Marcus Rashford on "peatamatu" ja temast võib saada üks maailma parimaid mängijaid

Marcus Rashford on oma eluvormis. Tõepoolest, Manchester Unitedi ründaja on oma viimase 10 matšiga löönud 10 väravat, kuid see ei näita ikka veel päriselt Rashfordi taset. Praeguses vormis võib 25-aastasest mängijast tõusta üks maailma parimaid mängijaid. Ta realiseerib kogu oma potentsiaali.

Pööre Rashfordi vormis on märkimisväärne, arvestades, kuidas hooaeg 2021/22 tema jaoks kujunes. Mõned väitsid isegi, et 25-aastase Manchester Unitedi karjäär oli läbi kukkunud, kuna ta saavutas vaid 20 PremieriPINC
Liiga esinemised. Tema võitlus vormi ja vormi pärast tundus paljudele olevat lõplik.

Nüüd on aga Rashfordist saanud loodusjõud. Kui Erik Ten Hagi juhitud Manchester Unitedil on sel hooajal viimasel väljakukolmandikul tulejõust üldiselt puudu jäänud, siis Rashford on olnud erand. Erling Haalandi kõrval on ta olnud viimaste kuude laastavaim ründaja Inglismaa jalgpallis.

"On rohkem mängijaid, kes mängivad väga hästi, kuid ma olen Marcuse, tema esituse ja arenguga rahul," sõnas Ten Hag. "Hooaja algusest peale ta kasvab ja teeb seda ka edaspidi. Peame tema protsessi käigus hoidma ja kui ta on sellises tujus ja vaimus, siis ma arvan, et ta on peatamatu.

«Meeskonna ülesanne on ta õigetele kohtadele saada. Meil on plaan, [kuid mõned mängijad, nagu Rashy, Bruno [Fernandes] ja Christian Eriksen, peavad olema viimasel kolmandikul loomingulised ja tegema midagi, mida keegi ei oota, midagi hullumeelset."

Sel hooajal peamiselt vasakpoolses tiivas kasutanud Rashfordile on antud vabadus vastaste kallale sõita. 25-aastane mees pole kunagi olnud oma ründekavatsuste osas nii bullish. See on ilmnenud mõnes tema löödud väravas – vaadake Wolvesi ja Nottingham Foresti vastu löödud jõulisi triblaväravaid.

Wout Weghorsti saabumine Burnleyst laenule võib aidata Rashfordist hooaja teisel poolel veelgi rohkem kasu saada. Hollandlase liikumine avab Manchester Unitedi jaoks ruumi ründekolmandiks ja sellest saab kasu Rashford. Tõenäoliselt ei löö Weghorst ise palju skoori, kuid tema panus võib Rashfordi tulemustes ilmneda.

Võib küsida, mida arvab Gareth Southgate Rashfordi hiljutisest vormist, arvestades, kui vähe mänguaega 25-aastane 2022. aasta MM-il oli. Rashford lõi Inglismaa 3:0 võidumängus Walesi üle kaks korda värava, kuid talle anti vaid viis minutit pingilt eemale, kuna Kolm Lõvi pääses veerandfinaalis Prantsusmaale.

Paris Saint-Germaini seostati Rashfordiga, kuna fookuses on arutelud uue lepingu üle, kuid Manchester United teeb kindlasti kõik endast oleneva, et klammerduda oma parima mängija külge. 25-aastasest mehest on saanud Ten Hagi Old Traffordi riietuse ümberehitamise nägu ja neid võib tulla veelgi rohkem.