Kansas City Chiefs võitis Super Bowli Philadelphia Eaglesi üle

Kansas City Chiefs võitis pühapäeval Arizona State Farmi staadionil peetud Super Bowli LVII, alistades Philadelphia Eaglesi 38:35 mängus, kus vastamisi kahekordse NFL-i MVP tagamängija Patrick Mahomes of the Chiefs ja MVP teise koha, Eaglesi tagamängija Jalen Hurts. .

Peamised faktid

Pärast seda, kui Chiefs viigistas seisu 35:35 4. veerandi lõpus, tabas Eagles karistuslöögiga, kui mängida oli jäänud vaid kaks minutit, mis andis Chiefsile esimese löögi ja Harrison Butler lõi 8-ga võiduvärava. sekundit jäänud.

See oli Chiefsi jaoks teine ​​Super Bowl nelja aasta jooksul.

Mahomes valiti teist korda Super Bowli MVP-ks (ta võitis selle ka 2020. aastal), kui sai kirja 21/27 (182 jardi), 3 touchdowni, vaheltlõigeteta ja 44 söötjardi.

Ülioluline tsitaat

"Ma ei ütle veel dünastiat," ütles Mahomes pärast MVP-ks nimetamist. "Me pole veel lõpetanud."

Peamine taust

Meistritiitlile pääsedes oli mõlema meeskonna rekord 14-3, kusjuures Chiefs alustas ESPN-i jalgpalli võimsuse indeksi 7. kohalt, samal ajal kui Eagles alustas 9. kohalt. Peatreener Andy Reid läks Eaglesiga vastamisi pärast seda, kui Philadelphia ta 2012. aastal vallandas. 14 aastat treenerina ilma Super Bowli võiduta. Eaglesi peatreeneril Nick Siriannil on Kansas Citys ka ajalugu: ta vabastati meeskonnast pärast Reidi liitumist 2013. aastal. Võiduvõimalused jagunesid peaaegu kahe meeskonna vahel – Chiefs oli 51.8% ja Kotkad 48.2%, vastavalt ESPN-i simulatsioonidele. Kahe meeskonna vaheline 1.5-punktine vahe, mis soodustas veidi Eaglesi, oli üks kolmest kahepunktilisest vahest viimase 40 Super Bowli jooksul. Nad olid esimesed AFC ja NFC parimad seemned, kes võistlesid viimase viie aasta jooksul Super Bowli nimel.