Messi Argentina kaotas šokeerivalt Saudi Araabiale

Saudi Araabia alistas teisipäeval Kataris toimunud 2. aasta maailmameistrivõistluste avamängus Lionel Messi juhitud Argentina 1:2022. See oli sündmuse seni suurim ärritus, pannes turniiri ühe favoriidi reaalsesse ohtu. varajane väljumine.

Peamised faktid

Saudi Araabia meeskond suutis kindlustada ajaloolise võidu, kui ründaja Saleh Alshehri ja ääreründaja Salem Aldawsari lõid teise poolaja alguses viie minuti jooksul vastastikku väravaid.

Argentiina kapten Messi viis oma meeskonna juhtima 10. minutil pärast mängu algust, skooris penaltist pärast seda, kui Saudi Araabia meeskond kastis tehtud vea tunnistas.

Vaatamata sellele, et Argentina hoidis kogu mängu jooksul peaaegu 70% palli, karistati Argentina Saudi Araabia kaitsemehhanismide rikkumise eest.

Messi lootus MM-ile lõpuks kindlustada põhineb nüüd tema meeskonna võimel lüüa võidud Mehhiko ja Poola vastu, mis on mõlemad selle alagrupi kaks liiget, mis mõlemad on Saudi Araabiast palju kõrgemal.

Suur arv

36. Just nii palju mänge oli Argentina enne teisipäevast šokeerivat kaotust võitmatuks jäänud. Kaotamine tähendab, et Argentina jääb ühe võrra alla Itaalia maailmarekordile, milleks on 37 kaotuseta traavimängu.

Peamine taust

Jalgpalli MM on ainus suur karikas, mis on pääsenud kõrvale Messist, keda peetakse Portugali superstaari Cristiano Ronaldo kõrval laialdaselt oma põlvkonna parimaks jalgpalluriks. Pika kaotuseta seeria ja taaselustatud Messi juhtimisel astus Argentina turniirile ühe võidufavoriidina. Tõenäoliselt toob kaotus Saudi Araabiale meelde mälestusi 1990. aasta MM-ist, kus maailmameistri tiitlikaitsja Argentina, keda toona juhtis Diego Maradona, jahmatas Kameruni 1:0 võidu pärast nende üle turniiri esimeses mängus.

Forbesi hindamine

Tänavu 130 miljoni dollari suuruse sissetulekuga Lionel Messi oli edetabeli kõrgeim mängija Forbes nimekiri aasta tipptasustatud sportlased 2022.