Maroko alistas Portugali ja on esimene Aafrika või Araabia riik, kes pääses poolfinaali

Maroko pääses laupäeval MM-i poolfinaali, alistades Portugali 1:0 ning pääsedes esimese Araabia ja Aafrika riigina turniiri ajaloos neljandikfinaali.

Peamised faktid

Kohtumise ainsa värava lõi marokolane Youssef En-Nesyri, kes tabas 42. minutil Yahya Attiyat Allahi tsenderduse.

Möödunud nädalal veerandfinaalis Hispaania üle järjekordse šokeeriva võidu saavutanud Maroko pidas Portugali vastu isegi siis, kui selle tähtründaja Cristiano Ronaldo astus mängu vahetult pärast poolaega – ta oli koondise kahest eelmisest matšist kõrvale jäänud.

Maroko oli samuti sunnitud viimastel mänguminutitel ühe inimese maha mängima, kuna Walid Cheddira teenis lisaaja kolmandal minutil punase kaardi, saades teineteisest minutite jooksul kaks kollast kaarti.

Pärast meeskonna võitu tähistasid fännid mitte ainult Maroko, vaid Palestiina ja võõrustajamaa Katari lippudega.

Tangent

Portugali peatreener Fernando Santos pingitud Ronaldo ütles matši alguses: "Meie kapteniga pole probleeme" ja et tal pole minu otsusega probleeme. Pärast meeskonna domineerivat 6:1 võitu Šveitsi üle selle nädala alguses kaheksandikfinaalis õnnitles 37-aastane endine Manchester Unitedi ja Madridi Reali staar Ronaldo Instagramis oma meeskonnakaaslasi. pärast, nimetades nende võitu "luksuslikuks näituseks meeskonnast, mis on täis talente ja noori". videomaterjal matšist tabas ta silmanähtavalt pettumust, öeldes: "ta kiirustab mind alistama." Ronaldo vahetusmees, 21-aastane Goncalo Ramos tegi Portugali võidumängus Šveitsi kübaratriki.

Mida vaadata

Tiitlikaitsja Prantsusmaa võtab veerandfinaali viimases mängus laupäeval kell 2 vastamisi rivaali Inglismaaga, kolmapäevases poolfinaalis läheb võitja vastamisi Marokoga. Argentina, mis reedel pärast Hollandi koondise sunnitud lisaaega oma veerandfinaalimängus Hollandiga napilt püsis, mängib Horvaatia, mis võitis oma kohtumise Brasiilia vastu – meeskond, kes eelistas turniiri võitu – teises MM-i poolfinaalmängus teisipäeval. Nende kohtumiste võitjate vaheline finaal toimub pühapäeval, 18. detsembril.

Lisalugemist

MM-šokeerija: Horvaatia lööb lemmik Brasiilia välja isegi siis, kui Neymar viigistab Pelé väravarekordi (Forbes)

Kergendust ohke: Argentina elas üle vapustava Hollandi naasmise, et jõuda MM-i poolfinaali (Forbes)

Mida vaadata MM-finaalturniiril: Messi viimane seis, Neymar vs. Pelé, Maroko aegade jooks ja palju muud (Forbes)