Messi ja Julian Alvarez viivad MM-i poolfinaalis Argentina 3:0 võidule Horvaatia üle

Argentina superstaarründaja Lionel Messi aitas oma meeskonnal teisipäeval MM-finaalturniirile pääseda, kus meeskond püüdleb oma esimesele tiitlile 36 aasta jooksul, võites 3:0 allajäänud Horvaatia üle, kes soovis oma 2018. aasta edu korrata.

Peamised faktid

Argentina võit 2018. aasta MM-i allajäänud Horvaatia üle viib nad MM-finaali, kus nad mängivad kolmapäevase Prantsusmaa-Maroko matši võitjaga, otsides oma esimest MM-tiitlit 36 ​​aasta jooksul.

Argentina, mis kindlustas endale poolfinaalikoha pärast lööki eelmisel nädalal peetud üllatavalt tihedas matšis Hollandiga, oli lootnud Messile, maailma enim makstud sportlane järgi Forbes ja 17-aastane rahvusmeeskonna veteran.

Paris Saint-Germainis mängiv Messi realiseeris 34. minutil Horvaatia väravavahi Dominik Livakovići vastu määratud penalti, mattes penalti võrku ja aidates Argentinal varakult 1:0 juhtima minna.

Viis minutit hiljem lisas 22-aastane Julian Alvarez Horvaatia kaitsja Borna Sosa eksilöögi järel omavärava ning tegi seisuks 2:0.

XNUMX minutit pärast teist poolaega viis Messi palli alla, leides Alvarezi tsenderduse Manchester City ründaja teise värava eest.

Horvaatia pääses teisel järjestikusel MM-turniiril poolfinaali veteranist poolkaitsja Luka Modrici järel. häirib BrasiiliatEelmisel nädalal toimunud veerandfinaali matšis penaltiseerias võidusoosik.

Messi ja Madridi Reali poolkaitsja Modric on mõlemad varem MM-finaalturniirile pääsenud (Messi 2014. aastal ja Modric 2018. aastal), kuid kumbki pole võitnud.

Tangent

Prantsusmaa, mis soovib korrata oma 2018. aasta turniirivõitu, võitis laupäeval veerandfinaalis Inglismaa üle, tuginedes poolkaitsja Aurelien Tchouameni ja veteranründaja Oliver Giroudi paarile – Prantsusmaa kõigi aegade väravale. parim skooritegija— oma Euroopa rivaali maha löömiseks. MarokoVahepeal sai temast esimene Aafrika riik või araabia riik, kes pääses poolfinaali, kui jahmatas laupäeval Portugali 1:0 võiduga. Maroko pääses veerandfinaali pärast järjekordset äkilist võitu Hispaania üle. Ainsad Aafrika jalgpallikoondised, kes olid varem veerandfinaali jõudnud, olid Ghana (2010), Senegal (2002) ja Kamerun (1990). Vastuvõtva riigi Katari oli esimene meeskond, kes eelmisel kuul turniirilt välja langes, tehes ajalugu, kuna esimest korda langes võõrustajariik esimesena välja.

Üllatav fakt

Messi lõi oma esimese 95 väravast Argentina meeste koondise eest 2006. aastal peetud (sõprus)mängus Horvaatiaga, kui Modric debüteeris Horvaatia meeste koondises.

Suur arv

25. Just nii paljudes MM-mängudes on Messi mänginud, jagades sakslase Lothar Matthausi rekordi kõige rohkem üksikmängija turniirimänge (Matthaus püstitas rekordi 1998. aastal, kuigi alustas mängimist 1980. aastal Lääne-Saksamaa koondise liikmena ).

Toimetaja märkus: Selle loo varasem versioon väitis valesti, et Argentina oli 36 aastat MM-finaalturniiril esinemata. Riik on pääsenud finaali, kuid pole 36 aasta jooksul tiitlit võitnud.

Lisalugemist

Mida vaadata MM-finaalturniiril: Messi viimane seis, Neymar vs. Pelé, Maroko aegade jooks ja palju muud (Forbes)

MM-šokeerija: Horvaatia lööb lemmik Brasiilia välja isegi siis, kui Neymar viigistab Pelé väravarekordi (Forbes)

Pepe on vanim mängija, kes MM-i nokautides värava löönud – siin on teisi Katari rekordeid (Forbes)