Maroko kõigi aegade esimene Aafrika meeskond viimase nelja hulgas pärast 1:0 võitu Portugali vastu

Maroko kaitses ja siis veel kaitses. Kui marokolased olid oma väravavahi Yassine Bounou ees kahe massilise joonega, jäid marokolased taas surve alla neelama, kuid murdes tegid nad seda peadpööritava kiirusega, tekitades viimasel kolmandikul sageli suurt ohtu. See oli plaan, mis tõi edu Hispaania ja Portugali vastu, kui 42. minutil lõi Youssef En-Nesryi võidukalt pealöögi, mis pani Al Thumama staadioni, Maroko linnad, Magribi piirkonna ja araabia maailma löögile. meeletus.

Eelkõige, isegi kui võtta arvesse Maroko amazighi ja araabia kultuuri, oli see Aafrika võit. Esimest korda ajaloos on kontinendil esindaja MM-i nelja viimase hulgas. Ükski Aafrika meeskond polnud kunagi turniiril kaheksa parema hulgast kaugemale jõudnud. 2010. aastal murdsid Luis Suarez ja Uruguay penaltist Ghana südamed. Senegal oli jõudnud veerandfinaali 2002. aastal, kaksteist aastat pärast seda, kui Inglismaa kukutas samal etapil Kameruni 1990. aasta MM-ilt.

Kuid siin olid vähesed vaatlejad andnud Marokole võimaluse pärast tormilist kogunemist peatreeneri Vahid Halilhodzici vallandamist ja rasket esimese ringi viiki. Ometi olid põhja-aafriklased Horvaatia, Belgia, Kanada ja Hispaania vastu tõestanud, kui võimas pool neil on. Marokol oli MM-i parim kaitserekord. Romain Saissi lahkumine tähendas aga seda, et Maroko esimese valiku taganeljast kolm jäid sellest matšist välja. Kui kaua suutis Maroko vastu seista? Meeletu teisel poolajal asus Portugal Maroko poolajale ja Cristiano Ronaldo naasis vahetusmehena. Lõpuks tundus, et Fernando Santosel ei jäänud muud üle, kui pöörduda oma tähtmängija poole.

Surve Maroko tagalaväele oli järeleandmatu. Hakim Ziyech oli järgmine mängija, kes lonkas. Maroko oli füüsiliselt kurnatud. Kas treener Walid Regragui meeskond suudab veel 12 minutit vastu pidada? See ei läinud veel katki. Joao Felix lasi käriseva löögi, millele vastas Bounou hiilgav ühekäetõrje. Portugal nõudis seejärel Jawad El-Yamiqile penalti. Eurooplased tõmbusid pidevalt ja Maroko kaitses siiski visalt.

Asendusmängija Walid Cheddira saadeti väljast ja sai kaks korda järjest broneeringu. Lisandus kaheksa minutit – Marokot lahutas MM-ajaloost kaheksa minutit. Selle kaitse liikus pidevalt üheskoos, kattes, libisedes, tabades ja frustreerides Portugali. Äärejoonel reetis Santose ilme paanikat. Ja siis, kui jalad väsisid, närvid kulusid ja kehad jooksid tühjaks, puhus kohtunik Facundo Tello lõpuvilet. Pisarates marssis Ronaldo riietusruumi, kuid sellel polnud suurt tähtsust. Peaaegu üliinimliku pingutusega oli Maroko võitu saanud. Vastupidavus, vaprus ja ühtekuuluvus kõlasid. Ühel kontinendil olid nüüd oma kangelased.