Messi viimane seis, Neymar vs. Pelé, Maroko aegade jooks ja palju muud

Topline

2022. aasta Katari MM-il on jäänud vaid käputäis mänge, kuna kaheksa meeskonna jaoks, kellel on endiselt võimalus võita maailma suurim spordisündmus, on panused kasvavad, kuid veerandfinaalis on tõenäoliselt draamat nii tabelis kui ka selle kõrval.

Peamised faktid

Messi viimane seis: 35-aastane Argentina ründaja Lionel Messi, keda on kiidetud kui kõigi aegade parimaid jalgpallureid, pole kunagi maailmameistrivõistlusi võitnud ja paljud usuvad, et tänavune turniir jääb tema viimaseks tõeliseks löögiks ihaldatud trofee püüdmisel. (Watch: Argentina mängib veerandfinaalis Hollandiga reedel kell 2 saates Fox.)

Neymar vs Pelé: Brasiilia superstaar Neymar on vaid ühe värava kaugusel Brasiilia spordi ühest pühamast rekordist – Pelé 77 koondiseväravat. Võimalikule verstapostile on pööratud veelgi suuremat tähelepanu nagu 82-aastane Pelé hospitaliseeritud üle nädala Covid-19 rünnaku tõttu. Arstide sõnul on tema seisund paranemas. (Watch: Brasiilia mängib veerandfinaalis Horvaatiaga reedel kell 10 telekanalil Fox.)

Maroko läbi aegade: Maroko jahmatas teisipäeval Hispaaniat, alistades penaltiseerias Euroopa suurvõimu, saades esimese Araabia meeskonnana MM-i veerandfinaali. Nad võivad oma laupäevase mängu võiduga taas ajalugu teha, mis teeks neist esimese Aafrika koondise, kes pääseb MM-i poolfinaali. (Watch: Maroko mängib veerandfinaalis Portugaliga laupäeval kell 10 telekanalil Fox.)

Ronaldo pingisoojendaja? Maroko-Portugali kohtumise suur küsimus on see, kas Portugali kapten Cristiano Ronaldo – kelle 118 väravat on ajaloos kõige rohkem mängijaid – pääseb oma kodumaa 11. väravasse. Portugali treener Fernando Santos langes Ronaldo kaheksandikfinaali mängust Šveitsiga pärast seda, kui staar reageeris vihaselt Portugali viimases alagrupimängus Lõuna-Korea vastu välja vahetamisele.

Prantsusmaa läheb kordama: Prantsusmaa on seni tundunud maailmameistrivõistluste ühe tugevaima meeskonnana ning 2018. aasta võitjad soovivad teha ajalugu kui kolmas riik, kes on kunagi MM-i võitjana korranud pärast Itaaliat (1934, 1938) ja Brasiiliat (1958, 1962). (Watch: Prantsusmaa mängib veerandfinaalis Inglismaaga laupäeval kell 2 telekanalil Fox.)

Mbappé pisarates: 23-aastane Prantsuse ründaja Kylian Mbappé on nelja mänguga löönud juba viis väravat, mis teeb temast turniiri parima väravakütina Kuldse Saapa auhinna võitmise raske favoriidi – ning üheksa väravat 2018.–2022. aasta turniiridel tõstab ta Messiga samale tasemele. karjääri MM-i väravate eest ja ühega edestas 37-aastast Ronaldot.

Inglismaa läheb au poole: Inglismaa on keset kuldaega, kus on viimaste aastakümnete andekaim ja ühtehoidvaim mängijate põlvkond, kuid grupp pole veel võitnud suurt karikat. Inglismaa läks 2018. aasta MM-i poolfinaaletapil välja ja tema meeskond kaotas eelmise aasta EM-i finaalis Londonis kodufännide ees piinavalt karistuslöökides Itaaliale. Inglismaa ainuke suurturniirivõit tuli 1966. aasta maailmameistrivõistlustelt, mida riik võõrustas.

Mida me ei tea

Kus Ronaldo pärast Portugali MM-i lõppu mängib. Ta läks lahku kuidas Manchester Unitediga "vastastikusel nõusolekul" 22. novembril pärast klubi lõhkamist intervjuus Piers Morganile, öeldes tal pole "austust" juhatajaks Erik ten Hag. Väidetavalt on talle pakutud lepingut mängida Saudi Araabia klubis Al Nassr, mis maksaks talle rohkem kui 200 miljonit dollarit aastas, kuid ta on keeldutakse teatab, et nõustus tehinguga.

Peamine taust

20. novembril alanud ja reedel lõppenud alagrupiturniirile saabus MM-ile 16 meeskonda. USA oli XNUMX edasipääsenud meeskonna seas grupi etapist väljalangemisvoorudesse, kuid nende jooks lõppes laupäeval seisuga 3:1 kaotus Hollandile. 2022. aasta maailmameistrivõistlused on korraldajariigi Katari jõhkralt kuumade suvede tõttu esimene talvel. Suur osa üritusele suunatud tähelepanust oli suunatud võõrustavale riigile, mis on tabanud laialdast hukkamõistu väidetavalt tuhandete võõrtööliste inimõiguste rikkumise eest, kes ehitasid enne sündmust Katari infrastruktuuri. Katarit on süüdistatud ka 2010. aastal FIFA ametnikele altkäemaksu andmises, et võita võõrustajaõigused, alistades sellega USA pakkumise.

Mida vaadata

2022. aasta maailmameistrivõistluste finaal toimub 18. detsembril kell 10 Brasiilia, kes võidab kõik veerandfinaali, neile järgnevad Prantsusmaa, Argentina, Inglismaa ja Portugal, vahendab Caesars Sportsbook.

Lisalugemist

"Ärge kritiseerige Katarit": FIFA boss vallandab veidral uudistekonverentsil kurjategijate pihta – päev enne maailmameistrivõistluste algust (Forbes)

Cristiano Ronaldo lahkub Manchester Unitedist vastastikusel nõusolekul (Forbes)

USA alistas Iraani – pääseb MM-i kaheksandikfinaali (Forbes)

USA meeste koondis langes MM-ilt välja 3:1 kaotusega Hollandile (Forbes)