Kansas City Chiefsi vabaagent JuJu Smith-Schuster astub Super Bowlis LVII üles

JuJu Smith-Schuster panustas iseendale.

"See on hull," ütles ta, "tuleda siia ja mängida üheaastase lepinguga, et jahtida Super Bowli ringi."

Kuna Smith-Schusterist sai aasta lõpus vabaagent, siis mõned spekuleerisid, et Kansas City Chiefsi ääremängija oli võib-olla kahjustanud tema eesmärki saada tulevikus pikaajalisem leping.

Super Bowli LVII-le suundudes ei olnud Smith-Schuster viies järjestikuses mängus kirja saanud rohkem kui 35 jardi.

Kuid Chiefsi 38:35 Super Bowli võidus astus ta üles siis, kui meeskond teda kõige rohkem vajas.

Chiefs jäi poolajaks maha 10 punktiga, domineeris palli valdamise ajas ja polnud kolmandikkugi kaotanud.

Asja teeb hullemaks: poolajaks jäänud 1:44, tagamängija Patrick Mahomes vigastas oma paremat hüppeliigest uuesti, millel oli vajalik ravi enne mängu.

See mäng sai algusest peale hukule määratud Creed Humphrey kehva löögiga ja kui Mahomes üritas kaitsjat väljakuga võltsida, tabas teda kohmakalt kaitsja TJ Edwards, raskendades uuesti pahkluu, mida ta algul divisjoni play-offides haiget tegi.

Kuid üliolulistel hetkedel kolmanda veerandaja lõpus ja Super Bowli neljanda veerandi alguses tabas Smith-Schuster seitsme mänguga neli tabamust, vastavalt 8, 14, 13 ja 3 jardi. Kolm oli esimene tabamus.

Tema viimane vastuvõtt pani Chiefsi Philadelphia Eaglesi kolme jardi joonel skoori tegema, mis annaks Kansas Cityle mängu esimese edumaa.

Kokku püüdis Smith-Schuster võistkondlikult seitse tabamust ja ainult Travis Kelce sai rohkem kui 53 vastuvõtujardi.

Kuid see oli Smith-Schusteri viimane sihtmärk, mis jäi ehk kõige meeldejäävamaks selle vastuolulisuse tõttu.

3. ja 8. mängus Philadelphia 15-lt seisuga 1:54, ametnikud kutsus nurgakaitsja James Bradberry kinnipidamiskaristust mittetäielikul läbimisel.

Kuigi kõnet naeruvääristati, oli Smith-Schuster kindel, et teda hoiti kinni.

"Oh jah, 100%," ütles Smith-Schuster, "kõnele helistatakse."

See penalti võimaldas Chiefsil aja maha lüüa, enne kui Harrison Butker, kes lõi ka AFC meistrivõistluste mängu võitnud platsivärava, lõi kaheksa sekundiga 27 jardi värava.

See oli sobiv lõpp NFL-i hooajale, mis oli täis kohtunikeprobleeme, eriti Chiefsi AFC meistrivõistluste mängu võidu ajal Cincinnati Bengalsi vastu, kus Butker lõi ka mängu võiduvärava.

Smith-Schuster lahkus selle mängu alguses vigastusega, kuid neli kuni viis tundi päevas võimaldas tal Super Bowli LVII-s nii suure panuse anda.

"Pärast mängu, AFC meistrivõistlusi," ütles ta, "ma ei saanud kõndida."

Inimesi teeb murelikuks tema vigastuste ajalugu. Ta jättis 2019. aastal pea- ja põlvevigastuse tõttu vahele neli mängu ning 2021. aastal õlavigastuse tõttu kõik peale viie mängu.

Ta jättis 11. nädala mängu vahele pärast peapõrutuse saamist Jacksonville Jaguarsi vastu.

Smith-Schuster juhtis aga kõiki Chiefsi laiureid 78 tabamusega 933 jardi.

Kuna laiad vastuvõtjad Mecole Hardman ja Justin Watson on samuti vabaagentid, on Chiefsil teha mõned otsused.

Novembri alguses andis Smith-Schuster endast teada tahab Chiefsiga edasi mängida.

"Ausalt öeldes tahaksin siia jääda," ütles ta. "See solvumine on uskumatu. Treenerite personal on uskumatu. Kui see muidugi minust sõltus, siis miks mitte? (Ma saan mängida mängu ühe parima tagamängijaga."

Kuid arvestades seda, kuidas laiaulatuslikud palgasaajate palgad tõusevad taevasse, sealhulgas Tyreek Hilli ja Davante Adamsi rekordilised tehingud eelmisel aastal, võib arvata, et Smith-Schuster võib vabaturul saada vähemalt 15 miljonit dollarit.

Denver Broncose Courtland Sutton on 26. kohalth AAV-s (keskmine aastane väärtus) 15.2 miljoni dollariga ja Los Angeles Ramsi laiamängija Allen Robinson on 25. kohal.th aastal AAV-s 15.5 miljoni dollariga.

Smith-Schuster peaks teenima rohkem kui meeskonnakaaslane Marquez Valdes-Scantling, kes on 35 miljoni dollari suuruse AAV-ga jaganud 10. kohal pärast eelmisel hooajavälisel hooajal kolmeaastase 30 miljoni dollari suuruse lepingu sõlmimist.

Valdes-Scantling, kellel polnud Super Bowlis ühtegi tabamust, sai sel aastal vähem vastuvõtteid, jaardeid ja maandumisi (42, 687 ja kaks) kui Smith-Schuster ning uued lepingud muutuvad tavaliselt igal vahehooajal tulusamaks.

Smith-Schuster väärib tunnustust selle eest, et aitas Chiefsil järjekordsel Super Bowlil tagasi tulla.

Super Bowli LIV-s San Francisco 49ersi vastu jäi Chiefs neljandal veerandajal 20:10 alla ja võitis 31:20.

"Poisid usuvad alati," ütles Chiefsi peatreener Andy Reid.

Viimase nelja aasta jooksul kahe Super Bowli võiduga võib Chiefsil tekkida dünastia.

Mahomes on kõigest 27-aastane ja Chiefs võitis hoolimata sellest, et lootis uustulnukatele, sealhulgas neljale kaitsemängijale, kes mängisid põhirolli teisejärgulises mängus. Tegelikult mängisid Zebra Technologiesi andmetel 24.3% Chiefsi kaitselöökidest uustulnukid, mis oli sel hooajal NFL-i kolmandal kohal.

Chiefsi tulevik on helge ja Smith-Schuster tegi oma soovi sellest osa.