Messi võitis esimese MM-tiitli, kui Argentina alistas penaltilöökides Prantsusmaa

Lionel Messi viis Argentina MM-tiitlini põnevas kohtumises Prantsusmaaga, mis lõppes 3:3 viigiseisul penaltitega pärast prantslase Kylian Mbappé kübaratrikki, millest ei piisanud, et tõrjuda Argentina legendi võidukarikat. .

Peamised faktid

Põnev mäng, kus Argentina domineeris esimese tunni Prantsusmaad 2:0 eduseisuga, muutus naelteks 80. minutil, kui prantslane Kylian Mbappé lõi alla kahe minutiga kaks väravat.

2:2 viigiseisuga lõppes põhiaeg, mis viis mängu lisaajale, mille jooksul Messi lõi oma teise värava, viies oma meeskonna Prantsusmaa üle 3:2 juhtima.

Mbappé ei tohtinud siiski ületada: spordi järgmine suur asi lõi kolmanda värava – saades esimeseks mängijaks, kes MM-finaalis kübaratriki löönud – ja viigistas mängu taas seisule 3:3, viies selle penaltisse. , milles Prantsusmaa jättis kaks katset vahele, andes Argentinale tiitli.

Mängu juhtima asunud Messi, spordiala suurim legend ja üks selle enim autasustatud mängijaid, ei olnud veel võitnud MM-tiitlit, kuna ta möödus oma 35. sünnipäevast ja lähenes profimängijate tüüpilisele pensionieale.

Peamine taust

Messi, keda peetakse laialdaselt oma põlvkonna suurimaks, oli vastu prantslaste rünnakule, mida juhtis 23-aastane Kylian Mbappé, keda paljud pidasid Argentiina staari pärijaks, kes on maailma tippmängija. Messi ja Mbappé pääsesid finaali ühisliidritena turniiri väravalöömise edetabelites, kumbki lisaks kolmele ja kahele resultatiivsele söödule viis väravat. Selle võiduga on Messi nüüd võitnud kõik jalgpallispordi tähtsamad karikad. Argentiina talismanide kaksikväravad aitavad palju ära ka 2014. aasta finaalis, kus Argentina kaotas Saksamaale 0:1, pärast seda, kui ta napilt pärast poolaega ei saanud värava lüüa. Tulemus tähendab ka seda, et pärast legendaarse Pele juhitud 1962. aasta Brasiilia koondist pole ükski meeskond võitnud omavahel MM-i.

Forbesi hindamine

Tänavu 130 miljoni dollari suuruse sissetulekuga oli Messi edetabeli kõrgeim mängija Forbes nimekiri kõrgelt tasustatud sportlased kohta 2022.