Lyon Stun Holders Barcelona võitis rekordilise kaheksanda naiste Meistrite liiga tiitli

Lyonnais Olympique saavutas oma naiste Meistrite liiga tiitli, alistades tiitlikaitsja FC Barcelona, ​​kes oli varem kogu hooaja jooksul kõik enne neid löönud, kuid jäi alla meeskonnale, keda nad pole siiani kunagi võitnud.

Kahe hooaja jooksul oli Barcelona tulemusetutes matšides saanud vaid kolm kaotust, kui nad aurutasid läbi Hispaania liiga meistritiitli ja Meistrite liiga, alistades eelmise aasta finaalis Inglismaa meistri Chelsea 4:0. Siiski polnud nad kunagi alistanud Lyoni, kes oli neid eelmises kohtumises 4. aasta finaalis 1:2019 löönud.

See oli Barcelona esimene finaal tollase Euroopa klubijalgpalli domineeriva jõu vastu. Nüüd, pärast viit järjestikust võitu, oli Barcelona eelmisel hooajal Lyoni tõrjunud ja stiil, millega Kataloonia pool oli selles kampaanias ületanud kõik väljakutsujad, vabalt voolava söödustiiliga, mille vastu vastastel ei paistnud olevat vastust. julgustas paljusid uskuma, et just nemad, mitte Lyon olid nüüd naiste mängus ülivõimsad.

Pärast kahes eelmises UEFA Meistrite liiga voorus oma Camp Nou kodu maailmarekordi püstitamist sõitis vähemalt 13,000 3,500 Barcelona fänni Hispaaniast Põhja-Itaaliasse, et kohtuda, mis on naiste jalgpallifännide enneolematu liikumine klubimängu vaatama. See on võrreldes 32,257 piletiomanikuga Prantsusmaalt XNUMX XNUMX-liikmelises rahvahulgas.

Kuid kui need kaks tänases kauaoodatud finaalis lõpuks vastamisi sattusid, näis, et Lyon pole midagi kaotanud sellelt poolelt, kes lõi 30. aasta finaalis Barcelona vastu 2019 minutiga neli väravat, võites taas mängu hävitava avalöögi. -pool aega juhtima 3:0 enne Barcelona maailma parima mängija tiitlit, Alexia Putellas tõmbas vahetult enne vaheaega ühe värava tagasi.

Teisel poolajal enam väravaid ei löödud, sest Lyon püüdis oma Euroopa tiitli tagasi nõuda ja kaheteistkümne hooaja jooksul uskumatult kaheksandat korda Euroopa meistriks saada. Kapten Wendie Renard, kellest sai ajaloo esimene jalgpallur, kes mängis kümnel Euroopa karikafinaalturniiril, tõstis karika pea kohale rekordilise kaheksanda korra.

Lyoni otsustava teise värava lõi võistluse kõigi aegade rekordvärava lööja Ada Hegerberg, kes oli ka 2019. aastal FC Barcelona vastu kübaratriki löönud. Tema 59. värav, 23. minutil tabanud peaga kauglöögist, tähendas, et ta tabas teda. on nüüd löönud värava neljas erinevas Euroopa karikafinaalis. Viimati saavutas see suurepärane Alfredo Di Stefano, kes lõi aastatel 1956–1960 värava viies järjestikuses Madridi Reali finaalis.

USA koondislane Catarina Macario lisas 33. minutil kolmanda värava, olles esimene oma kodumaalt pärit naine, kes UEFA turniiril skoori teinud.
EFA
Naiste Meistrite Liiga finaal. Koos meeskonnakaaslase Lindsay Horaniga sai Macariost alles neljas ja viies Ameerika Ühendriikide naiste rahvuskoondise mängija, kes on tulnud Meistrite liiga võitjaks 1. aastal 2008. FFC Frankfurdis mänginud Ali Kriegeri ja Gina Lewandowski ning 2017. aastal Lyonis mänginud Alex Morgani järel. .

Lyoni treener Sonia Bompastor tegi ajalugu ka esimese naistreenerina, kes on oma meeskonna võistlustel võidule viinud pärast seda, kui Martina Voss-Tecklenburg viis Duisburgi tiitlini 2009. aastal. Lyoni kahe esimese võitnud meeskonna kaptenina 2011. ja 2012. aastal saab Bompastor Samuti on esimene naine, kes mängis ja juhendas UEFA naiste Meistrite liiga võitjat.

Enne mängu nõudis Bompastor, et tema pool võiks end Barcelonale peale suruda, öeldes, et "mustkunstnik ei paljasta kunagi oma trikke". Hiljem tunnistas ta, et "minu meeskonnavestlus oli väga lihtne. See on ilusaim matš ja ilusaim võistlus, millest klubi unistada võib. Algusest peale oli mõte neile survet avaldada ja kõrge blokiga kaitsele sundida.

Hegerbergi kohta ütles Bompastor: "Ada on üks grupi juhte. Ta on jõumees, ta on eeskujulik. Ta on väga professionaalne, nii väljakul kui ka väljaspool seda. Mul on tema üle hea meel, sest nagu teate, elas ta vigastusega läbi väga raske aja.

"Ta tuli tagasi tasemel, mis võimaldas tal enesekindlust tagasi saada, kuid ta pidi tõesti kõvasti tööd tegema, et jõuda sinna, kus ta täna õhtul on. Täna õhtul lõi ta värava, näitas ka, et on liider ja juhtis selle Barcelona meeskonna vastu. Mul on hea meel tema, enda ja klubi üle, et ta on tagasi oma parimas vormis.