile, alistas 76ers Joel Embiidi mänguvõitja Trail Blazersi. See päev tugevdas playoffi positsiooni veelgi.