Manchester United jagas derbis karmi reaalsust

"Me tahame kümmet"

Vahetult pärast seda, kui Manchester City lõi pühapäeval Etihadi staadionil kuuenda värava teel Manchester Unitedi 6:3 võidule, hakkasid nende fännid skandeerima, et tahavad kahekohalist numbrit.

Need samad City fännid pöörasid peagi väljakul selja, panid käed ümber õlgade ja hüppasid üles-alla, et teha “The Poznan” – pidu, mida nad esitavad meeldejäävate võitude ajal ja alandada oma võidetud rivaale.

REKLAAM

See oli Manchester Unitedi jaoks piinlik pärastlõuna, mis oli täis terve hooaja kohutavalt ebamugavaid ja ebamugavaid hetki.

See oli liig paljudele nende reisifännidele, kellest mõned lahkusid staadionilt juba poolajal, kui kaotati 4:0, ning lõpuvileks oli võõrsil pool täis. Seda oli lihtsalt liiga valus vaadata.

Unitedi jaoks polnud see nii ette nähtud. Pärast nelja eelmise kõrgliigamängu võitu olid nad mängu astunud ettevaatlikust optimismist, kuid lõpuks oli valitsev tšempion andnud neile karmi annuse reaalsust.

REKLAAM

United võib tunda end nördinud, et pärast Arsenali 3:1 alistamist septembri alguses kaotasid nad oma lühikese võidujooksu hoo, kuna kuninganna Elizabeth II surma järel lükati edasi kaks järgmist Premier League'i mängu.

See tähendas, et United polnud Premier League'i kohtumist peaaegu kuu aega mänginud ja see ilmnes juba esimese kümne minutiga, kuna City domineeris täielikult.

Algusest peale kubises City üle kogu Unitedi, murdes neist hirmuäratava kergusega läbi ning asus kaheksa minuti pärast Phil Fodeni väravast 1:0 juhtima. Esimese kümne minutiga sooritas City neli pealelööki ja oleks võinud juba mängu võita.

Nii hea kui City oli, oli United kohutav ja andis ohtlikes piirkondades palli odavalt ära. Nad nägid välja närvilised ega suutnud isegi põhitõdesid omandada.

23. aastaksrd minutil olid mõlemad Unitedi äärekaitsjad Diogo Dalot ja Tyrell Malacia pärast vigasid, mis näitasid, et nad ei suutnud City halastamatute rünnakute kiiruse ja otsekohesusega toime tulla.

REKLAAM

Kuid Unitedi kaitsele jäi silma nähtava keskvälja puudumine nende ees ja ikka ja jälle suutsid City ründavad mängijad väljaku keskpaigast läbi sõita, ilma et oleks tekitatud ebamugavust või isegi jälitataks.

Unitedi selle hooaja senine parim mängija Raphael Varane sai 33. minutil hüppeliigesevigastuse ning platsilt eemal viibides lõi Erling Haaland nurgalöögist värava. Prantslane tuli peagi välja vahetada ja poolajaks juhtis City 4:0.

REKLAAM

Premier League'i hooaeg on Unitedi jaoks alles kaheksa mängu vana, kuid see on juba teine ​​kord, kui nad on pärast augustis samal positsioonil Brentfordis poolajaks jäänud nelja väravaga alla.

Sel korral alistus United alandlikult oma saatusele Lääne-Londonis, kuid siin õnnestus neil veidi võidelda ja Antonylt värava tagasi tõmmata. See on nii väike lohutus, et see oli hea löök, mugavalt mängu parim.

Pärast seda, kui City oli suurendanud eduseisu 6:1-le ning Haaland ja Foden olid kumbki kübaratrikile aidanud, tegi United veel kaks korda värava Anthony Martiali kaudu, kes oli 59. minutil ebaefektiivse Marcus Rashfordi vahetusmees.

REKLAAM

Unitedi jaoks oli see taaskord napp lohutus, sest selleks ajaks oli City juba lõbutsenud ja leevenenud, kuid see muutis skoori auväärsemaks ja on pärast vigastusega kaasnenud Martiali isiklikku enesekindlust suurendanud.

Telekaamerad vaatasid pidevalt endine Unitedi mänedžer Sir Alex Ferguson, kes istus direktori boksis ning näitas oma valust ja viletsusest söövitatud nägu.

Temast allpool heitis praegune Unitedi mänedžer Erik ten Hag masendunud kuju ja süüdistas pärast seda kaotuses oma meeskonda, kes mängis ilma tõelise usuta.

REKLAAM

"See on üsna lihtne, see on usu puudumine," ütles ta. "Kui sa väljakul ei usu, siis ei saa sa mänge võita, see on vastuvõetamatu. Me muutume reeglite järgimisel distsiplineerimatuks ja teid lüüakse haamriga, see juhtus täna.

"Minu jaoks oli see üllatus. Me ei olnud eesjalal, me ei olnud pallil julged ja mänguruumid olid olemas, kuid me ei olnud piisavalt julged. Kõik au Cityle, aga Cityga pole siin midagi pistmist, meie esitus ei olnud hea. See oli seotud usuga nii üksikisikute kui ka meeskonnana.

See kaotus ei olnud nii šokeeriv kui 4:0 kaotamine Brentfordile, sest sellest ajast alates on Ten Hag tõestanud, et suudab nende nelja võiduga, sealhulgas Liverpooli ja Arsenali vastu, Inglismaa jalgpallis läbi lüüa.

See lüüasaamine tuli City vastu, kes on oma projekti Pep Guardiolaga kuus aastat alustanud, samas kui United on vaid kolm kuud oma projektist Ten Hagiga.

REKLAAM

Hollandlane oleks sellest kaotusest palju õppinud, isegi kui suurem osa sellest poleks teda rõõmustanud, kuid tema vahetu ülesanne on nüüd sisendada oma mängijatesse rohkem usku, enne kui nad järgmisel pühapäeval Goodison Parkis Evertoniga vastamisi lähevad.