Mohamed Salahi Egiptuse väravad võivad Liverpoolile tõuke anda

Liverpool FC ei ole kogenud 2022/23 hooaja kõige nauditavamat algust. Nad on võitnud viiest Premier League'i avamängust vaid kaks ning kohalike rivaalide Manchester Unitedi ja Evertoni vastu on talutud kehvad tulemused.

Staarmängija Mohamed Salah suutis hooaja avamängus lüüa värava – siiski pettumust valmistav 2:2 viik Fulhami vastu – ja lõi Old Traffordi 2:1 kaotuses Unitedile, mis annab talle kuue mänguga kaks väravat tagasi. .

Kuigi on alles algusaeg ja kuus mängu on veel vaid väike näide, on tema väravate tootlus umbes pool Liverpooli tavapärasest tasemest.

Esiliigas 90 minuti kohta löödud väravate osas jääb Salah tavaliselt 0.60 piirimaile, kuigi eelmisel hooajal oli see kuni 0.75 ja esimesel hooajal Liverpoolis lõi ta liigas keskmiselt ühe värava 90 minuti kohta.

Sel hooajal on Salah löönud 0.33 väravat 90 minuti kohta – palju alla oma tavapärase taseme. Kuid see pole kõik tema enda kätes ja ta pole kaugeltki meeskonna halvim mängija, kuna Liverpool on kollektiivi saanud kehva hooaja alguse.

Rahvusvahelisi vaheaegu kurdavad sageli klubijuhid, kuna need panevad mängijatele lisakoormust ja segavad nende ajakava seoses lisamängudega ning nende juurde ja tagasi reisimisega.

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp oleks rõõmustanud, et Salah on sõprusmängus Nigeriga Egiptuse kasuks löönud kaks korda.

Egiptus otsib praegu uue peatreeneri Rui Vitória käe all ülesehitamist pärast talvisest Katari MM-ist ilmajäämist ning uus boss märkis, kui oluline on, et Salah oleks nende ridades sellel kohtumisel ning mängudel Nigeri ja Libeeriaga.

"Meie peamine eesmärk esimesest laagrist on saavutada harmoonia tehnilise personali ja mängijate vahel," ütles Vitória enne sõpruskohtumisi.

"Samuti tahan mängijaid tähelepanelikult jälgida, sest rahvusmeeskonnaga mängimine on klubitasemest täiesti erinev."

Salahi esimene värav Nigeri vastu nägi, kuidas ta sai palli kaitse ees keskasendis, võttes kena liigutusega oma markeri välja, et lasta pallil üle keha joosta, enne kui ta endast kaugemale lõi.

Seejärel lõpetas ta, nagu oleme korduvalt varem näinud, enne kui viskas hiljem mängus penalti aplombiga.

Kloppi jaoks on olnud julgustav näha, kuidas Salah on näidanud üles sellist puudutusosavust ja meele kiirust. Ja tal võis olla veelgi suurem heameel, kui Vitória andis Salahile Libeeria mängu ära.

Egiptus avaldas avalduse, milles öeldakse: "Egiptuse koondise tehniline personal eelistas Mohamed Salahi ja Mostafa Mohamedi Libeeria sõprusmänguks puhata pärast seda, kui mõlemad osalesid eelmises mängus Nigeriga."

Salah naaseb nüüd Liverpooli, lootes aidata neil oma hooaeg ümber pöörata, kuid ta vajab abi. Nii nagu madalseis ei ole olnud ainult tema enda taga, peab taastumine olema ka meeskonnatöö.

Salahi staatuses mängija soovib võita karikaid, mitte ainult neile väljakutseid esitada, ja MMil mitteolemine tähendab, et ta loodab 2023. aastal olla klubijalgpallis ülemaailmsel areenil, ideaalis Liverpooli edu kaudu Meistrite liigas.

Hiljutine Egiptuse võidumäng võib olla just see tõuge, mida ta vajas, et aidata leida oma väravalöömise kontakti ja aidata Liverpoolil sellest koondisepausist positiivsema meeleoluga väljuda enne tänavuse MM-i pausi.