Minnesota Vikings saavutab 5 sirget võitu, kuid ajakava muutub palju karmimaks

Paistis, et sellest tuleb Vikingsi jaoks lihtne mäng, sest nad võõrustasid Arizona Cardinalsi meeskonda, kes oli 3:4 ja millel oli liiga pehmeim kaitse.

Arizona oli loovutanud 176 punkti ning näis, et tagamängija Dalvin Cook ja laialivalguv Justin Jefferson suudavad vabalt ja kergelt teisele tasemele joosta.

Jah, suure rahaga tagamängija Kyler Murray ja tema olemasolu Ülempiir saavutas 12.6 miljonit dollarit ja veelgi suurema rahaga vastuvõtja DeAndre Hopkins ja tema 15.7 miljoni dollari suurune ülempiir tähendasid, et kaitset testitakse. Polnud aga põhjust arvata, et Vikings ei suudaks seda vastast suhteliselt kergelt ületada.

Veel üks tegur oli viikingitele ja nende fännidele silma jäänud. Cardinals polnud Minnesotas Vikingsit võitnud alates 1977. aastast, kui presidendiks oli Jimmy Carter. Cardinals kutsus endiselt St. Louis'i koduks ja seda mängu mängiti väljas vanal Metropolitani staadionil. Bud Grant oli endiselt Purple'i peatreener, samas kui tagamängija 27:7 Cardinalsi võidumängus oli Fran Tarkenton vs. Jim Hart.

See oli kaua aega tagasi ja Cardinalsi 2022. aasta versioon andis Vikingsile 60 minuti jooksul kõik, mida nad soovisid. Vikings kasutas aga ära kaks Murray vaheltlõiget ja vaikse löögi, mis muutus Minnesota taastumiseks ning võitis 34:26.

Vikings naasis hüvastijätunädalalt, et teha seda, mida nad on regulaarselt teinud Kevin O'Connelli esimese aasta NFL-i peatreenerina. Nad ei mängi domineerivat jalgpalli, vaid teevad täpselt nii palju, et võit kätte saada. See 6:1 meeskond on kindlalt NFC Northi esikohal ja nad on võitnud viis mängu järjest pärast 2. nädala kaotust kaotuseta Philadelphia Eaglesile.

O'Connell on kuulutanud, et tema meeskond teeb väikseid asju, mis viivad võiduni, kontrollides esimese poolaja viimaseid minuteid, sooritades hästi löömismängu ja hoides eemale kulukatest karistustest. Vikings ebaõnnestus kõigil neil aladel Arizona vastu, kuid suutis siiski võidu ära tuua.

Vikings oli varakult parem meeskond, kuid Murray viskas 6 jardi TD söödu Hopkinsile, kui esimese poolaja lõpuni oli jäänud 47 sekundit. Koharündaja Greg Joseph blokeeris poolaja viimasel mängul pika väljakuvärava katse ja, mis veelgi olulisem, eksis neljandal veerandajal lisapunktist, mis oleks viinud Vikingsile kaheväravalise eduseisu. Samuti määrati neile 10 penaltit, mille tulemuseks oli 86 jardi kaotus.

Minnesota edu punases tsoonis võimaldas aga neil puudujääkidest üle saada. Nad lõid Arizona vastu värava kõigis viies punase tsooni võimaluses, sealhulgas 17-jardi Kirk Cousinsi TD-skoori alustamiseks.

Ajakava muutub palju karmimaks alates 9. nädala mängust Washingtonis ja nende nõrkused kaitses pannakse kindlasti proovile – kui mitte paljastada.

Pärast Commanderitega silmitsi seismist sõidavad viikingid Buffalosse, võõrustavad Cowboysi ja järgnevad sellele kodumängudega Patriotsi ja Jetsi vastu.

See ajakava venitus on kinnas, vähemalt võrreldes sellega, millega nad on sel hooajal silmitsi seisnud. See nõuab, et viikingid kontrolliksid kella esimese poolaja lõpus ja teise alguses, näitaksid paranemist löömismängus ja vältiksid penalteid, mis tekitasid Arizona vastu nii palju probleeme.

O'Connelli võiduvalem on paika pandud ja tema meeskond on täielikult sisse ostnud. Nad ei suutnud Cardinalide vastu ettenähtud marsruuti järgida ja võitsid siiski.

Peame järgmiseks viieks nädalaks uuesti stsenaariumi juurde jõudma ja kasutama ära iga pausi, mille nad saavad, et jääda esikoha meeskonnaks – ja suurepäraste püüdlustega hooaja järel.