Marco Reusi vigastus varjutab Dortmundi Borussia võidu Schalke üle

Dortmundi Borussia võitis Revierderby rivaali Schalke vastu, kuid kaotas kapten Marco Reusi. Youssoufa Moukoko lõi väljamüüdud SIGNAL IDUNA Parkis 79 81,100 külalise ees mängu ainsa värava (XNUMX').

Tulemus katapulteeris Dortmundi esikohale – vähemalt seni, kuni Union Berlin ja Freiburg hiljem pühapäeval mängivad. Kuid võidurõõmu varjutas väga palju kapten Reusi vigastus. 32-aastane ründav poolkaitsja veeretas hüppeliigest 28. minutil ja ta tuli neli minutit hiljem platsilt ära kanda.

See on tragöödia. Reus on viimasel kahel hooajal olnud enamasti vigastusteta, kuid ta on saanud koputuse vahetult enne suurturniiri. Kuna Kataris peetava MM-ini on jäänud vaid kaks kuud, on karta, et Dortmundi kapten võib taas kord mõnest suurturniirist eemale jääda.

"Pole midagi positiivset ära võtta," vastas USA meeste rahvuskoondise ründav poolkaitsja Giovanni Reyna, kui temalt küsiti Reusi vigastuse kohta. "Ta on ilmselgelt meie jaoks väga oluline mängija. Ma ei tea tõsidust, aga ta on mõnda aega väljas. Kuid meil on palju ründavaid mängijaid, kes loodetavasti suudavad tühimiku täita.

USA poolkaitsja tuli Reusi eest platsile ja tal oli 81. minutil suurepärane võimalus Dortmundi eduseisu kahekordistada. Vaatamata kõigile Reusi vigastuse negatiivsetele külgedele on Reyna naasmine täisvormis olekusse mustade ja kollaste jaoks positiivne uudis, kuna ameeriklanna mängib olulist rolli vigastusest tekkinud tühimiku täitmisel.

Reyna täielikku vormi naasmine polnud aga matši ainus positiivne külg. Peatreener Edin Terzic näis olevat teinud Man City ja RB Leipzigi kaotustest õiged järeldused.

Kui vigastus kõrvale jätta, oli see Dortmundi jaoks keeruline mäng Schalke hästi organiseeritud kaitse vastu. "Esimesel poolajal nägime vaeva, et luua palju väravavõimalusi, hoolimata sellest, et suutsime viimasele kolmandikule tungida," sõnas peatreener Edin Terzic. "Teadsime, et see saab olema emotsionaalne mäng, ja seisime selle väljakutsega silmitsi. See kõik puudutas kolme punkti ja need on kõige magusamad kolm punkti, mida sel hooajal võita võisime.

Eriti valus oli tulemus City vastu. Tundus, et Terzic tegi mängu viimasel etapil vahetuste osas valed otsused, viies 1:0 juhtima. Laupäeval oli olukord vastupidine, sest Terzic tõi võidu Moukoko ja Karim Adeyemi näol. "Adeyemi ja mina tulime peale ja suutsime oma poolele värske tuule tuua," sõnas Moukoko pärast mängu.

"Mul on väga kergendus," vastas Moukoko, kui temalt küsiti pealöögi kohta, mis lõppes Dortmundi võiduga. "Olen Terziciga just selle olukorra jaoks treeninud ja olen rõõmus, et see selles olukorras õnnestus."

Kui derbivõit kõrvale jätta, on Moukoko värav Dortmundi jaoks tohutult positiivne. 17-aastast noormeest peetakse klubi suurimaks talendiks ja nüüd on ta sel hooajal Dortmundi eest löönud värava iga 78 minuti järel – see näitaja näeb palju parem välja, kui ignoreerida, et Moukoko on kuue mänguga löönud vaid kaks väravat.

Moukoko areng on tegelikult muutunud klubis viimase paari kuu jooksul märkimisväärseks aruteluks. Teismeline pole olnud rahul mänguajaga ja Anthony Modeste tulekuga, kellega klubi sõlmis lepingu Sébastien Halleri asemel; prantslasest ründaja paraneb hetkel munandivähist.

Seetõttu ei olnud juhus, et Moukoko tõi esile oma edusamme palli peaga suunamisel. Dortmundi põhjendus Halleri ja seejärel Modeste lepingu sõlmimiseks oli nende õhuvõime. "Ma treenin päise iga päev," ütles Moukoko. "Terzic leiab alati võimaluse mind integreerida, olenemata sellest, kas ma tulen pingilt või alustan."

17-aastasel noormehel, nagu ka Reynal, palutakse ka suurem roll võtta, kui Reus peaks kauem eemal olema. Moukoko saab kindlasti mängida mõlemal äärel, aga ka Modeste taga või moodustada Adeyemiga kahesuunalise rünnaku.

Seetõttu oli Moukoko esitus positiivne. Aga oli rohkemgi. Meedial paluti ründaja lepinguolukorra kohta mitte uurida, kuid Moukoko ise vihjas, et ei lähe niipea kuhugi. “Ma ei taha endale survet avaldada; Mul on aega ja minu aeg [siin] pole veel kaugeltki läbi.

Vaatamata Reusi vigastusele tundub, et positiivsed küljed kaaluvad Dortmundi negatiivsed hetked üles. Mustad ja kollased on rivaalidest Bayernist kolme punkti kaugusel ning noored talendid nagu Reyna ja Moukoko näivad tõusvat, andes lootust, et klubi suudab Reusi puudumise kompenseerida.

Manuel Veth on saatejuht Bundesliga Gegenpressing Podcast ja USA piirkonnajuht USA-s Transfermarkt. Teda on avaldatud ka Guardianis, Newsweekis, Howleris, Pro Soccer USA-s ja mitmetes teistes väljaannetes. Jälgi teda Twitteris: @ManuelVeth