Mavericksi uustulnuk Jaden Hardy näitas oma potentsiaali Celticsi vastu

Jaden Hardyl pole olnud palju võimalusi NBA-s end tõestada. Vähemalt veel mitte. Dallas Mavericksi uuskaitsja on veetnud suure osa oma ajast G-liigas koos Texas Legendsiga, kus ta on olnud domineeriv.

See domineerimine ei ole järgmisele tasemele jõudnud. Hardy mänguaeg on olnud ebaühtlane ja tema löök ei toimi alati, kui ta mängib. Kuid ta on näidanud sära, viimane juhtus hilja 124:95 kaotuses Boston Celticsile, kui ta lasi lahti ja lõi Bostoni algmängijad.

"Oli hea tunne põrandale välja tulla," ütles Hardy pärast mängu meediale. "Mul oli võimalus seal väljas käia, et näidata, mida ma suudan, nii et oli hea tunne väljas olla ja mängida."

Hardy registreeris end sisse seisuga 3:05, kui kolmandal veerandajal oli Mavericks 81:59 taga. Järgmise 15 minuti jooksul viskas Hardy 15 punkti, realiseerides kaheksast viskest viis, sealhulgas kõik kolm kolmepunktiviset. Samuti võttis ta kaks lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja pallikaotusi null.

"Ma arvan, et tema mängus on palju boogie'd," ütles meeskonnakaaslane Spencer Dinwiddie. "Ta on üks tüüp, kes suudab ründes ja värvides tõesti dünaamiline olla. Tore oli teda sel ajal seal väljas näha ja seda teha. Ja loomulikult julgustan ma loomaarstina teda jätkama.

Tema esitust ei märganud ainult meeskonnakaaslased. Tema peatreener, kes annab sageli ajakirjanike küsimustele krüptilisi vastuseid, tegi pärast mängu oma tunded Hardy mängu kohta väga selgeks.

"Ma arvasin, et ta oli suurepärane," ütles Jason Kidd. "Ma arvasin, et ta on energiat – ta mängis õigesti. Pean talle palju au andma. Arvasin, et grupp, kes seal lõpus oli, mängis õigesti. Pall liikus, aga Hardy oli väga hea, väga hea.

See oli Hardyle kaheteistkümnes esinemine Mavericksi ridades sel hooajal ja tema väljakul veedetud minutite arvu poolest teine. Tema 15 punkti viigistas tema karjääri tipptasemele. Varem oli tal 15. detsembril 10 Chicago Bullsi vastu 2022, kui ta mängis ka oma karjääri enim minutit.

Hardy kogub sel hooajal keskmiselt 4.7 minutiga 1.1 punkti ja võtab 7.8 lauapalli. Ta lööb 38.5% väravatest ja kukutab 27.8% oma katsetest 3-punkti kaare tagant.

Kuigi tema väljakul veedetud aeg on olnud juhuslik, ei ole Hardyl raske end mängu kallal motiveerida. Ennast tuvastanud jõusaalirott veedab “laboris” palju lisatunde, vaadates mängufilme ja arendades oskusi, mis aitavad tal NBA kiirusega kohaneda ja sellega kohaneda.

"Tõesti lihtsalt jätkan tööd," ütleb Hardy valmisoleku kohta. "Sinna sisse minnes, hilisõhtul jõusaalis viibides ja varahommikul ning lihtsalt oma mängu kallal töötades ja oma võimetes kindlana püsides. Ma pole kunagi endas kahelnud ega arvanud, et ma pole piisavalt hea.

"Olen jätkuvalt alandlik, jätkan jõusaalis viibimist, pingutan ja kuulan mängijaid, kes on minust juba ees, ja õpin neilt. Nii see tõesti on."

Fännid on Hardy potentsiaali üle kahtlemata põnevil ja tema tõhus 15-punktiline löök Celticsi vastu neljapäeva õhtul jätab nad kindlasti veel vahutama. Kui ta saab järgmise võimaluse, on siiski pigem tema treeneri kui fännide kätes. Siiski ütleb Hardy, et kasutab kõiki võimalusi.

"Ma tunnen, et tahan jääda alandlikuks ja enesekindlaks ning tunnen, et kui need võimalused tulevad, olen valmis," ütles Hardy. "Ma ei kahtle endas, kui välja jõuan. Ma lihtsalt võtan aega, kui ma välja jõuan ja kõike näen.